Seznámení přes seznamku

Od: Datum: 26.09.12 23:40 odpovědí: 48 změna: 26.06.14 22:09

Seznámil se tu někdo přes internet, co si o tom myslíte? Tak nějak se rozhlížím po nějakém protějšku, chci to vyzkoušet i touhle formou. Jesti máte někdo zkušenosti s nějakou konkrétní seznamkou..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 27.09.12 00:27
avatar

Ano, třeba konkrétně díky této poradně jsem získal několik kamarádů a kamarádek, nejen virtuálních. Ale je to spíš výjimka, raději partnera do života hledejte jiným způsoem, naživo...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdena19
Datum: 27.09.12 08:48

však ono by to bylo na živo, prohodili bysme pár emailů a potom se setkali, tak si to představuju.

Datum: 27.09.12 06:06
avatar

Kamarádky mého věku se už přes seznamku neseznamují. Za mých mladých let se lidé občas seznamovali pomocí inzerátů v novinách a časopisech. Třeba v Mladém světě, tam se to seznamovacími inzeráty jen hemžilo.

Je to určitá sázka do loterie. Když někoho poznáte naživo, můžete sledovat jeho chování, jednání, zjistíte jaký je dřív, než mu vyjevíte své city. Takhle papír /a počítač/ snesou všechno. Skutečnost je pak leckdy úplně jiná. Pozor, v seznamce mohou být i podvodníci. Ale také řádní lidé. To je těžké odhalit předem.

Znám 2 manželství na inzerát a obě byla šťastná. Inu, někdy se zadaří, jindy ne. Jak to prostě v životě bývá. :) Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 27.09.12 06:14

Já bych to nijak neodsuzoval. Lidi dnes nemají čas chodit "mezi lidi" *smich*. Když se dodrží určitá pravidla, tak to možné je, proč ne. Podvodníci jsou všude, s tím musí dotyčný malinko počítat. Předpokládám, že nepoběží od monitoru k oltáři, ale po seznámení začne s protějškem nejprve chodit *hi*, to by už měl poznat klady a zápory daného objektu*tanec*.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 28.09.12 03:01
avatar

Láďo, přemýšlel jsem "kam" svůj příspěvek napsat, nakonec jsem si vybral Vaši reakci. ;)

Při oboustranném férovém. otevřeném a upřímném jednání už při internetové komunikaci je snadné poznat klady a zápory obou lidí i vznikajícího vztahu. Přiložené foto ještě pomůže. Potom už reálné setkání nepřináší mnoho překvapení. Jen možná to nejhorší - že jeden z "objektů" lhal, případně oba - pak už to ale není snaha o vážné seznámení...

A toto platí, pokud chceme přes internet získat JAKÝKOLI vztah - ať hledáme životního partnera, férového kamaráda, nebo jen parťáka na pivo. Ta férovost platí i v případě, že každý od vztahu očekává něco jiného, protože díky férovosti vzniká důvěra a díky důvěře lze pak jednodušeji řešit každý rozpor i problém.

...ověřeno a vyzkoušeno...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 28.09.12 10:22

Tak alespoň další důkaz, že to jde. Gratuluju.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.12 07:23
avatar

Myslím, že oproti "klasice" má řadu výhod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 27.09.12 08:04
avatar

Dodrý den, Zdeni, zkusit se dá všechno, ale z vlastní zkušenosti : po rozvodu jsem si v 30 letech našla "přítele " na inzerát a po pár měsících zjistila, že se jedná o duševně nemocného člověka, chodil na psychiatric.ambulanci, aniž jsem o tom věděla, nesnášel moji malou dceru, chtěl po mě neustále, abych začala podnikat, protože asi hledal slepici, která bude snášet zlatá vejce...Bohužel jsem se tehdy k němu přestěhovala, byla jsem mladá a strašně hloupá a následky toho řeším dodnes.Buďte opatrná, většina "mužů" na seznamkách, badoo a pod. chce jen ženskou do postele a nebo na peníze, nejsou zlatokopky jen ženy, ale i "muži".Potkat dneska opravdového chlapa je asi nemožné, jsem radši sama už 20 let po rozvodu, protože prostě samá smůla...Navíc bydlím v malém městě a není kde a jak hledat...Přeju vám štěstí , ale dejte pozor...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 27.09.12 08:51

No, nebudu polemizovat o tom, jestli je člověk ve 30ti ještě mladý, ale přesně o tom to je. Člověk musí být opatrný. Ale co si budeme povídat, toho samého podvodníka jsi mohla potkat i bez internetu. Některé ženy (i muži) mají prostě smůlu na špatné protějšky a některé ne. Je pravda, že na netu lze potkat fůru lidí, kteří hledají jen sex nebo peníze (bez rozdílu pohlaví), ale to samé platí i v reálném světě, jen se tam nepořídíte setkat s tolika lidma. Procentuelně bych řekl, že to bude vyrovnané.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: marenka*
Datum: 27.09.12 09:44

Souhlas. Já jsem našla manžela přes inzerát a jsem s ním 10 let spokojená. Pravda, ozvalo se mi asi 30 mužů, deset jsem vyloučila hned, dalších deset po pár voláních a sms, s 10 jsem se setkala osobně (přibližná čísla). Je to to samé, jako v reálu. Potkáte muže v restauraci, v obchodě, v kině a víte hned co je zač? Nevíte. Někdy poznáte člověka až po dvou letech "chození", někdy až po delší době vypadnou kostlivci ze skříně, tak to prostě je. Pokud dodržíte nějaké zásady, nemůže se nic stát. Já měla pár pravidel. Neříkat kde přesně bydlím (někoho kdo se nenechá odbýt, pak od bytu těžko dostanete), nescházet se na první schůzce někde o samotě, nepůjčovat peníze, neinvestovat. A co nejvíc vyzvídat. :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.09.12 05:57
avatar

ivik, tuto zkušenost Vám sice nepřeju, ale to nic nemění na tom, že chybou nebyl zvolený způsob seznámení. Nastěhovat se k člověku, jehož jste dobře neznala, jste klidně mohla i kdybyste jej poznala v zaměstnání, při sportu nebo jinde...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.12 08:17

Zdravím,

seznámení přes internetovou seznamku je o náhodě i o štěstí. Obě moje děti si partnery našly přes seznamku. Mladí v tom žádný problém nehledají. Nikdy jsem si nemyslela, že i já budu ve svém důchodovém věku zkoušet štěstí takovým způsobem. Po 35 letech manželství jsem nechtěla zůstat sama. Našla jsem na seznamce na seznamu. V mládí jsme bydleli ve stejném místě, neviděli jsme se přes 30 let. Nebýt seznamky, těžko bychom se potkali. Takže s velkou dávkou štěstí a také velké opatrnosti při seznamování - ano.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.09.12 08:42
avatar

Myslím, že seznámení na internet může vyjít. Moje dvě kamarádky se tak seznámily a mají hezké manželství. Záleží moc na štěstí. Já jsem kdysi taky zkusila takové seznámení, absolvovala jsem asi čtyři schůzky. Jeden člověk byl blázen, ale to bylo znát už asi po pěti minutách, takže nebyl problém. Ostatní 3 byli fajn, ale nestihla jsem to moc prozkoumat, protože tou dobou jsem se úplně jinak seznámila se svým manželem. Takže další schůzky už nebyly. Dnes už je to běžné seznamovat se přes internet. A jestli chceš konkrétní adresu, zkus seznamka.cz. Hodně štěstí*slunce*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: patriktorri*
Datum: 27.09.12 08:44
Všechno jde. Bohužel ale na internetových seznamkách je spousta lhářů, falešných identit, hodně zlomyslných lidí a taky úplně největší zoufalci, kteří si nedokázali nikoho najít jiným způsobem.
.
Samozřejmě to může vyjít, ale budete muset prokázat hodně trpělivosti a spoustu práce dá oddělování zrna od plev.
.
Když od toho nebude příliš mnoho očekávat a budete opatrná, zkuste to. Hledání lásky stojí za každou námahu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.12 08:56

A jaký je rozdíl v tom, zda se s někým seznámíte přes internet nebo někde náhodou v reálu? Tak i tak to může a nemusí klapnout. Vy jste normální? A uvažujete o seznámení přes seznamku? Tak vidíte a takových "normálních" lidí jako jste Vy je spousta. Tak ať potkáte toho nejlepšího chlapa pro Vás...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 27.09.12 09:02
avatar

V čem je rozdíl?V tom, že pokud sbalím např. rozvedeného kolegu z práce, lecos o něm už vím, znám jeho chvání a pod.V tom je ten velký rozdíl.Pokud volím seznamku, je to určitá vysoká míra rizika, může to být člověk s kriminální minulostí, psychicky nevyzrálý člověk, asociál, člověk, který hledá jen to, aby měl u koho bydlet ...Asi jste nedomyslel i tyto skutečnosti...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.12 09:13
avatar

Ne každý má možnost sbalit rozvedeného kolegu z práce. Pokud zbalí nějakého kluka v baru, nebo na diskotéce, tak může mít stejnou minulost jak ten přes seznamku. Co jste napsal/a je podle mě blbost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 27.09.12 09:39
avatar

Do baru chodím na skleničku s kámoškou a na diskotéku se bavit, ne balit neznámé protějšky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.12 16:48
avatar

A do práce..?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.12 16:54

dzordz. No přece balit chlapy *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 27.09.12 09:23

Promiň, ale kolik rozvedených kolegů máš, kolik z nich jsi sbalila a hlavně - kolik z nich jich znáš blíže? Myslíš, že se ti bude chlubit kolega, že seděl dva roky za drobný delikty, nebo že pravidelně navštěvuje psychiatra a cpe se práškama, protože před rozvodem málem umlátil manželku? Asi těžko, že.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 27.09.12 09:33
avatar

Rozhodně toho o lidech ze svého okolí můžu vědět víc, než ze nějaké seznamky.Žiju v menším městě a tak nějak se tady známe, není mezi lidmi takový velkoměstský odstup.Není to jen o kolegovi z práce, což jsem uvedla jako příklad, ale i o sympatickém sousedovi, a pod.Nebo místo sympatického souseda můžu vidět souseda, který chodí domů opilý a toho asi bych nebalila, že?Asi jsem se hodně dotkla ješitnosti a citlivého tématu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 27.09.12 09:58

Ješitnosti ses nedotkla, ale pořád nechápu, jak přes plot poznáš na sousedovi, že se neživí jako odklízeč. Chápu, že když bude chodit denně nalitej domů, tak tě imponovat nebude, jenže v reálu i nainternetu právě ty, co vypadaj slušně bývaj největšími podvodníky. Prostě tvrdit, že reálné seznámení je jiné než přes net je hloupost. V obou případech se musí seznámit, scházet se, začít spolu chodit a když si důvěřujou, tak jít dál. S rozdílem, že z okna vidíš dva sousedy (ochlastu a zabijáka), kdežto na netu potkáš 1000 lidí (499 ochlastů, 499 zabijáků, 1 co ti nesedne a 1 - toho pravého), už to chápeš?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 27.09.12 10:09
avatar

Ano, chápu, co chcete říct, ale ze zkušenosti, kterou jsem uvedla výše, mě těžko kdo vyvrátí můj názor.Ta zkušenost( a nejen moje), je tak přesvědčivá a vrytá do chodu mého života, že varuju každého, ať je maximálně opatrný a vždycky myslí na únikovou cestu, kdyby se tak spálil jako já.. Té tazatelce je 19 let a byla by škoda , aby si pokazila život jako já ve 30 letech...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 27.09.12 10:25

Tak už jen to, že se sem tazatelka přišla zeptat je známkou toho, že o tom uvažuje velice rozumně, řekl bych zřejmě víc ne ty, když ti bylo 30. A když si vezme k srdci zdejší rady, bude mít mnohem větší možnost k seznámení a najití "toho pravého", než když bude ve svých 19ti čekat, až bude u nich v práci dostatek rozvedených sympatických a prověřených protějšků. Když si ho nenašla mezi spolužáky či kamarády, proč by se nemohla poohlédnout po internetu? Každý, koho neznáš nemusí být podvodník, ochlasta či psychycky narušený. Pořád jsi mě nepřesvědčila o poměru ANO-NE, protože je stejný jako v reálu. Navíc, zrovna to, že se všichni znáte může mít i negativní účinky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ivik®
Datum: 27.09.12 10:37
avatar

Promiňte, ale nevím o tom, že bych Vám tykala...Chtěla jsem jen varovat a ne se přít o názor, co je lepší nebo horší. Nejvěrohodnější je vlastní zkušenost.Vůbec nejhorší je, když pak na všechno doplatí např. děti a pod., protože na seznamkách i v reálu se můžeme pořádně spálit, ať je Vám 19 nebo 60 let.Nedíváte se na televizi na případy, kdy ženská jen kvůli tomu , aby si udržela "chlapáka", nechá ubližovat svým dětem?Napsala jsem jen svúj názor, nechci Vás o ničem přesvědčovat..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 27.09.12 10:47
avatar

Jaké negativní účinky může mít to, že někoho znám?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 27.09.12 09:57
avatar

Rozvedéných nebo svobodných je tu asi polovina ze všech, kdybych chtěla, sbalím z nich ty, kteří projevují sympatie, celkem bez problému.Blíže z nich znám všechny, neboť zde spolu vesměs pracujeme asi 20 let.A jelikož jsme národ, který se stará víc o toho druhého než o sebe, ví se tady na každého ttéměř všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 28.09.12 10:23

Rozvedených a svobodných je tu asi polovina - jestli to nebude právě tím malým městem, kde se všichni znají*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.12 09:54
avatar

ono to určitě jde, jen nesmíte tu první fázi neúměrně prodlužovat (tu než se potkáte), jinak si vysníte někoho jiného a po konfrontaci se to nevyvine podle plánů. :)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ivik®
Datum: 27.09.12 09:58
avatar

Podle jakých plánů?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.12 10:39
avatar

pravda, planů = snů... když se s někým dlouze potkáváte jen při psaní, tak si jej idealizujete jaký vlastně je (nejde jen o vzhled) a při konfrontaci hrozí velké zklamání a krach. Pokud by došlo k poznání včas, odpadne přehnané idealizování a může to dopadnout úplně jinak. Alespoň si to myslím. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 27.09.12 10:44
avatar

No sláva, konečně někdo tady pochopil o co jde. O to, aby člověk nenaletěl a neudělal blbost jako já...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.12 11:21
avatar

Z mé vlastní zkušenosti: Psal jsem si s kamarádkou po internetu, po jednom roce psaní jsme se setkali, tam to bouchlo a dnes máme po pěti letech tříletou dcerku :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 27.09.12 11:04
avatar

Zdeni, zadejte si do pravého horního roku hledaný výraz : seznámení na internetu", vyjede Vám diskuze, která tady proběhla před delším časem a to si počtete, jsou tam přímo zkušenosti se schůzkami s nápadníky z internetu a z inzerátu...Velmi poučné...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanacerven*
Datum: 27.09.12 16:42
Zdravím.
Když tady čtu odpovědi a názory, je mi z toho víc a víc smutno. Jsem delší dobu sám, tak jsem si v srpnu založil účet na seznamce. Milion jakonabídek, ale reakce žádná. Jsem hodně nesmělý a mé sebevědomí, už tak nízké padalo dolu rychlým tempem. Po tom co jsem se zde dozvěděl mám pocit, že jsem asi divný už tím, že mám podaný inzerát. Je to smutné zjištění a nejsem si jist, že zrušením inzerátu se mi uleví. Vám je 19, máte ještě dlouhou dobu na to, aby jste potkala toho, kterého hledáte. Ať se Vám to podaří, s pozdravem milanacerven
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.12 16:45

Milane. Pročpak Ti je smutno? Asi špatně čteš *cteni*. V plno příspěvcích je napsáno, že se na seznamce ti dva našli. Tak nesmutni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanacerven*
Datum: 27.09.12 23:36

Zdravím,

děkuji za reflexi a povzbuzení, je to sice původně otázka někoho jiného, Zdeny, ale to myslím nebrání tomu, aby napsaly své názory a snad i rady lidi mě, jako muži.

Spozdravem milanacerven

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 27.09.12 16:46

Milane, nezoufej. Nikdo nenašel svou vyvolenou po jednom měsíci, to chce trpělivost. Třeba se dáte dohromady právě se Zdenou*smich*, možná by to byl první vztah tady na Poraďte a všichni by vás sledovali*hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanacerven*
Datum: 27.09.12 23:51

Zdravím a také Vám děkuji za projevený zájem. Je zajímavé co jste napsal, ale je mi 45, což poněkud snižuje reálnost prvního vztahu tady na Poraďte . Co se týká trpělivosti, tak to je v pořádku, spíš jde o to jestli má člověk neprůbojný, hodný a obyčejný vůbec nějakou šanci. S pozdravem milanacerven

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 28.09.12 10:25

Milane, víš kolik holek sní právě o takovém protějšku? Jen Tě ještě nenašli, až se to provalí, ještě tě to bude mrzet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 27.09.12 23:55
avatar

Když čtu předchozí odpovědi, připomínají mi červenou knihovnu.

S určitou dávkou opatrnosti internetovou seznamku klidně zkusit můžeš. Ale budou to falešné naděje a ztráta času.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sisinka*
Datum: 28.09.12 14:18

moje známá se seznámila na seznamce Lidé.cz a trefila na podvodníka a lháře, který jí nasliboval hory doly a jí a její děti obral o peníze.Až dodatečně o něm zjistila, že je to podvodník, několikrát trestaný,a hledala ho policie.Několikrát dala na internet upozornění na tuto osobu,aby mu další ženy nenaletěli.Tak si dejte velký pozor! Mám podobnou zkušenost! Taky jsem se seznámila s lhářem a podvodníkem a taky mě obral o peníze! Bohužel, jejich jméno se uveřejnit nemuže,je to prý trestný čin,takže tyto osoby mužou klidně zneužít duvěřivosti dalších žen.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 28.09.12 14:21
avatar

Ano, ale na takového šmejda můžete narazit kdekoli, nemusíte ho hledat zrovna přes internet...

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: marenka*
Datum: 28.09.12 15:11

Přesně tak. Říkám, nebrat si toho člověka hned domů, nevytahovat peníze. Mě nikdo o nic neobral, protože neměl o co. *smich* I s mým manželem, s kterým jsem deset let jsem ze začátku dělala systém - dneska platíš ty, zítra já. ;) A opět dávám inzerci na seznámení, pro mého slepého kamaráda. Ten nemá absolutně jinou možnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarm®
Datum: 28.09.12 23:30
avatar

Dobrý večer.

2 dcery mého muže se seznámily přes internet a mají spokojená manželství. Já jsem ze svým mužem už 16 roků a také jsme se poznali přes inzerát a máme krásný, opravdu krásný vztah. V prvních krocích podáním inzerátu jsem byla opatrná, nedávala jsem adresu, nechodila někde do samoty. Našlo se celkem dost mužů a každý měl něco i jeden co hledal vztah jen na večery. To je nutno všechno probrat. Chce to mít trpělivost a být nad věcí. Já když jsem poznala svého nynějšího muže, tak jsem mu řekla, že jej potřebuji opít, protože pokud je člověk ovlivněn alkoholem, tak nemá zábrany a většinou se projeví jeho povaha. Byla to potom sranda - on ovíněn, já střízlivá a do měsíce jsme spolu bydleli a bydlíme dodnes.

Když jsem slyšela historky jedné z dcer, tak dokonce nám povídala o tom, že jí na email (vymyšlené jméno) chodily i fotky mužů, kteří byli obnaženi - tak pozor, chce to být na to připraven.

Teď nedávný případ mého známého, který se nemohl rozkývat. Dala jsem mu inzerát na seznamka.cz, napsala jsem, že pro kamaráda hledám přítelkyni a ony se mnou komunikovaly. Věděly, že já jsem žena, že hledám pro kamaráda. A tak jsme to společně s kamarádem pročistili, že má dnes celkem vážnou známost a budou se stěhovat k sobě.

To jsou moje zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: namyslenecek*
Datum: 28.09.12 23:46

Ja se seznamil pred dvouma rokama s jednou holkou pres "lide.cz",ted jsme neljlepsi kamaradi a zivot bez ni si nedokazu predstavit,takze ja jsem urcite pro ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: julie*
Datum: 26.06.14 22:09

Ahoj. Já se seznámila na JenVážně. Zatím jen tak chodíme ven, jsme spolu jen krátce ale vypadá to, že to chlapec opravdu myslí "jen vážně" :D Doufám že nedopadnu jak tady jedna kolegyně :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.