Není tu nějaká ochotná mzdová účetní?

Od: Datum: 27.09.12 20:33 odpovědí: 3 změna: 27.09.12 23:00

Jsem zaměstnaná na poloviční úvazek, hrubá mzda 7800,- Nastoupila jsem přesně v polovině měsíce, odpracovala jsem místo 40h (polovina mého úvazku) 48h. Jaká by měla být mzda? Uplatňuji slevu na dani, nemám dítě, nejsem ztp, nestuduji... Nějak nerozumím své výplatnici, na www kalkulačkách to vychází jinak. Díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 27.09.12 21:23

Dobrý den.

Musíte se rozepsat podrobněji. Takto se to spočítat nedá.

Nastoupila jste v polovině měsíce, předtím jste někde pracovala? Máte podepsané daňové prohlášení od poloviny měsíce. Pokud jste před nástupem do současného zaměstnání někde pracovala v první polovině měsíce, uplatnila jste základní slevu na dani tam? Pracujete na poloviční úvazek, nedosahujete minimální mzdy. Zdravotní pojištění se Vám tedy doměřuje do minimálního vyměřovacího základu? Předpokládám, že ano. 8 hodin jste odpracovala nad svůj pracovní fond. Nevím, jaký máte sjednaný příplatek za přesčas. Dle zákoníku práce je nejméně 10 % průměrného výdělku, někdo má například 25%. Pracovala jste v sobotu nebo v neděli? Vím, že těch otázek je hodně. Ale jinak čistá mzda přesně spočítat nejde.

doplněno 27.09.12 22:01:

Jen doplním, že nejlepší je zajít si na mzdovou účtárnu svého zaměstnavatele. Jsou povinni vysvětlit Vám výpočet mzdy (všechny srážky a odvody). Nepředpokládám, že by Vám mzdu spočítali chybně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.09.12 23:00
avatar

Ron, z údajů v dotazu je zřejmé, že o práci přesčas nejde.

I v případě sjednaného kratšího úvazku je prací přesčas až práce nad stanovenou týdenní pracovní dobu (nikoliv práce nad sjednaný úvazek).

Takovým zaměstnancům může zaměstnavatel nařídit práci nad rámec sjednaného úvazku, ovšem pouze do výše stanovené týdenní pracovní doby. Takovým zaměstnancům zaměstnavatel nesmí nařídit práci přesčas.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.09.12 22:55
avatar

Webové kalkulačky je nutné vždy brát pouze orientačně, nemohou zahrnovat úplně vše.

Nastoupila jste v polovině měsíce, takže Vám zaměstnavatel pravděpodobně neuplatnil slevu na poplatníka (uplatní ji až za měsíc, který celý odpracujete u něj).

Chcete-li podrobnější odpověď, opište sem údaje z výplatní pásky.

doplněno 29.09.12 00:25:

Ke slevě na poplatníka: Pokud jste za zmíněmý měsíc neměla uplatněnu slevu jinde, srovná se to v ročním zúčtování daně (pokud jste neměla souběžně více zaměstnavatelů nebo pokud jste nepodnikala) nebo v daňovém přiznání.

K zdravotnímu pojištění: Ron má pravdu v tom, že se v případě nižšího výdělku zdravotní pojištění dopočítává. Týká se to ale pouze osob, které nespadají do některé kategorie, za niž hradí zdravotní pojištění stát.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.