Má student sš nárok na příspěvky?

Od: Datum: 28.09.12 21:27 odpovědí: 6 změna: 29.09.12 11:22

Dobrý den je mi 18 let a ještě studuji střední školu,kvůli rodinným problémům budu bydlet sama.Jaká je šance, že dostanu nějaké peníze na stravu a bydlení? děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.12 21:32
avatar

Dobrý den. Pokud studujete a soustavně se připravujete na své budoucí povolání, máte ze zákona právo na výživné od rodičů. Bud se s nimi na částce dohodnete, kolik Vám budou výživné platit, nebo byste to musela řešit soudní cestou a výživné by rodičům určil soud.

doplněno 28.09.12 21:56:

Spočítejte si, na kolik Vás vyjde bydlení, studia, strava..Předložte jim účty za tyto poplatky a věřím, že se na nějaké částce domluvíte společně i bez soudu. To je až poslední možnost, když by rodiče výživné platit nechtěli. To by jim soud pak určil výši dle jejich výdělků a možností..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kofca3*
Datum: 28.09.12 21:46

Děkuji a nevíte kolik se přibližně dává...nevim přesně kolik budu potřebovat a soudně to řešit nechci

Od: jenicekpoplatnik
Datum: 28.09.12 21:46

To záleží na přístupu rodičů. Buď vám přispívat budou nebo nebudou. Svých práv vůči nim se můžete domáhat soudní cestou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: knopka*
Datum: 29.09.12 07:50

Výživné jistě nějaké dostanete,ale pokud chcete aby vám někde platili nájem a ještě jídlo tak to už je jiné téma...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.12 09:12
avatar

Zdravím, musíte se dohodout s rodiči, kolik jsou Vám ochotni a hlavně schopni platit. Znám dívčinu o pár let starší jako Vy, teď je už na vysoké škole a žije s přítelem, a ta si už od střední školy přivydělává na brigádách, protože jí rodiče moc peněz dát nemohou a bydlet s nimi také nemůže (jsou rozvedení a maminka dokonce žije v Anglii). A protože se s nimi soudit nechce, musí pracovat. Od 16 let hlídá děti, od 18 pracovala v hospodě jako servírka, vždy si domluvila směny když neměla školu, také doučovala. Sice jsou rodiče povinni ze zákona Vás živit, dokud nedostudujete, ale záleží samozřejmě na tom, jak jsou na tom sami finančně.Takže se s nimi zkuste domluvit, kolik Vám budou moci přispívat a pak si sama hledat nějakou brigádu.Musíte si udělat měsíční rozpočet (bydlení, jídlo, drogerie, koníčky, jízdné...) a snažit se dát tu částku dohromady.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.12 11:22
avatar

Rodiče jsou povinni Vás živit, ale nejsou povinni Vám financovat samostatné bydlení. Chcete-li dále studovat a živit od rodičů, měla byste se podle mého názoru přizpůsobit Vy jejich možnostem a podmínkám. Kdyby byly zmíněné problémy zaviněny Vámi, může se stát, že Vám ani soud žádné výživné od rodičů nepřizná (nebo jen minimální).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.