Snížení alimentu

Od: Datum: 04.10.12 11:50 odpovědí: 10 změna: 04.10.12 14:43

Manžel platí na syna z 1manželství alimenty 1900kč.Máme 2 děti 5 a3,5 a se synem mame zdravotní problémy.Máme šanci na snížení alimentu.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.10.12 11:52
avatar

Šanci určitě máte - podejte žádost na místně příslušný okresní soud podle bydliště nezletilého dítěte

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 04.10.12 11:53

Dobrý den.

Se žádostí o případné snížení alimentů se obraťte na příslušný soud. Budete muset doložit příjmy Vaše i manžela. Jedině soud může rozhodnout o změně výše alimentů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.12 11:57
avatar

To musí posoudit soud, ale záleží to hlavně na tom, zda u otce dítěte došlo k zásadnímu zhoršení finanční situace. Vždy se toto odvíjí od příjmu.

doplněno 04.10.12 12:00:

Záleží také na tom, kolik je dítěti, kterému náleží výživné let a na jeho potřebách.. Z toho všeho bude soud při rozhodování o snížení výživného, vycházet...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.12 12:01

No, tak šance je vždycky, ale 1.900 Kč není zrovna nijak extra hodně, takže i když nepíšete věk dítěte (pravděpodobně alespoň školák, když je z prvního manželství), bych se snížením nějak extra nepočítala. I když tedy rozhodování je individuální a každý soudce stejnou sitaci klidně posoudí jinak. Třeba kamarádky exmanželovi řekla soudkyně něco v tom smyslu, že je jen jeho problém, že si pořizuje další děti, když není schopen uživit ani ty starší *palec*

Ohodnoceno: 5x
 
Od: ladaadal*
Datum: 04.10.12 12:10

Jsou-li splněny podmínky jak uvádějí ostatní, tak šance jistě je, ale jak sama říkáš, máte dvě děti, uživila bys je se 4000,-? Potažmo 8mi, vezmu-li v úvahu, že by měl každý rodič dávat stejně? Myslím, že 1900 měsíčně dávat na dítě je už tak dost málo, neumím si představit, že bych manželce strčil tolik peněz a řekl, postarej se o naše děti. Tohle si snad měl rozmyslet, než si děti pořizoval.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.10.12 12:33
avatar

Mně to taky přijde malá částka. Se stejnou výší alimentů jsem musela až do synovy dospělosti vyjít i já. A můžu potvrdit, že to žádná sranda nebylo. Snad jen popřeji tazatelce, aby se tady za pár let neobjevil dotaz další manželovy paní, jak snížit alimenty na 2 děti z jeho přechozího manželství.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: myse®
Datum: 04.10.12 13:00
avatar

naděje umírá poslední... takže šance je vždycky...

ALE

musíte si uvědomit, že u soudu budete dokládat příjmy manžela i vaše, dále náklady na živobytí vaší rodiny i náklady na zdravotní problémy - a musíte je umět dokázat (účty, lékařská zpráva apod).

Totéž bude muset doložit matka vašeho nevlastního syna.

Váš manžel bude v pozici, který musí dokázat, že NEMÁ peníze na výživné a ani nemá možnost si je vydělat (potažmo je můžete vydělat i vy).

nechci vás soudit, jaké vás vedou pohnutky, abyste upírala péči nevlastnímu synovi, nevím jestli jste na tom opravdu tak špatně, že musíte šidit jeho sourozence, aby ten nejstarší dostal "svoje" a nebo jenom máte pocit, že máte nouzi. Také nevíme co znamenají "zdravodní problémy" může za tím být obyčejná alergie a astma, brýle a nebo vážné postižení vyžadující celodenní péči a různé podpůrné postředky, na které pochpitelně pojištovna nepřiplácí...

Těžké je vám říct - udělejte to nebo nedělejte to.

Za mne - já bych nesnižovala (pokud to opravdu není neunosné), 2 tisíce není nic moc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.12 13:11
avatar

Kdyby manžel platil na děcko třeba 5 tisíc, uvažovala bych o snížení. Ale 1900 korun? Musela bych se stydět. Je to také přece jeho dítě a roste a potřebuje stejně, jako i ty 2 další. A zkuste uživit a ošatit a uspokojit potřeby jednoho dítěte za 1900 korun měsíčně. To byste musela být kouzelnice! Jaga.

Nepřeji Vám nic zlého, ale kdybyste se s manželem rozvedla, on Vám platil tuto částku na jedno děcko a ještě uvažoval o snižování, jakpak byste se asi tvářila¨? Když dítě nemá otce u sebe, nemá jeho lásku, výchovu a pomoc, tak aspoň trochu toho zajištění. A ty necelé 2 tisíce jsou už takhle spíš k pláči.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.10.12 14:13
avatar

*palec* Vidím to úplně stejně. Není na světě jen nemocné dítě tazatelky. Je tu i dítě z předchozího vztahu. A za necelé dva tisíce dnes dítěti nepořídíte takřka nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 04.10.12 14:43

někdy těm rozhodnutím kvůli alimentům nerozumím. někdo platit musí, někdo nemusí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.