Umrela mi tragicky máma - co dál

Od: Datum: 26.09.12 11:53 odpovědí: 4 změna: 27.09.12 11:06

umrela mi máma vcera a ja nevim co dál.má byt od bytaku a ja tam ale sni nebydlim.ten byt musim odevzdat nebo jak.a co vse musim vybehat.zdravotni atd vubec nevim

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: petapeta*
Datum: 26.09.12 12:17

Vrátíte průkazy (průkaz pojištěnce, občanský průkaz, případně řidičský průkaz, pas). Za prvé u pohřební služby zajistíte pohřeb. Tam vám i poradí a vše vyřídí za vás. Pak vám přijde úmrtní list a za měsíc nebo i déle budete pozvána k notáři, kde proběhne dědické řízení. Tam vás také bude informovat, co je zapotřebí vyřídit.

Jinak upřímnou soustrast.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 26.09.12 13:01

Smutné, ale to je osud a život. Nezoufejte, čas to spraví. Mě taky před lety umřela máma a myslel jsem, že to nezvládnu. Ale čas to zahojil. Co si tak pamatuju, řešili jsme "jen" pohřební ústav, kde se o všechno postarají a pak notáře. Nemyslím si, že by vás v tom někdo bezohledně nechal. Máte taky možnost zavolat na obecní nebo městský úřad a tam by vám měli poradit jak postupovat.

Upřímnou soustrast a hlavu vzhůru *mala*

Od: jar®
Datum: 26.09.12 13:13

Upřímnou soustrast,

chce to hodně síly, sama jsem si tím prošla. Na notáře se vůbec nespoléhejte. Naše paní notářka se zajímala pouze o to co zbylo za majetek - z toho mají výši odměny. Vůbec jí nezajímaly ostatní věci a na jednání s notářem by jste už měla mít zjistěné veškeré účty, půjčky a to i od jednotlivců, dluhy (i na nájemném), případné pojistky, stavební spoření. Nevím zda maminka žila sama nebo s přítelem, zda jste jedináček, nebo máte sourozence. Je potřeba najít veškeré smlouvy , dlužní úpisy, spoření a s tím navrhuji navštívit nějakého dobrého advokáta, který vás připraví na to co a jak. Náklady za advokáta jsou mínusové náklady v dědictví. Pokud budete mít nějaký nárok na byt on vám to určitě řekne, případně lhůtu do které musíte byt vystěhovat - jen mu dejte pouze kopie všech dokladů, může je ztratit! Sice by měl za ně ručit, ale to vám pak moc nepomůže.

Je to kruté, ale pokud máte sílu, udělejte vše co zvládnete raději hned, než se tělo z toho šoku vzpamatuje, já sama jsem musela všechno řešit okamžitě, a musím říct, že to co jsem neudělala hned (vyklízení pozůstalosti) pak trvalo strašně dlouho, než jsem se k tomu mohla vrátit a dořešit to.

Pokud budete chtít se zeptat soukromě rádá vám pomůžu.

Datum: 27.09.12 11:06

Je to smutné a pro jednoho je to starostí dost. Nepíšete ale nic o své rodině, co tatínek, sourozenci. Ona když si rodina sedne u kávy a vše probere, co kdo zajistí atd., je to přece jen schůdnější cesta, než když budete na všechno sama. Upřímnou soustrast. Jaga.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.