Dluhy na mateřské

Od: Datum: 27.09.12 20:42 odpovědí: 9 změna: 22.10.12 22:43

prosim,mam dluhy,a nemam je sceho splacet,pobyram jen materskou,muzou me za neplaceni dluhu zavrit?dekuji...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 27.09.12 20:45

ano to můžou

Datum: 27.09.12 21:06

A z jakeho duvodu Vas za to muzou zavrit? Pokud nebyl spachan trestny cin? Kdyz je pujcka legalni (nebyl zfalsovan doklad o prijmu ze zamestnani atd)?

Od: laybor*
Datum: 27.09.12 21:11

Za neplacení dluhů vás nezavřou - to budte klidná(ý),

nanejvýš vás navštíví exekutor,

jsou podvodníci kteří úmyslně podvádí , částky cca do 500 000 kč a dostanou jen podmínku.

Od: buss®
Datum: 27.09.12 21:41

Ano, pokud byly dělány úmyslně.

Datum: 27.09.12 22:51

Zavřít Vás nemohou, ale v případě předlužení by mohlo dojít k odebrání dítěte z Vaší péče. Chcete-li tomu zabránit, případně předejít exekuci, začněte okamžitě jednat s věřiteli.

Ohodnoceno: 3x

Od: saw*
Datum: 28.09.12 15:15

Pokud dlužník si vzal úvěr a neměl ho v úmyslu vůbec splácet, může se také jednat o úvěrový podvod. Bohužel se to dá těžko dokázat.

Případně "úvěrový podvod" je součástí trestního zákoníku § 211.

Hlavně nedělejte mrtvého brouka a skutečně jednejte s věřiteli...!

Od: momon
Datum: 28.09.12 20:10

podle me nemuzou, mela jsem stejny problem ,zadala jsem o odpusteni dluhu a vyhoveli mi, zvlaste protoze nic nevlastnim.

Datum: 01.10.12 08:36

za to, že "máte dluhy" vás zavřít nikdo nemůže..

je možné samozřejmě odsoudit člověka za různé trestné činy, které se zadlužením souvisí /např. zmiňovaný úvěrový podvod/, pokud bude naplněna skutková podstata.. ovšem v praxi takový čin nebude odsouzen nepodmíněným odnětím svobody..

(nicméně nad rámec vaší otázky doporučuji věc řešit - můžete se např. obrátit na bezplatnou poradnu při finanční tísni - www.financnitisen.cz)

Od: philange
Datum: 22.10.12 22:43

Dobry den, ja mela taky spoustu dluhu. moc mi pomohli ze spravce dluhu. jestli chcete muzu vam poslat kontakt na ne. hrozil mi exekutor, dnes ziju normalni zivot. muj email: philange@seznam.cz

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.