Dopravní nehoda vs odloženo - co to je?

Od: Datum: 25.09.12 19:34 odpovědí: 14 změna: 26.09.12 21:16

Dobrý den,

měl jsem dopravní nehodu jel jsem po hlavní a ženská na křižovatce to do mě napálila ...

Z relace policie čr která mi poslala papir a na něm mi stojí že to bylo ODLOŽENO!

Chtěl bych se tedy zeptat co to znamená? jestli to jde někam dál? někam na magistrát kde se to bude řešit? nebo jestli Policie na to koukne až za nějakej čas až toho bude mít míň? nevim


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.12 19:50
avatar

To znamená, že to strčili na dno šuplíku, či do skartovačky a nehodlají se tím už zabývat. Co byste taky po nich ještě chtěl? Mají důležitější práci, jako třeba špatné parkování a podobně.

doplněno 25.09.12 19:51:

Ale taky má možná ona dáma dlooouhé prsty nebo milence na ministerstvu.:D

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pepanekn
Datum: 25.09.12 20:02

takže to na magistrát aby se to šetřilo dál vůbec nejde jo?

Datum: 25.09.12 20:03
avatar

obávám se, že ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 25.09.12 20:07

No ale oni tam přece popsali o co jde a důvod a podle jakého § a zákona, poučení, ne? Takže si počíst, + správní řád.
Neposlali papír s jen "odloženo". Ono to chce také popsat, co se stalo, zranění, škoda zda to byl přečin, trestný čin, pdřestupek, inak je to ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.12 20:17
avatar

S nehodou zkušenosti nemám, ale když mi před časem vykradli auto, přišel po cca 14 dnech papír od policie, že nikoho nechytli a případ odkládají. Už je to pár let a od té doby se nic neděje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepanekn
Datum: 25.09.12 20:40

přišlo mi Vyrozuměni o odložení věci ( dopravní nehody)

Sděluji vám že věc dopravní nehodody ze dne ... ktere doslo ... byla v souladu s ustanovenim ... o prestupich , ve zneni pozdějších předpisů odložena neboť není dáno podezření z přestupku / přestupek se vůbec nestal/ .

V případě zjištění nových skutečnosti k pripadui bude setreni orgánů policie čr ihned pokračovat . tímto opatřením podle ... neni policie čr zbavena povinnosti provádět další šetření za účelem zjistění konkrétního pachatele ..

NO TO JE VSECHNO PROSTE ME NAPALI NA HLAVNI .. neda mi prednost ... vjede mi tam ... pak nas odvezla sanitka do nemocnice .. nasledne sem sel na policajty podal svoje prohlaseni ... a pak mi po 2 meisich prisel tenhle papir ze to odlozili!

Od: buss
Datum: 25.09.12 21:01

Si stěžujte...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.12 23:51

Jaké vozidlo řídil viník nehody?

Pokud máte odvahu, kontaktuje ho, popište současnou situaci, a optejte se, zda má zájem nějakým způsobem se podílet na následcích. V opačném případě ji oznamte, že neváháte zapojit sdělovací prostředky ( medializace za pomoci občanských pořadů).

Jinak vám nezbývá než zapomenout, a být rád alespoň za to, co vám dala viníkova pojišťovna. S nehody nemám zkušenosti, tudíž nedokážu odhadnout, zda je to dostatečné, a pokryje to náklady - jak na vozidle, tak způsobené škody na vlastním zdraví ( pracovní neschopnost, zmařený čas..).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.12 07:32
avatar

Myslím, že "odloženo" znamená, že to dali "k ledu". Paní asi byla hájená.

Zažila jsem něco podobného. V místě mého zaměstnání se kradly peníze. Nárazově. Půl roku klid a najednou zloděj udeřil. Nikdy nikdo nevěděl, co přijde a kdy to bude. Když se nikdo neměl k vyřešení, kontaktovala jsem policii a pokusila se zjistit pachatele.

Nezjistilo se nic. policie případ vyšetřovala, ale byl odložen. Já přišla o práci, protože jsem "strčila nos do vosího hnízda". Tak jsem přes něj navíc dostala. Dneska už to je skoro 20 let. A já v noci dodnes občas přemýšlím, kdo to mohl dělat. Závěry nemám žádné.

Dneska už vím, že jsem se měla nechat trpně škubat, schovávat si peněženku do podprsenky a držet hubu a krok. Když je někdo vlivný, i policie případ odloží. Jenže už je pozdě. Hodně pozdě.*zed*

Myslím si, že u Vás je to stejné. Někdo byl vlivný, případ se odložil. Policisté dál raději měří rychlost a chytají ty, co parkují na chodníku. Tam to mají jisté a nemusejí se moc namáhat kombinováním a přemýšlením. To řadě z nich dělá totiž potíže. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 26.09.12 10:11
avatar

"pepanekn", to jste nebyl vůbec u výslechu? Pokud ano, měl jste si vzít s sebou právníka. Kdyby se věc znovu otevřela, bez právníka ani krok. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bo*
Datum: 26.09.12 11:14

Každá instituce má nadřízeného,stěžujte si,pokud vás odpálkují,medializujte to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jar®
Datum: 26.09.12 12:35

No, je důležité, zda vám škodu na zdraví a majetku uhradila pojišťovna. Odškodnění dostane poškozený ne viník. Pokud vám peníze došly a jste s její výší spokojen a jedná se Vám o morální princip, nechte to být. Čas který tomu budete věnovat vám peníze nenahradí a morální satisfakce se dneska nenosí. Třeba i ona měla den BLBEC, to se může jednou stát i vám.

Pokud se plnění bude platit až na základě jak rozhodne policie - kdo je viníkem, hned jednejte. Pošlete stížnost na způsob vyšetřování k nadřízené složce. Většinou krajské oddělení, kde můžete i zmínit, že pokud se tato záležitost neprošetří znovu obrátíte se na media. Snad bude jejich šetření rychlejší.

Hlavně, že jste všichni v pořádku, plechy se dají opravit*stop*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.12 13:48
avatar

Pochopitelne mate pravo se branit, pokud s tim nesouhlasite. Zda se mi to podivne. Nenechal bych si to libit, jak zdejsi radcove radi. Pokud je vina jasna, mel by za ni nekdo zaplatit. Taky vas mohla zabit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: komedios
Datum: 26.09.12 21:16

Tak ona na Vás napálila z vedlejší silnice a píší,že přestupek se žádný nestal!To už je na hlavu.Třeba ta ženská má nějaké známosti a takže to zařídili do ztracena.Napsat stížnost

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.