Výpověď ve zkušební době

Od: Datum: 29.09.12 19:07 odpovědí: 3 změna: 29.09.12 19:17

Dobrý den,
Jsem ve svém prvním zaměstnání po skončení SŠ. Před nástupem jsem byl zapsán na úřadě práce. Chtěl bych se zeptat, jestli když dám nyní výpověď ve zkušební době, jestli mám nárok na to, aby za mne na úřadě práce platili sociální a zdravotní pojištění? Nebo zda li na to nárok nemám, z důvodu, že výpověď ve zk. době dávám já.
Děkuji za odpověď

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.12 19:10

Ano máte nárok na sociální a zdravotní, ale to je vše.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.09.12 19:14

Dobrý den. Pokud se zaevidujete na úřadu práce poté, co ukončíte pracovní poměr ve zkušební době, bude za Vás ÚP hradit pouze zdravotní pojištění. Sociální není povinné a úřad práce jej za nikoho nehradí.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 29.09.12 19:17

Ve zkušební době se nedává výpověď - jde o zrušení pracovního poměru ve zkušební době. To musí být písemné a dejte si pozor na formulaci (výpověď je něco jiného).

Stát hradí za uchazeče o zaměstnání pouze zdravotní pojištění. Sociální pojištění za Vás hradit nebude. K sociálnímu pojištění se nemůžete ani sám přihlásit (ani není na rozdíl od zdravotního pojištění povinné).

Ohodnoceno: 4x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.