Jsem oběť stalkingu

Od: Datum: 25.09.12 19:59 odpovědí: 10 změna: 26.09.12 13:10

Dobrý večer,

prosím Vás o radu. Stala jsem se obětí stalkingu a můj PC je na někoho napojen, četla jsem na netu podobné příspěvky postižených lidí, kteří tvrdili cosi o "hlídacím psu" v PC. Nevíte prosím Vás pěkně někdo, jak se to dá zrušit? Nebo vůbec co mám dělat. Někdo hřeší na mou neznalost techniky a nějakým způsobem sleduje moji aktivitu na PC a na internetu a komunikuje mým jménem s mými přáteli a s úřady, jak z facebooku tak z emailu, je to strašné. Prosím Vás, co mám dělat?

A ještě jedna věc- k tomu stalkingu.. Já vůbec nevím, jak to všechno teď provést. Poněvadž nemám o té osobě žádný důkaz, že mi to vše dělá on. A navíc je tak chytrý, že to dělá přes své přátele, je to neuvěřitelné pronásledování a ničení mojich věcí a soustavné ničení mojí osobnosti.

Bohužel budu mít ohromný problém tyto věci kdekoli popisovat, protože to vzniklo úplně nevinně. Trpěla jsem k němu vyšší náklonností a trvalo několik let, než se mi podařilo s ním navázat víc soukromou konverzaci. Až po té co jsem zjistila, že s ním nechci být se ukázalo nemožné jej ode mě odpoutat. Několik let na mě hrál nezájem, je to osoba s naprosto chorobným smýšlením, chytila jsems e na jeho herecké praktiky, na které mě utahoval. Ale začal být pro mě tak nebezpečný, že mi jde o život. Na svou stranu získal všechny moje přítele a přesvědčil je o naší oboustranné lásce a já mám teď neskutečný problém všechno vyvracet, navíc když pro něj všichni "dělají".

Musela jsem odejít ze školy, bojím se vycházet z domu, že mě zase budou "jeho" přátelé, kterří byli před tím mými přátely, že s ním musím chodit a že musím mít jako žena dítě. Všechno mě to neskutečně uráží. Stala se ze mě oběť člověka, který si usmysl na náš rodinný majetek, je námi úplně posedlý.

Problém je, že dal svou příbuznou, která pracuje na policii úmyslně na náš obvod, takže jsem úplně v pasti.

Prosím, pomozte!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.12 20:04
avatar

V první řadě zcela změnit všechna přístupová hesla. Možno také FB zrušit, či udělat nový profil, stejně jako s e - mailem. Ve druhém si pozvat kamaráda, nebo zaplatit profesionála, co rozumí počítačům, ochraně apod., který by přísavku mohl najít a zablokovat. Pokud by se zjistila jeho IP, je možno podat na policii trestní oznámení. Snad není na Vašem obvodě jedna jediná policistka.

Nejlepší reakce na "přátele", co do Vás pořád hustí nesmysly, je nereagovat. Když neuvidí žádnou odezvu, ono je to přejde. A popravdě, pokud víte, kdo toto všechno způsobil, nebylo by od věci ho navštívit pozdě večer s několika namakanými kamarády, co ho trochu přirazí ke zdi, jako varování. Budete se divit, ale znám spoustu případů, kdy se toto odvědčilo, více rozvádět nebudu.

doplněno 25.09.12 20:12:

Omlouvám se, ale vyjela jsem si některé Vaše předchozí dotazy. Některé jsou také takové, že Vás staví do role chudáka oběti a jsou hodně přitažené za vlasy, viz otázka o titulu.

Jste si jistá, že to, co zde popisujete, je pravda? Nějak se mi nezdá, že by se všichni Vaši přátelé náhle dali dohromady s jakýmsi člověkem, se kterým jste ani nic neměla.

doplněno 25.09.12 20:33:

Pořád mi přijde dost divné, že by se všichni Vaši přátelé přidali na stranu člověka, pro ně třeba cizího, protože pochybuji, že všichni Vaši přátelé byli zároveň i jeho. Že by Vám nezbyl jeden jediný kamarád?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.12 20:30

Nejsou přitažené za vlasy. Jsou jen odrazem mojeho zoufalství. Já jsem totiž kvůli tomu člověku, to bylo ještě v době, kdy jsem o něj měla velký zájem, setrvala na škole, kam mě donutili moje rodiče a já plánovala z té školy odejít. Myslela jsem, že mi to nějak pomůže, když mu budu tam nablízku. To bylo v době slepého fyzického obdivování. On vlastně čekal, až ze školy vyjdu, což se pak stalo, a pak jsme se začli teprve poznávat. Ale já zjistla, že si s ním prostě vůbec nesednu, zejména v zásadních otázkách.

Datum: 25.09.12 20:47

Oni mi teď totiž nikdo nevěří, že už ho nechci, protože jsem o něj před tím dost stála. A myslí si všichni, že mu to nějak vracím, za to že byl ke mně tenkrát dost odtažitý.

Datum: 25.09.12 20:51
avatar

Tak je nechce, ať si to myslí, ne? Co je Vám po tom, že Vám to nikdo nevěří? Čím víc to budete opakovat, tím méně Vás budou poslouchat. Vykašlete se na to, kdybych se měla zabývat tím, co o mě kdo říká a kdo mi co nevěří, nedělám nic jiného.

Nedivím se, že jste z toho na větvi. Přestaňte to řešit a hned se Vám uleví.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bena*
Datum: 25.09.12 20:04

Počítač můžeme projet programem RSIT - mrknu se Vám do výpisů /logů/. RSIT se používá na zavirované počítače, já ho používám i na začuněné počítače, pokud uživatel nechce dělat čistou instalaci na novo, ale samozřejmě, dá se s ním odhlait lecos možného. RSIT stáhnete zde: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=13&t=105895

Vnitřní poštou mi pošlete do první zprávy obsah souboru log.txt a do druhé obsah souboru info.txt. Soubory najdete v Tento počítač-C:RSIT. Otevřete je (měl by se otevřít poznámkový blok), kliknete do něj myší, stisknete Ctrl+A (tedy klávesy Ctrl a A na jednou) - celé to zmodrá a stisknete Ctrl+C a do zprávy to vložíte pomocí Ctrl+V.

Ničeho se nebojte, není to nic těžkého, počítač určitě vyřešíme.

Osobně bych však na tu policii přecejenom došel a kdyžtak si můžete stěžovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.12 20:17

Promiňte, ale až takhle do PC zasahovat nechci, tohle se mi nějak nezdá.. Co když tím ztratím důkaz pro policii..

doplněno 25.09.12 20:18:

Bojím se takhle někomu cizímu zasílat moje data z PC.

Datum: 25.09.12 20:28

Bez obav. RSIT nic nemaže, pouze analyzuje - vytvoří seznam aplikací nainstalových v OS. Ten se nazývá log, neobsahuje žádná citlivá data.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.09.12 23:26

Já to trestní oznámení na něj musím podat, je to smůla, že teď nemám ve svém okolí nikoho, kdo by v tomto přizvukoval, takže mi nikdo neporadil, že na to můžu jít takhle, že ty věci se dají řešit. Podám na něj tedy trestní oznámení. Ale já nevím, co mám dělat aby to proběhlo standardně, protože on se mě bude snažit i po celou dobu toho řízení ovlivňovat, abych s ním byla, a bude to pro mě nesmírně psychicky náročné, bude to teror i ze strany policie, oni jsou celou dobu na jeho straně, strašně se toho bojím. Budou to úmyslně hodně zdržovat, budou mě zastrašovat.

Ale je to jediný způsob, jak si zajistit jistotu, že nám dá pokoj.

Od: dobryradce*
Datum: 26.09.12 09:56

Podle meho nazoru jsou dve moznosti: 1.) bud si nechte dat comp nekomu duveryhodnemu a zkusenemu totalne procistit (ztratite, ale zrejme dukazy), zabezpecte jej a mate pokoj s uvedenym sledovanim, anebo 2.) schranujte dukazy (sms, emaily, comp apod.), vyhledejte advokata a vse, a to vcetne trestniho oznameni, uz reste s nim. Pripadne odlozeni veci policii se vzdy da resit stiznosti ke statnimu zastupci, pripadne jinak.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: lupita*
Datum: 26.09.12 13:10

Mě se to celé nějak nezdá

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.