Sloučení splátek

Od: odpovědí: 7 změna:

Ahoj, chtěla bych se zeptat jak funguje "sloučení splátek"? Účet mám u fia, ale ti to nedělají. Mám 2 kreditky a hotovostní půjčku. Předem díky za odpvědi.

7 odpovědí na otázku

 

 


0x

"sloučení splátek" znamená, že namísto několika menších půjček budeš splácet jednu větší (kterou uhradíš ty menší). Někdy to může být výhodné, obvykle ale není - celková doba splácení se prodlužuje a obvykle toto refinancování znamená výrazně vyšší platby na úrocích (i když jednotlivá splátka je nižší).

Navíc - obvykle tohoto způsobu řešení využívají lidé ´v tísni´ a banky to vědí, takže v případě, že se pro refinancování úvěrů rozhodneš, DOBŘE si přečti i ty nejposlednější podmínky nejmenším písmem!, v případě pochyb o pochopení vyhledej právníka (nebo znalého a nezainteresovaného bankovního úředníka) a vůbec nedej na kecy - platí jen to, co je napsáno a podepsáno...

 


0x

Jeslti to je výhodné nebo nevýhodné taky záleží, kolik ti tam na dané půjče (a kreditkách) zbývá doplatit. Pokud to máš všechno vybrakováno, tak si to nech raději tak, jak to máš. A rozhodně pokud do toho půjdeš - nech si zřídit pojištění, pro případ ztráty zaměstnání apod., většina lidí chce uškudlit stovku měsíčně a pak se diví, jak příjdou o práci nebo jsou na neschopence.

Jinak funkce je zjednodušeně asi taková. Příjdeš se smlouvami do banky, tam ti spočítají, kolik by bylo třeba doplatit na jednotlivé produky, aby se dala smlouva s nimy zrušit (např. celkem 120 000,-), k tomu si samozřejmě banka připočítá úroky, takže celkem budeš dané bance dlužit třeba 200 000,-, takový úvěr budeš měsíčně splácet splátkou. Snad je dobré zmínit, že většina lidí splátku, kterou pošle na kreditní kartu velmi často za chvíli vybere (nechá pouze na úroky a poplatky). S konsolidační půjčkou nic takového udělat nelze.

Thomas100®, tak já mám tu zkušenost že takový pojištění je absolutně k ničemu a advokátka která mi zařizovala oddlužení mi to jenom potvrdila.

doplněno 24.10.12 11:32:

Pojištění proti ztrátě zaměstnání.

 


0x

Přesně tak. Řeknu-li to polopatě. Při sloučení si vlastně bereš novou půjčku, kterou sice budeš platit míň, ale o to delší dobu. Příklad (jen příklad, úroky si vymyslím):

půjčíš si 100 tisíc, splácíš 2 měsíčně a zaplatíš o 20% víc

pak si půjčíš dalších 100, splácíš 2 měsíčně a zaplatíš taky 120.

Oni ti to sloučí, čímž budeš splácet místo 4 jen 2500 měsíčně, ale místo 240 (120+120) zaplatíš 350, protože ti naskáčou úroky na nové půjčce.Je to začarovaný kruh, dalo by se říci. Platíš míň, ale místo 6ti let budeš platit 10.

 


A musím mít u nich učet? A co všechno bych kdyžtak potřebovala jak bych tam šla? Děkuji moc

A nebylo by lepší si zajít do banky a tam si o tom popovídat a nechat si to řááádně vysvětlit na papíře?

To si nejsem jistej, ale myslím, že bez účtu to nepůjde. A určitě potvrzení příjmů. Přesné instrukce ti dají na pobočce nebo na infolince, to budeš mít nejjistější. Každá banka má svá pravidla a nemusí to být vždy stejné.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]