Práce-jako stevardka v pendolinu? co obnáší?

Od: Datum: 01.10.12 09:23 odpovědí: 2 změna: 02.10.12 15:47
avatar

Dobrý den,

dcera má 25 let, vystudovala gymnázium a pak pracovala celo dobu jako číšnice v reastauraci. Vzali si s přítelem půjčku na byt ve kterém bydlí, dítě zatím neplánují, přítel pracuje pouze denní směny od rána do 16.00 hod.

Nyní uvažuje o tom, že by změnila zaměstnání, chtěla by pracovat jako stevardka v pendolínu. Chci se zeptat, co tato práce obnáší. Jaké směny ji čekají? Kdy bude doma? jak je to platově? Prostě tak nějak všechno kolem?!

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.10.12 15:17
avatar

No klasická průvodčí to není, takže znalosti dopravy a přepravy nepotřebuje. Plat neznám, ale dal by se lehce zjistit. Pracovat bude v turnuse, takže bude doma pokaždé jinak. Pojede třeba Praha - Ostrava, tam pauza, zpět a volno. Druhý den opět něco jiného. Naštěstí pendolina jezdí jen jednu trasu, takže žádná křeč. Vím že by měla umět ovládat kávovar a tuším že i drobný úklid.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 02.10.12 15:47
avatar

Klasická průvodčí to sice není,ale nejdříve ji musí přijmout k ČD,což je v dnešní době složité,ještě tak možná v okolí Prahy,musí vykonat zkoušky z předpisů,slev,jízdného atd.a nemyslím,že by ji vzali hned do Pendolina.U ČD jde většinou o postup ,,z menšího postu na větší,,.Taky cizí jazyky mají přednost.Nástupy jsou různé,nejde o pravidelnou prac.dobu.U některých obratů bude třeba i přespávat na ubytovnách.Nejlépe je se zajít zeptat na osobní oddělení ve větších stanicích.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.