Pujčka v bance po zemřelé?

Od: Datum: 30.09.12 09:54 odpovědí: 8 změna: 30.09.12 19:21

Dobrý den, ráda bych se zeptala, umrela mi mamka a mela pujcku v bance cc 50tisic kč.něco už zaplatila.ta pujčka byla pojištěná.Musí me to za ní splácet?ma jen dve deti, byla rozvedená.nekdo nam rikal ze se nato stahuje ta pojistka.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.12 09:57

myslím, že tato půjčka půjde do dědického řízení podle toho jak byla sepsána pojistka jestli proti smrti, ale nějak se mi to nezdá

doplněno 30.09.12 09:58:

třeba se informovat u toho co byla půjčka půjčena dozvíte se víc

Ohodnoceno: 0x

Od: hanher*
Datum: 30.09.12 09:57

Záleží na bance a na typu pojištění.

Ve smlouvě by mělo být uvedeno, jestli půjčka pojištěna i pro případ úmrtí.

Od: alexa33
Datum: 30.09.12 10:26

jo ve smlouve je že se vztahuje i na umrti.nekdo mi rikal ze by jsme nemuseli nic platit.kdyz to bylo pojištěný

Od: hanher*
Datum: 30.09.12 11:23

Ony ty smlouvy mají dobře ošetřené.

Pokud se jednalo např. o dlouhodobou nemoc, která se při získávání půjčky zatajila, tak zrovna v tomto případě se na půjčku pojistné nesplňuje.

Datum: 30.09.12 12:38

sou to 2 měsíce co mi zemřel kamarád měl půjčku měl jí pojištěnou a pozůstalí neplatili nic šlo to z pojistky

Datum: 30.09.12 15:26

důkladně nechat prověřit onu pojistnou smlouvu(právník,notář)-ale určitě ne bankou samotnou-o "nezávislosti" posouzení by se tu nedalo mluvit...

Ohodnoceno: 2x

Od: alexa33
Datum: 30.09.12 18:23

ona zemrela tragicky.autonehoda

Datum: 30.09.12 19:21

kouknout do smlouvy proti čemu všemu je to pojištěný nebo smlouvu vzít k advokátovi on už bude vědět

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.