Incipidus,spatna diagnoza,poskozeni mozku?

Od: Datum: 29.09.12 18:19 odpovědí: 3 změna: 30.09.12 16:45

Dobry den,pred dvema roky mi zjistili nemoc diabetes incipidus centralis,nasledovne jsem dostala hyponatremii-nedostatek sodiku.Pridavaly se dalsi onemocneni,porucha polykani,psychika,neurologicke setreni,ale krom autoimunitnich latek se nic nezjistilo.Nyni jsem byla ve fakultni nemocnici,kterou jsem si zaridila sama,kde k memu velkemu prekvapeni dosli k zaveru,ze incipidus vubec nemam a hyponatremie byla nasledkem Minirinu,ktery jsem vlastne nemela uzivat.Takze jsem jasala,ze nemusim brat dozivotne leky a tesila se,ze problemy,ktere zacaly socasne s lecbou Minirinem vymizi.Celou dobu jsem mela pocit ze mam otok v hlave,nad celem,ktere jsem ani nemohla povytahnout nahoru.Nyni v nemocnici mi provadeli koncentracni test,kterym se tedy vyloucil incipidus,ale otok cela se zhorsil.V urcitem miste hlavy,kdyz si sahnu,je to jako kdybych mela polstarek,proste otok.NIc me neboli,jen desne blbej pocit.Trosku jsem se tedy zacetla do lekarskych veci a musim konstatovat,ze to necham radeji odbornikum.Pokud tady nejaky je,muzete mi prosim zodpovedet otazku,zda se mi mohl mozek poskodit,koncentracnim testem,kdyz tomu predchazela hyponatremie,kterou tedy postupne stabilizovali vysazenim postupne-Minirinu.Cetla jsem ze ,kdyz je hyponatremie,ze si mozek prizpusobi bunky,ale pri dalsi zmene,byt k dobremu,pokud je to prudce,muze dojit k poskozeni mozku.Byla tam i zminka porucha polykani.Ta mi zacala asi 3 mesice po zacatku lecby incipidus,ktery vlastne nebyl.Neurologicky se nezjistilo,ze bych mela prerusene nervy..Ted nove jsem na neurologii,jeste nestihla.Z nemocnice po koncentracnim testu a mesicnim vysetrovani,proc jsem brala kortikoidy,coz nechapali,jsem se dostala pred 3 dny.Jinak posit otekle hlavy jsem tam nezminila,jelikoz jsem to pricitala k incipidus.A v den,kdy me rekli,ze incipidus nemam,me hned propustilia to jsem jen poznamenala,ze mam divny pocit v hlave,ale ze to nic nebude,ze je to asi pred migrenou.nicmene otok mam a nejvic po ranu.dEkuji,za rady.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 29.09.12 19:29

Na Vaše otázky odpoví, jak jste sama poznamenala, jedině odborník. Takže až zas u nějakého budete, zeptejte se ho, nechte si to vysvětlit (doktoři ledacos umějí vysvětlit a objasnit i laikům, když chtějí). A když se Vám zdá na Vás cokoliv nenormálního, upozorněte je a zas se zeptejte, čím by to mohlo být. Když nic neřeknete, nebo i řeknete, ale jen tak jako že se nic neděje, spousta doktorů to nebude řešit (proč si přidělávat práci?). Ale když se zeptáte, musejí se aspoň trochu zamyslet a ... třeba se na to rovnou pro jistotu podívají.

Váš otok hlavy určitě může souviset s mozkem (v lékařství se nevyznám, ale s mozkem může souviset cokoliv), ale taky třeba ne; přece jen mozek je uvnitř pevné lebky obklopený všelijakými blánami a "ven" mechanicky asi nic moc nemůže, takže povrchový projev (Váš nahmátnutelný otok) může být vyvolán něčím zcela jiným. Ale je to jen můj zcela nekvalifikovaný názor.

Datum: 30.09.12 11:36

Juglans, nevím a ani nevím, kde hledat pomoc. Jen bych vás chtěla pohladit a říci vám, že vám držím všecky palce. A taky popřát vám zlepšení a vyléčení a hodně sil a hodné lidi a schopné doktory a vůbec všecko nej nej. *srdce*

Datum: 30.09.12 16:45

Dobry den.Snad to zmizi.Dnes se mi to zdalo na chvili lepsi.Zitra se pujdu poradit s obvodni.Mela bych jinak jasat,nemam incipidus,nemusim brat dozivotne leky.Jen me zneklidnuje,ze to ,co me po dobu mylne diagnozy provazelo,ze pretrvava.Prisuzovala jsem to te nemoci.Ale bylo to znejspis zpusobeno branim leku,ktere jsem vubec nemela brat.Nyni je neberu,ale asi to je uz houby platne tomu,co se pokazilo.Nekde jsem cetla ze se i zuzily cevky a beztak,kdyz mi castecne zanikly i slinne zlazky budou na vinne tyto leky.Uvidime,jeste nechci zoufat,snad se to zlepsi casem.ale vubec ted nevim,jak budu reagovat u Dr.,ktery me lecil na neco,co mi vubec nebylo.Samozrejme ze mam uz dojednaneho jineho endokrinologa,ale k tomuhle jdu zamerne,chci ho videt,jak bude reagovat a co povi.Dekuji za povzbuzeni.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.