Neoprávněná exekuce

Od: Datum: 04.10.12 08:20 odpovědí: 5 změna: 04.10.12 13:22

Dobrý den všem,

dozvěděl jsem se až od exekutora o exekuci,kterou na mne vydal soud.

Údajný oprávněný však prokazatelně peníze obdržel již měsíc před rozhodnutím

soudu o exekuci.Jak nyní postupovat s exekutorem a jak s údajně oprávněným?

Prosím poraďte, v tomto se vůbec nevyznám.

Předem mnohokrát děkuji za rady.

S pozdravem Taťka Šmoula


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.10.12 08:29

Exekutorovi zašlete doporučeně dopis s tím, že dluh je již zaplacen. Přiložte KOPIE, které ověřují platbu - bankovní výpis, poštovní poukázka apod. Někdy je to dlouhá a svízelná cesta *cert**uf*

Na toto jste ale měl reagovat již při obdržení dopisu od soudu o exekuci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 04.10.12 08:30
avatar

Spojit se okamžitě s exekutorem a doložit mu zaplacení dluhu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.12 08:36
avatar

Dobrý den. Písemně doložte exekutorovi, že jste dlužnou částku uhradil a kdy. Ale píšete, že jste se o exekuci dozvěděl až od exekutora. Co tomu předcházelo? Byl vydaný platební rozkaz? Muselo tomu předcházet nějaké pravomocné rozhodnutí... Pokud ano, pak tam byly jistě i nějaké náklady řízení. Ty jste zaplatil též? Pokud jste zaplatil jen jistinu, náklady ještě dlužíte. O tomto se musíte domluvit s exekutorem, měl jste lhůtu na odvolání, předpokládám, že jste ji nevyužil...Exekuce se neděje ze dne na den, něco tomuto předcházet muselo a že byste nevěděl po celou dobu, že někomu dlužíte peníze, je nepravděpodobné...Váš dotaz je trochu neúplný...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 04.10.12 09:30

Předpokládám, že vše šlo jak má a že i oprávněný s vámi komunikoval, ba dokonce vyhrožoval exekucí. Reakce nebyla, tak podal návrh. Soud ani exekutor to nevěděl. Pokud prachy přišly, ptal bych se proč nebyl návrh stažen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.12 13:22

nikam nevolejte, konejte (on se s vámi totiž pravděpodobně nikdo slušně bavit nebude)

vaše otázka je neúplná, důležité je, zda jste zaplatil částku před podáním návrhu na exekuci věřitelem (lze zjistit z exekučního spisu, který má u sebe exekutor, příp. nahlednutím do placené centrální evidence exekucí), nikoli před jejím nařízením!

a současně, zda jste uhradil pouze jistinu původního dluhu, nebo i příslušenství (úrok, náklady věřitele ...)

(záleží, co je vykonatelným titulem pro nařízení exekuce (platební rozkaz/rozsudek, rozhodnutí rozhodce, zápis s přivolením k vykonatelnosti)

1) pokud jste uhradil celý závazek (jistinu+příslušenství) dle příkladmo platebního rozkazu, a to před podáním návrhu na exekuci, tj. prvního podání u exekutora (exekutor teprve následně předloží soudu návrh k rozhodnutí o nařízení exekuce (soud má lhůtu 15 dnů)
- pokud si na výše uvedené odpovídáte "ano" (a jste schopen to doložit), co nejdříve podejte k exekutorovi návrh na zastavení exekučního řízení s dokladem o zapalcení (exekutor řízení zastaví, jeho náklady jdou k tíži věřitele)
2) pokud jste uhradil závazek až po podání návrhu na exuci, je to důvodem pouze k částečnému zastavení exekuce...

- návrh opět podejte k exekutorovi

ovšem tím se nevyhnete dalšímu běhu exekuce k vymožení nákladů exekuce (exekutora, věřitele)

pokud vám exekutor doručil současně s usnesením o nařízení exekuce i výzvu k zaplacení nákladů exekuce (do 15 dnů), doporučuji současně s podáním návrhu na částečné zastavení exekuce uhradit dle pokynů exekutora i částku, kterou jste dosud neuhradil (při zaplacení v 15 denní lhůtě budou náklady exekutora ze zákona nižší, což by mělo z jeho výzvy i vyplývat)

(otázku, zda exekutor nevyčíslil proradně náklady vyšší, než na jaké má nárok,nelze takto na dálku vyřešit;

pokud máte pochybnosti, obraťte se bez odkladně na slušného advokáta, investice do něj by neměla být v žádném případě vyšší, než náklady exekuce, které vám hrozí;

každopádně konejte rychle)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.