Bolest ledvin - domácí rady?

Od: Datum: 03.10.12 14:54 odpovědí: 12 změna: 04.10.12 10:54

Dobrý den, neznáte nějaký domácí recept nebo tip na to, aby mě přestaly bolet ledviny? děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 03.10.12 14:59

pokud je to prochladnutí -může pomoc urologický čaj ale pokud bolest potrvá dýl - jedině lékař pomůže

Datum: 03.10.12 15:12

Ano, urologický čaj a teplo - nejlépe ledvinový pás (kočičák)... Jste si jistá, že vás bolí opravdu ledviny?

Od: mowla*
Datum: 03.10.12 15:13

Pít jen kvalitní alkohol a v množství přiměřeném... :-D

Ale vážně - nedbej na babské recepty (a nečekej na ně), ale upaluj k doktorovi - ledviny mohou bolet z několika příčin a čím dřív budeš vědět proč, tím lépe... Navíc nemusí bolet ledviny, může jít o bolest přenesenou...

Od: olaf71*
Datum: 03.10.12 15:33

pokud jsou to opravdu ledviny, tak rozhodně navštívit lékaře. také se může stát, že zánětu, který tam může být, se budete těžko zbavovat.

Datum: 03.10.12 16:52

Domácí léčbu je možné doporučit snad jen na řezavku - zánět močového měchýře. Bolest ledvin (pokud to není od páteře) signalizuje něco závažnějšího. Dilatace kanálku - a od toho zánět, přítomnost E. coli - a od toho zánět...

Návštěvu lékaře neodkládejte, nebo přijde kolika a pojedete rychlou. Pravděpodobně dostanete antibiotika a pak, až se ledviny zklidní, budete pravidelně a hodně pít a velmi doporučuji nějaký extrakt z brusinek, ale každém případě žádejte doplněný o manosu.

doplněno 04.10.12 09:35:

Všem, co zde píšete, že ledviny nebolí, upřímně přeji, že neznáte ledvinovou koliku. Nenastupuje hned v plné síle, jen pozvolna.

V každém případě věřím, že tazatel už teď sedí v čekárně u lékaře.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.10.12 10:54

Bimbam má pravdu. Ledviny dokáží bolet a nemusí se jednat jen o zánět. Sama tím občas trpím. Ledviny mě nejdříve ze začátku pobolívavají, bolest a intenzita se stupňuje a pak následuje kolika. Nikomu jí nepřeji zažít, už jsem jich měla několik. Návštěvu lékaře bych neodkládala.

Datum: 03.10.12 18:04

Takhle se ptala paní, kterou jsem měla velmi ráda. Prodávala kabelky u Vitnamců a měla josefčičku Ajku. Před necelými dvěma měsíci. Předvčerem viselo na výkladní skříni parte. *plac*Rakovina a přišla pozdě. Neudělejte to také tak! Doktor! Doktor! Doktor! Žádné babské rady.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.10.12 22:26

Ledviny dlouho nebolí. Když už začnou bolet, jde podle o závažnější problém, který bych se nepokoušela řešit domácími prostředky. I já doporučuji návštěvu lékaře.

doplněno 03.10.12 22:27:

Oprava: ... podle mne ...

Od: pb®
Datum: 03.10.12 22:37

A jsou to opravdu ledviny? Ty jsou totiž výš, než si lidé myslí. Od jedné lékařky vím, že k ní chodí lidé, že je bolí ledviny a přiom se drží téměř zadek. Nebolí je ledviny, ale páteř.

Datum: 03.10.12 23:40

Opět musím souhlasit s Ivzez a s Pb. Ledviny opravdu nebolí.

Datum: 04.10.12 08:10

Také se připojuji ,mi ledviny už nefungují,a přesto nebolí.Bolest znamená POZOR!

JABRAKA

Datum: 04.10.12 08:15

V převážné většině případů nebolí ledviny, ale bolest pochází od páteře, jenže to opravdu určí jen lékař, takže s návštěvou neváhejte a netrapte se zbytečně bolestí a přemýšlením, co by to mohlo být - vyšetření vás nejspíš uklidní. A i kdyby to byly ledviny, tak stejně - čím dřív budete u doktora, tím dřív se problém začne léčit a má lepší prognózy.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.