Rovnátka - nasazení a nošení

Od: Datum: 25.09.12 17:23 odpovědí: 4 změna: 25.09.12 20:18
Ahoj. V pondělí pudu na gumučky mezi stoličky, a pak mi nandají rovnátka. Teď otázka, nebo vlastně prosba: Máte s průběhem nasazení a později nošením zkušenosti? Napište pls neboť kdo je připraven není překvapen ;) a omlouvam se za chibi XD
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.12 18:06
avatar

Počítej s tím, že to první dny bude bolet, takže nepočítej se žádnou tvrdou stravou, budeš rád(a) když sníš kaši nebo jogurt :D po pár dnech si zvykneš a budeš moct jíst všechno, jen ti to ze začátku půjde pomalu. Odvažuju si říct po 14 dnech jsem už jedl všechno jako dřív a nedělalo mi to problémy. Jen to chce po každém jídle pořádně vydrhnout zuby, protože půlka toho co sníš ti zůstane v "drátech" :D

A na závěr, ani bych si žádné chyby nevšiml, nebýt toho že ses za svoje "chibi" omluvil *cteni*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cobrak*
Datum: 25.09.12 18:22

Ahoj. Jistě víš, že když se potom rovnátka nasadí, že na nich jsou gumičky. Mají různou barvu a můžeš si vybrat, kterou budeš pak chtít. No a ty samé gumičky Ti dá doktorka na pár dní mezi úplně poslední a předposlední stoličky. To proto, aby, až Ti bude nasazovat zámečky (takové kruhy kovové kroužky kolem posledních stoliček), tak aby se tam zámečky vešly. Těmi gumičkami se jakoby ty zuby roztáhnou víc od sebe. Počítej, že to může trošku bolet. Vezmi si projistotu nějaký lék na bolest. Stačí třeba Ibalgin 200.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.09.12 19:12
avatar

Palec nahoru... jen poopravím - "zámečky" jsou ony součástky, které se lepí na jednotlivé zuby, ne ty kroužky vzadu na stoličkách.:)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lucimera*
Datum: 25.09.12 20:18

Ahoj :) Neměj z toho strach. Já měla rovnátka asi rok a půl, už mi je sundali, a rozhodně to není nic zlého. Zuby ti krásně srovnají, jen musíš věnovat více času hygieně a přidat zubům o něco více péče než doteď.

Na stoličky ti dají takové kroužky, ze začátku to chvilku bolí, ale je to jen minutka, pak si zoubky zvyknou. Potom ti na zuby namaže sestra nebo pan doktor či paní doktorka takové lepidlo, a pak ti na jednotlivé zuby přilepí zámečky. Mezi zámečky zasadí oblouk, a zuby začnou trochu táhnout. Potom si budeš moct vybrat, jestli zůstaneš bez gumiček, nebo si je necháš nasadit. Je výběr ze spousta barev, můžeš si třeba na každý zámeček dát jinou barvu, je to jen na tvé fantazii a kreativitě, jak si vybereš. Později v léčbě ti můžou ještě nasadit řetízky. To je jakoby spousta takových gumiček v jedné řadě spojené dohromady, a taky bývají barevné. Ale to už záleží čistě na tvém lékaři, jaký bude postup léčby, třeba na řetízky ani nedojde.

Co se týče mě - v den, kdy mi rovnátka nasadili, mě nic nebolelo a nevadilo, ale pak následoval úporný týden bolesti, byla jsem na jogurtech, zuby příšerně bolely, skoro nešlo ani jíst. Vím, zní to děsivě, ale je to jenom týden, pak už bolest ustoupí. A když si vezmeš prášek na bolest, docela to povolí, ale určitě to vydržíš ;)

Je to na tvém lékaři, ale já chodila na prohlíkdu každý měsíc, můžeš ale i třeba dvakrát do měsíce. Většinou mi vyměnili oblouk a gumičky, nebo již zmíněný řetízek, ale už nic nebolelo.

Při sundání to potom trochu bolelo, ale byla to chvilička. Po sundání pak už bolest nenásleduje, nebo teda já žádnou nepociťovala, ale udělají ti otisky a vyrobí ti taková nasazovací rovnátka, která budeš nosit na noc, aby se ti neporušil tah mezi zuby a srovnané zoubky se ti nerozjely a nebyly zase ošklivé.

Ale co zdůrazňuju, a pořád mi to přípomínali i v ordinaci, je pečlivá hygiena! Každý den minimálně 2x čistit zuby a pořádně, aby tam nezůstávalo žádné jídlo a nehnilo. Když by zuby měly špatnou hygienu, můžou ti taky rovnátka sundat dřív a je to v dnešní době záležitost okolo 4000-15000kč a to už jsou docela peníze! Pak ti je totiž už zpět nenasadí. Takže čistit, čistit, čistit!

Rozhodně ale neměj strach - bolest pomine a za chvíli se už s rovnátky budeš loučit, a to pro mě byla docela smutná chvíle *plac*

Ať máš krásné a rovné zoubky, a nezapomínej na hygienu!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.