Co se starou gynekoložkou?

Od: Datum: 02.10.12 16:43 odpovědí: 9 změna: 02.10.12 20:26

Dobrý den, potřebuji poradit. Stěhovali jsme se z jednoho města, kde jsem krátce chodila ke gynekoložce. Teď bydlíme poměrně daleko a chtěla bych se přihlásit k nové, která je blíž. U staré jsem nebyla něco přes rok, možná dva, a tak nevím, jestli už mi karta nepropadla, jestli se to může stát. Mám tedy u nové gynekoložky zmiňovat, že jsem byla přihlášená v Praze? Chci si nechat předepsat HA a nevím, zda si doktorka bude zjišťovat mé údaje z Prahy. Nechci, aby to trvalo zbytečně dlouho.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 02.10.12 16:46

Když jsem měnila gynekoložku, dostala jsem papír, se kterým jsem si vyžádala u staré převod karty. Je to ve vašem zájmu, nová by měla mít přehled o tom, co vám bylo/nebylo.

doplněno 02.10.12 16:50:

na zdraví by člověk měl jistě čas. Pokud je vám více než patnáct, je to, že jste byla vedena jinde dost předpokladatelné, ne?

doplněno 02.10.12 16:51:

Rozhodně vás to nezdrží teď na začátku koloběhu - také jsem nejprve šla k té nové, byla vyšetřena, dostala jsem, co jsem potřebovala, a pak teprve dostala papír pro převod karty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strnadova
Datum: 02.10.12 16:47

Tady je právě ten problém, že nemám čas se dostat za starou gynekoložkou. Ono se nedá zjistit, že jsem byla vedena jinde?

Datum: 02.10.12 16:48
avatar

Snad má telefon? ;)

doplněno 02.10.12 17:04:

A co kdybys jí zavolala a zeptala se jí na to, když máš ten telefon?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: strnadova
Datum: 02.10.12 17:00

Telefon má, takže bude stačit když jí ta nová zavolá? Protože čas na to, abych si jela pro nějakou kartu k té staré rozhodně bohužel nemám.

Od: strnadova
Datum: 02.10.12 17:01

Převod karty? A stačí to nějak zaslat poštou ke staré gynekoložce? Mě jde o to, že když jsem tam přes rok nebyla, aby mě tam vůbec měla ještě danou v databázi.

Od: klarka24
Datum: 02.10.12 17:17

Rok není žádná dlouhá doba, vaši kartu bude mít určitě.

Já když jsem šla k nové doktorce, vystavila mi kartu a předala mi žádost o vydání mé karty pro moji původní doktorku. Tu žádost pak stačilo jen poslat poštou. Původní lékařka poslala mou evidenci mojí nové lékařce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.12 18:07
avatar

Dost mi vadí, že jste hazardér se svým zdravím. Několikrát opakujete, že nemáte čas tam jet. A co kdybyste něco zanedbala? Co potom?

Měla jsem vzdálenou příbuznou, byl to takový "samorost". A nikomu nevěřila a všechny rady házela za hlavu. Našla si bouličku na prsu. A pořád neměla čas a pak zase neměla na doktora náladu a a a...Prostě výmluvy. Dneska už mezi námi není. Bylo jí jen málo přes 50 let.

To Vám samozřejmě, nepřeji, ale každý z nás by si měl najít čas na návštěvu lékaře. Vyplatí se to.

Jinak, zavolejte té původní paní doktorce, že jste se přestěhovala a poproste ji, aby Vaši zdravotnickou dokumentaci zaslala na její adresu. Nová lékařka bude předchozí poznatky o Vás zaručeně potřebovat. Bez dokumentace by Vás možná ani neošetřila.

Jinak, že jste 2 roky nebyla u gynekologa, jej neopravňuje k tomu, aby Vaši dokumentaci zničil či vymazal. To nelze.

Před časem jsem čekala v čekárně u gynekologa. Přišla tam babička jako věchýtek. A spustila. "Víte, já jsem tady nebyla už od roku 1968. Pamatuju si to, jak přišli rusáci. Na co bych sem chodila, když mi nic není. Cožpak je doktor zvědavý na starou bábu. To spíš na ty slečinky. Ale teď mi pöslali takový tvrdý papírek, abych sem přišla. A to víte, pan doktor se poslouchat musí...

My ostatní se kácely smíchy. Šťastná to žena - nepotřebovala gynekologa přes 40 roků. *palec**smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.10.12 18:19
avatar

Souhlasím s "jagou", člověk by měl být ke svému zdraví zodpovědný. Také jsem měla kamarádku, která mě šokovala tím, že mi řekla, že od porodu nebyla u gynekologa. Její dceři bylo 17...Prý neměla žádné problémy, tak proč by tam chodila. Jenže ono se 9x nic nestane,člověku to "projde", ale pak po 1O. to stojí za to... :(Myslím, že "starou" gynekoložku nemusíte řešit. Když se zaregistrujete u nové gynekoložky, nahlásíte adresu staré (dnes stačí jen jméno, adresu si najdou sami na internetu), a ona (či sestra) si SAMA vyžádá starou dokumentaci. U mně to tak alespoň bylo, jak u gynekologa, tak i u praktického lékaře.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.10.12 20:26
avatar

Naprostý souhlas. Nejenom, že si to najde, ale dokonce MUSÍ. Je to jejich povinnost. Jednoduše se Vás nový gynekolog zeptá, kam jste chodila dříve a Vy mu odpovíte. To je fakt všechno. Ostatní si oni vyřídí vnitřně mezi sebou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.