Zaplacení přesčasu

Od: Datum: 02.10.12 08:29 odpovědí: 5 změna: 02.10.12 13:23

Prosim kdo mi poradí? Chtěl sem brygádu, nabídli mi poloviční úvazek. Dohodli sme se že práce navíc (záskoky) bude placená a vydělám si víc. Když mi přišla výplata, mám jen ty hodiny klasický a přesčas nikde. Šéf řekl že neproplatí, že si to můžu vzít jako volno. Vůbec se mi to nelíbí, dohodli sme se jinak ale ve smlouvě není ani to ani to. Chci se zeptat - když s práce odejdu, tak mi to zaplatit musí? Nebudu už mít kdy si to volno vzít. Doufam tedy, že sem neodpracoval 50hodin zadara!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 02.10.12 08:37

Dobrý den.

Při zkráceném úvazku je přesčasová práce pouze práce nad běžný týdenní pracovní fond. Příplatek za přesčas Vám tedy nenáleží. Základní mzda za všechny odpracované hodiny ale ano. Doporučuji odpracované hodiny si vybrat než odejdete. Předejdete tak případným problémům a sporům se zaměstnavatelem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: malman
Datum: 02.10.12 08:46

Děkuju. Takže když zítra zkončím volno mi nemusí proplatit, stejně jako třeba nevybranou dovolenou? Jsem ještě ve zkušebce takže když mně zítra vyhodí, celý volno propadne?

Od: ron*
Datum: 02.10.12 08:51

Pokud zítra skončíte, odpracované hodiny proplaceny dostanete (jak už jsem říkala bez příplatku za přesčas, na který nárok nemáte). Předpokládám, že hodiny jste odpracoval po domluvě se zaměstnavatelem. Nevyčerpanou dovolenou, na kterou Vám vnikl nárok, zaměstnavatel po skončení pracovního poměru je povinen proplatit. Ještě připomínám, že pracovní poměr ve zkušební lhůtě se musí zrušit písemně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: malman
Datum: 02.10.12 08:59
Aha, blbe sem pochopil. Nechci priplatek, chci jen zaplatit co sem odmakal. Pri podpisu mi rekli - budes brat smeny navic, vic si vydelas a ono nic. Nepotrebuju volno toho mam dost
Datum: 02.10.12 13:23
avatar

Uzavřel jste pracovní smlouvu nebo pracujete na základě dohody o pracovní činnosti? Při práci na DPČ by Vám zaměstnavatel skutečně nemusel zaplatit za hodiny navíc, protože na DPČ můžete v průměru odpracovat max. 20 hodin týdně (zaměstnavatel nemůže vykázat více hodin).

Takže si volno určitě vyberte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.