Doprovod k lekari

Od: Datum: 04.10.12 18:48 odpovědí: 1 změna: 04.10.12 18:59

Dobry vecer, prosím Vás chci se zeptat jestli mam ze zakona placený, doprovod k lékaři s 6 letým dítětem a s starými rodici, kteri si tam sami nedojdou.

V praci mi tvrdi ze si to musim nahradit.

Dekuji za odpovedi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.10.12 18:59
avatar

Dobrý večer. Dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb., máte nárok na pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu k doprovodu dítěte k lékaři na nezbytně nutnou dobu, nejvýše však na 1 den, a to byl-li doprovod nezbytný a uvedené úkony nebylo možno provést mimo pracovní dobu. Nařízení nestanoví žádné věkové omezení a podle zákona se za dítě považuje osoba mladší 18 let. Viz. Příslušné ustanovení:
8. Doprovod
a) Pracovní volno k doprovodu rodinného příslušníka do zdravotnického zařízení k vyšetření nebo ošetření při náhlém onemocnění nebo úrazu a k předem stanovenému vyšetření, ošetření nebo léčení se poskytne jen jednomu z rodinných příslušníků na nezbytně nutnou dobu, nejvýše však na 1 den, byl-li doprovod nezbytný a uvedené úkony nebylo možno provést mimo pracovní dobu.
1. s náhradou mzdy nebo platu, jde-li o doprovod manžela, druha nebo dítěte, jakož i rodiče a prarodiče zaměstnance nebo jeho manžela; má-li zaměstnanec nárok na ošetřovné z nemocenského pojištění, nepřísluší mu náhrada mzdy nebo platu

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.