Pokuta při parkování

Od: Datum: 04.10.12 14:58 odpovědí: 9 změna: 05.10.12 09:22

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně pokuty za parkování, kterou jsem dostal. Strážník MP po mě chtěl doklady od vozidla, občanku, vypsal si nějaký lístek pro sebe a jelikož jsem neměl hotovost, tak jsem pokutu na místě nezaplatil. Nic jsem ale nedostal, žádnou složenku, žádný papír, nic jsem také nepodepisoval. Nemáte tušení, co mohu teď očekávat, bude to rovnou správní řízení?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.10.12 15:14
avatar

Jak mi můžeme vědět, co si zapsal na nějaký lísteček, když to nevíte ani vy? Proč jste se ho nezeptal? Třeba Vám řekl, tak se stavte u nás, nebo...

uf, uf,,

doplněno 04.10.12 15:21:
taztel píše:
jelikož jsem neměl hotovost, tak jsem pokutu na místě nezaplatil.
tak pokutu asi dostal, ale neměl na zaplacení. Že by byl strážník tak hodný? Je vidět že jsou hodní strážníci.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 04.10.12 15:33

Já vím, ale když nic nedostal. Kdyby dostal pokutu, tak by mu dali složenku na zaplacení. No, alternativa s tím hodným strážníkem mi přijde spíš jako obrázek od Lady než skutečnost, ale kdo ví, nemůžu znát všechny strážníky, to je pravda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 05.10.12 09:22

Tož já jsem se postavil vědomě na jejich vyhrazené místo (jiné nebylo) a byla domluva, ještě jsme si pokecali, ale každý je jiný. Argumetoval jsem, že ve slepé nepojedu až na konec, kde je značka, ale otočil jsem se kde to šlo a nacouval, ale vyhraženo asi týden14 dní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cockpunk*
Datum: 04.10.12 15:14

Nebude nic, takhle to občas dělají, napíšou si vaše jméno a číslo auta a máte u nich prostě jen takovou výstrahu pro příště. Ale podle mě stejně ten papírek zahodí a pamatovat si Vás nebude. Alespoň mě se to takhle také několikrát stalo. Pokutu jsem třeba ukecal, ale stejně si jak říkáte něco na papírek napsali..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 04.10.12 15:15

No kdybys dostal pokutu, tak by ti to strážník řekl, ne? Zapsal si tvoje nacionále a příště když uvidí, že se to opakuje tě oflastruje. Jinak by ti řekl, že máš někde něco zaplatit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: simitu*
Datum: 04.10.12 15:31

Byl jsem z toho přepadený, tak jsem se na moc nezmohl. Chtěl po mě stovku, to bych klidně zaplatil, nechci se z toho vykroutit, protože to byla má chyba, ale jak říkám, měl jsem u sebe jen kartu a on byl na kole. Nevím, co to bylo za blok, ale obyčekné papíry to nebyly, že by si poznačil jen iniciály. Spíše mě zajímá, jestli mám tedy čekat jen nějaké předvolání na MP, kde zůstane u stovky nebo pár stovek (jakoby mi nechal lístek za stěračem) nebo, i když jsem nic nepodepsal a nic neobdržel do ruky (dočetl jsem se tady, že se totiž má dávat složenka, když řidič nemá hotovost), mě čeka i třeba řízení na městě a tisícovka pro úředníky jako bonus ...

Datum: 04.10.12 20:29

Dobrý večer,

mně se stalo totéž před dvěma lety.Také si něco zapisoval,ale než jsem se stačil na cokoliv optat (já zrovna vyšel z banky,takže peníze jsem měl u sebe),tak ho náhle vysílačkou někam odvolali.Tak jsem to nechal být,ale stále jsem čekal nějaké psaní nebo složenku.No a když jsem po roce našel (opět za nezaplacené parkovné) lístek za stěračem,tak jsem šel podat vysvětlení,tak jsem se rovnou zeptal na tu starou záležitost,řekli mi,že už je to vyřízené (jak,to dodnes nevím).A to aktuální nezaplacené parkovné bylo vyřešeno pouze domluvou:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: simitu*
Datum: 05.10.12 09:07

Dobrý den, tak jsem dnes zavolal na MP, pán na telefonu byl velmi ochotný, spojil se přímo s tím strážníkem, co to vyřizoval a prý to mohu vypustit - domluva. Jen je mi zvláštní, že stovku v hotovosti na místě by vzali, ale složenku se jim vypsat nechtělo. Je fakt že je to "jen" stovka, ale i tak ...

Od: ladaadal*
Datum: 05.10.12 09:11

To si nepomůžeš, buď rád, že to tak dopadlo. Mohlo být hůř.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.