Krev po stolici na papíře

Od: Datum: 27.09.12 09:41 odpovědí: 13 změna: 27.09.12 14:02

Zdravím,

Dnes po stolici jsem objevil na papíře krev a mám celkem obavy. Je vůbec možné mít ve 21 letech rakovinu střeva? Je fakt, že občas mě trápí bolesti břicha, ale je to jen někdy.

Taky poslední dobou mě celkem svědí konečník, takže by to třeba mohly být hemeroidy (i když v tolika letech?). Často sice sedím ať už ve škole, nebo doma u pc. Poslední dobou se kvůli tomu snažím více hýbat, sportovat atd.

Před týdnem jsem navíc dobral antibiotika "amoksiklav" (kvůli zánětu dásní), takže je možné, že by se mohlo jednat o nějaký vedlejší účinek, ale ty jsem dobral tak před týdnem, tak nevím.

Pokud by se to opakovalo častěji, tak asi raději zajdu k lékaři, ale mám celkem obavy, aby nešlo o rakovinu a jestli je to v tomto věku vůbec možné?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.09.12 09:51

To vypadá spíš na ty hemeroidy. Rakovina se nevyhýbá žádným věkovým kategoriím, ale to střevo je opravdu záležitost starších ročníků. A ta krev ve stolici nebývá vidět, proto se dělají ty testy se stolicí na papíře. Pokud je to čerstvé, viděla bych to na ty hemeroidy. Zajděte do lékárny, něco vám na to dají. Ale k lékaři si běžte, pro váš klid.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.09.12 09:52

Záleží jakou barvu ta krev měla. Pokud je jasně červená, jako když se říznete např., mohou to být hemeroidy. Ovšem znám pár lidí a já jsem takto postižená též, že mám hemeroidy které nijak nepřekáží. Jednou za čas- měsíc, dva- mám po vykonání potřeby na papíře dost krve. Bez bolesti, bez jiných obtíží, jednou a dost. Tak to neřeším. Rakovina, o které mluvíte, by se vyznačila tmavě červenou krví. Zajděte k lékaři. Počáteční stadium rakoviny střev se dá velice dobře léčit. Pokud to zanedbáte, nebo budete na něco čekat, akorát si ublížíte.

Ohodnoceno: 3x

Od: neregistrovany
Datum: 27.09.12 10:03

Ta krev je spíše taková světlejší a zdálo se mi, jakoby v kombinaci s vodou (ale to možná bylo po té stolici, nebo z pocení).

Datum: 27.09.12 10:11

Jinak doma bohužel používáme tvrdší papír a někdy se mi po delším utírání na něm objevili menší stopy krve, ale to jenom takové slabé malé stopy asi z toho utírání, jak se to rozedře. (malé pruhy/tečky)

Datum: 27.09.12 11:37

Pokud máš problémy s hemeroidy, opravdu zainvestuj do kvalitního toaletního papíru. My kupujeme jen v akcích a je to 8 rolí třeba za 39 Kč, takže pětikačka za jednu. Je opravdu pevný, takže není ani taková šílená spotřeba...

Jinak na hemeroidy existují čípky i mastička Faktu, chce to občas přeléčit...

Datum: 27.09.12 10:12

Myslím, že na dálku se ten problém nevyřeší. Zajděte si k obvodnímu lékaři a požádejte o kolonoskopii. Hlavní je nic nezanedbat, třeba je to jen nějaká hloupost, ale v jedenadvaceti je lepší raději vyloučit něco vážnějšího.

Od: buss®
Datum: 27.09.12 10:41

Já bych k tomu doktorovi valil hned, zde se obava nevyřeší.

Datum: 27.09.12 10:59

Kupte si dětské vlhčené ubrousky. Nějakých 35 kč, 72 kusů v balení, v koutku s dětskými hygienickými potřebami. Jsou velice šetrné a ošetřující. Nesedejte na nic studeného a vyhněte se všemu, co "staví", tedy tomu, co způsobuje zácpu.*hej* http://www.orift.com/cs/hemeroidy-priznaky-lecba-1027

doplněno 27.09.12 17:40:

Ty ubrousky jsem doporučovala místo toaletního papíru, který i tak by měl být jako peříčko a ne šmirgl.*placni*

Datum: 27.09.12 11:48

Bohužel dneska to k lékaři nestihnu, jelikož jsem byl u zubaře kvůli zánětu dásní. Zítra je svátek, takže popřípadě kdybych bylo potřeba, tak až příští týden. To nevím, jestli už nebude pozdě a pokud nebudou znovu problémy, tak zbytečné.

Datum: 27.09.12 12:24

V klidu. Pokud by to nedejbože byla rakovina - i když to téměř jistě nebude, do příštího týdne to už vydrží. Spíš se jedná o mechanické poškození konečníku, ať už z důvodu hemoroidů nebo toho, že používáte místo toaletního papíru šmirgl papír.

Datum: 27.09.12 12:27

Pozdě nebude, ono to tak rychle nejde, a lépe pozdě, než nikdy. A zbytečné? Kdyby to bylo zbytečné, tak tím líp, ale kdyby se nic neobjevilo, to neznamená nutně, že to je zbytečné. Když nic jiného, doktor vás uklidní, ale má taky možnost dát vám test na okultní krvácení, který objeví i skryté problémy. Neříkám, že vám ho naordinuje; od jistého věku máte na něj dokonce nárok každé dva roky v rámci prevence, váš věk tento nárok ještě nezakládá, ale tuhle možnost doktor má. A rozhodně to není žádný zákrok, kterého byste se měl bát, je to možná nechytné, ale nikoli bolestivé, vlastně to vůbec není zásah do vaší tělesné integrity, jen musíte tři dny po sobě odebírat malý vzorek stolice.

Ohodnoceno: 2x

Od: ron*
Datum: 27.09.12 12:54

Dobrý den.

Žádné krvácení ze stolice není jen tak. Můžou to být hemeroidy, je to pravděpodobné. Věk 21 věk ale neznamená, že se Vám nemoci budou vyhýbat. Bylo by to krásné, ale není tomu tak. Doporučuji vyžádat si u praktického lékaře test na okultní krvácení. Stojí 200 - 300 kč. Je to opravdu malá investice, investujete-li do jistoty, že je vše v pořádku. Test už je modernější než dřív. Nemusíte odebírat a uchovávat vzorky po tři dny pro lékaře. Ale dostanete takovou skleněnou trubičku, namočíte do vzorku a dle papírové stupnice v mžiku sám vyhodnotíte. Vůbec nic na tom není.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.09.12 14:02

Test na oklutní krvácení je vynikající věc, ale v tomhle případě bude asi zbytečný. Krev ve stolici by se zaručeně objevila, protože ten test je hodně citlivý.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.