Nepřiznání vyššího stupně invalidity

Od: Datum: 03.10.12 15:15 odpovědí: 7 změna: 08.10.12 19:28

Dobrý den, byl jste někdo u posudkové komise a nepřiznali Vám ivalidní důchod?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.12 18:05
avatar

Potřebujete vědět, jak postupovat v případě, že Vám posudková komise nepřiznala zvýšený stupeň invalidity? (Upřesněte prosím dotaz.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdenka12
Datum: 08.10.12 13:55

Dobrý den, já dnes byla u LPK a i přesto, že jsem měla v lékařské zprávě napsáno - postupné zhoršování zdravotního stavu, ...málem jsem přišla i o to, co mám a to mi řekl můj obvodní lékař, abych zažádala o vyšší stupeň. Loni jsem šla ke komisi s právě nalezenou revmatoidní artritidou ve stavu, že by ani nikdo nepoznal, že mi něco je. Dnes jsem přišla před komisi o fr. holích, se zhoršeným zdravotním stavem a k tomu se přidaly další problémy, jako kolísavý tlak, snížená funkce štítné žlázy, atd. Dostala jsem loni ID 1 stupně aniž bych cokoliv řekla a to proto, že je to prý nemoc, která není vyléčitelná a budu jí mít už napořád. Dnes řekla doktorka něco ve smyslu, že není důvod nechávat mi ID, ale tak já vám ho tedy ještě nechám. Jsem v pracovní neschopnosti, protože to nyní v práci nezvládnu, ale to asi taky nevadí. Když nad tím tak přemýšlím a shrnu to, tak mi vlastně nic není, mám už skoro 4 měsíce neschopenku, ID 1 stupně no tak co bych ještě chtěla, kde to proboha jsme? Jiní, co do práce nikdy nechodili a ani chodit nebudou dostávají víc peněz než mám já! Co to je?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.12 21:26
avatar

Pokud Vám jde o to, co uvádí ivzez, můžete se proti rozhodnutí odvolat. Aby byla aspoň nějaká naděje na úspěch, musíte k odvolání dodat nějaké lékařské posudky, které by dokazovaly horší zdravotní stav, než jaký konstatoval posudkový lékař u komise.

Pokud Váš dotaz směřuje jinam, upřesněte jej. Na Vaši otázku lze doslova jednoduše odpovědět "Já", ale to Vám asi nepomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.12 09:32

Již jsem byla i u námitkové komise, bohužel jsem lékařské zprávy dodala pozdě a chovali se tam ke mně strašně ponižujícím způsobem ani mně skoro nepustili ke slovu. Už nemám chuť si vůbec o něco žádat. Byla jsem na operaci páteře v květnu letos a nyní za 5 měsíců jdu znovu na revizní operaci. U námitkové komise mi řekli, že jdu na operaci proto, aby se mi stav zlepšil.

Datum: 08.10.12 17:09
avatar

S touto radou asi mnozí nebudou souhlasit, ale v dnešní době, kdy politici na jednu stranu úporně šetří a na druhou stranu rozhazují jako opilí námořníci, není dobré žádat o zvýšení. Já tomu říkám Dráždit kobru bosou nohou. Už jsem slyšela nejméně o 4 lidech, kteří, chudáci, chtěli zvýšit a sebrali jim naopak všechno.

Dokonce i úřednice z ČSSZ tvrdí, že je dnes lépe na sebe příliš neupozorňovat. Je to špatný přístup, ale je to prý tak. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zdenka12
Datum: 08.10.12 18:25

Jasně, naprosto s vámi souhlasím. Lepší být tiše, ale já tam jít musela, oni si mě pozvali. Proto jsem chtěla znát názor i z jiné strany, ale pravda je, že tedy prohodila doktorka něco o tom, že nevidí důvod, proč bych ID měla pobírat, ale sama nejlíp vím, jak jsem na tom. Děkuji všem za všechny rady a názory. Zdenka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 08.10.12 19:28

Z vlastní zkušenosti vím že mi letos v červnu vzali *plac*invaliďák a oddůvodnili to tím že můj zdr.stav se ani nezhoršuje ani nezlepšuje *cert**cert**cert* Co teď aby ty svině *cert**cert**cert*vzal

ADMINE chybí mi tady smajlík prasátka

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.