Výpověď po RD

Od: Datum: 01.10.12 05:05 odpovědí: 5 změna: 08.10.12 08:35

Dobrý den, pročetla jsem tu už kupu podobných dotazů, ale raději se ptám znova, přímo na míru. V prosinci mi končí RD, do práce se ovšem vracet nechci a hodlám nastoupit na ÚP. Za čtyři roky se tam kompletně vyměnili lidé a změlnilo se vedení, bohužel, jak všichni pláčí, k horšímu. Mám to drahé dojíždění, finančně je to propadák, ale jiné to bylo před dítětem a jiné potřeby máme teď. Když dám zaměstnavateli zítra výpověď, rozumím tomu správně, že poběží až od 1. 11. 2012?...tedy o měsíc jsem zaváhala?

A druhá otázka, pokud by mi dal výpověď zaměstnavatel a já bych zůstala na nemocenské, posunuje se doba výpovědi nebo datum zůstává?

Je to vypočítavý dotaz, ale věřte mi, že na vedení samo je toto slabý odvar a nehodlám pro takové lidi s úsměvem na tváři dělat to, co dřívě jsem v práci dělávala ráda.

Díky moc za odpověď!

Eva

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 01.10.12 07:58

Dobrý den.

Ano, výpovědní doba bude běžet od 1.11.2012 (listopad+prosinec). Pokud onemocníte, výpovědní lhůta zůstane stejná.Jen podotýkám, že čerpáte-li rodičovskou dovolenou, nemůžete současně pobírat nemocenské dávky. Onemocníte-li v ochranné lhůtě (do 7 kalendářních dní od skončení pracovního poměru), neschopenku odevzdáváte novému zaměstnavateli. Na ÚP jdete až po ukončení nemoci. Nezapomeňe Vaší zdravotní pojišťovně nahlásit skončení RD, pracovního poměru a případnou evidenci na ÚP (či nemoc v ochranné lhůtě).

doplněno 01.10.12 11:10:

Ano, já jsem se samozřejmě upsala. Bývalému zaměstnavateli, omlouvám se.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.10.12 10:48

V případě nemoci v ochranné lhůtě se podklady pro nemocenské dávky předávají bývalému zaměstnavateli. V prvních 21 dnech nemoci není nárok na nic, teprve od 22. dne nemoci by byl nárok na nemocenské dávky od OSSZ.

Datum: 01.10.12 09:04

Dobrý den. Evo, píšete, že je to vypočítavý dotaz a že nehodláte pro takové lidi s úsměvem na tváři dělat to, co jste dříve v práci dělávala ráda. Chápu Váš postoj, nicméně chtěla bych jen dodat, abyste si to uvážila opravdu pečlivě. Pokud hodláte, jak říkáte, nastoupit na ÚP, je třeba si uvědomit, že ten se Vám bude snažit najít práci. A může Vás poslat na veřejně prospěšné práce, či vykonávat veřejnou službu. Opravdu Vám to bude vyhovovat více, než zůstat v zaměstnání? Jste si tím jistá? Zvažte to, abyste se třeba neunáhlila ve svém rozhodnutí.

Datum: 01.10.12 11:11

Souhlasím s KapkouNadeje®, veřejná služba bez nároku na odměnu za práci se i mně jeví jako horší varianta než návrat do zaměstnání.

___ Ke zvážení připojuji další informace:

(1) Dáte-li výpověď z důvodu péče o dítě do 4 let věku, nebude se Vám podpora sice krátit, ale i tak bude hodně nízká.

(2) Stále je dost vysoká nezaměstnanost a maminkám s malými dětmi se (stejně jako lidem nad 50 let) velice těžko hledá nové zaměstnání. Může se stát, že po 5 měsících, kdy skončí podpora, budete úplně bez prostředků.

___ K podpoře: Zaregistrujete-li se na ÚP po skončení RD bez nástupu do zaměstnání (musela byste odpracovat alespoň 21 pracovních směn), bude se za Vaše poslední zaměstnání považovat náhradní doba (RD).

V takovém případě Vám zaměstnavatel pro ÚP potvrdí pravděpodobný výdělek (skutečného nedosáhnete), k němuž ÚP není povinen přihlížet.

ÚP pak podporu stanoví z průměrné mzdy v národním hospodářství za 1. až 3. čtvrtletí předchozího kalendářního roku. Průměrná mzda v národním hospodářství za 1. - 3. čtvrtletí 2011: 23.726 Kč Výše podpory: - první 2 měsíce: 3.559 Kč (0,15 násobek) - další 2 měsíce: 2.847 Kč (0,12 násobek) - zbytek podpůrčí doby: 2.610 Kč (0,11 násobek)

Pokud byste se na ÚP registrovala až v lednu, stanovila by se podpora z průměrné mzdy za r. 2012, takže by pravděpodobně byla o pár jednotek korun vyšší (cca o 4 až 7 Kč měsíčně).

Od: eva1
Datum: 08.10.12 08:35

Moc Vám děkuji za vyčerpávající odpovědi, hodně jste mi pomohli! Eva

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.