Výpověď ve zkušební době

Od: Datum: 29.09.12 19:07 odpovědí: 3 změna: 29.09.12 19:17

Dobrý den,
Jsem ve svém prvním zaměstnání po skončení SŠ. Před nástupem jsem byl zapsán na úřadě práce. Chtěl bych se zeptat, jestli když dám nyní výpověď ve zkušební době, jestli mám nárok na to, aby za mne na úřadě práce platili sociální a zdravotní pojištění? Nebo zda li na to nárok nemám, z důvodu, že výpověď ve zk. době dávám já.
Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.12 19:10

Ano máte nárok na sociální a zdravotní, ale to je vše.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.09.12 19:14
avatar

Dobrý den. Pokud se zaevidujete na úřadu práce poté, co ukončíte pracovní poměr ve zkušební době, bude za Vás ÚP hradit pouze zdravotní pojištění. Sociální není povinné a úřad práce jej za nikoho nehradí.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 29.09.12 19:17
avatar

Ve zkušební době se nedává výpověď - jde o zrušení pracovního poměru ve zkušební době. To musí být písemné a dejte si pozor na formulaci (výpověď je něco jiného).

Stát hradí za uchazeče o zaměstnání pouze zdravotní pojištění. Sociální pojištění za Vás hradit nebude. K sociálnímu pojištění se nemůžete ani sám přihlásit (ani není na rozdíl od zdravotního pojištění povinné).

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.