Termín doručení exekuce na plat

Od: Datum: 29.01.13 12:14 odpovědí: 5 změna: 29.01.13 21:49

Dobrý den zajímalo by mě do kterého dne nejpozději musí exekutor dát mzdové učtárně příkaz aby ji mola začlenit do poslední mzdy.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.13 12:44
avatar

To záleží na účtárně v jakém termínu zpracovává mzdy, pokud dojde exekuce do tohoto termínu tak bude provedena. Jde o zpracování a zapracování účtárnou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kraken1965*
Datum: 29.01.13 13:08

A nevíte jestli vás musí soud nebo exekutor písemně o nařízenné exekuci na plat informovat.

Datum: 29.01.13 13:22

Ano, musí vám doručit na adresu exekuční příkaz. Po obdržení doručenek nabývá tento příkaz právní moci, o které pak informuje exekutor plátce mzdy. Poté je povinnen exekutorovi posílat srážky ze mzdy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.13 13:33

Z výplaty se nestrhává zpětně, čili poté co dojde exekuční příkaz, tak ten se předá mzdové účetní a od této chvíle je povinna do obdržení dalšího pokynu zadržet srážku mzdy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 29.01.13 21:49

Dobrý den.

Stačí, přijde-li exekuční příkaz poslední den před závěrkou zpracování mezd. Srážky z platu se provádějí při zpracování mezd opravdu až úplně na poslední chvíli. Doručení exekučních příkazů dnes probíhá především prostřednictvím datové schránky, je to tedy velice rychlé. Samozřejmě jedno vyhotovení exekučního příkazu zasílá exekutorský úřad i povinnému (dlužníkovi).

Mzdová účetní srážku ze mzdy provede ihned po doručení exekučního příkazu. Takto sraženou částku deponuje (zadrží) a oprávněné osobě ji zasílá až po doručení oznámení o nabytí právní moci tohoto příkazu.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.