Jak zrušit smlouvu s O2

Od: Datum: 25.09.12 16:21 odpovědí: 14 změna: 27.09.12 14:45

Za měsíc se stěhuji a potřebuji zrušit internet od O2 (v domě, kam se stěhuji je UPC s rychlostí 120 Mbit/s a O2 mi zde nemá co nabídnout).

Když jsem tedy volal na linku, že potřebuji internet zrušit, tak mi řekli, že to nejde, neb mám závazek na 12 měsíců, o čemž jsem nevěděl, ale budiž, moje chyba, nedával jsem pozor, když jsem internet objednával :(

O2 po mě chce doplatit asi 5500 Kč (za budoucí měsíce), což je docela dost. Nevíte o nějaké možnosti, jak to zrušit a neplatit sankci? Zdálo by se mi rozumné, kdyby O2 požadovalo doplacení rozdílu za využité měsíce (platil jsem 600 Kč, měl jsem platit 850 Kč, tak bych jim doplatil 250 Kč - tedy doplatil bych jim tu slevu, kterou mi dali).

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.12 16:26

A zkusit se domluvit s budoucím nájemníkem by nešlo?

Nevím, jestli je možný O2 přepis stávající smlouvy na jinou osobu.

Od: lego®
Datum: 25.09.12 16:45

Ten prevod na jineho ucastnika by mohl vyjit, vzdyt i u pevnych tlf. se dela prevod ucastnika.

Od: mowla*
Datum: 25.09.12 16:27

Smlouva je smlouva - a O2 nenechá klienta ´prchnout´ bez zaplacení jen pro jeho modré oči a dobrý pocit...

Jediná varianta, na niž by O2 mohlo kejvnout je převod původní smlouvy na jinou osobu (třeba nového majitele/nájemce bytu) - ale jisté to není...

Datum: 25.09.12 16:28

Dobrý den, bohužel to nijak nejde. Pokud jste se zavázal ve smlouvě na 1 rok, tak to musíte doplatit ikdyž ji nebudete používat. Jediné řešení je, že se domluvíte s novými nájemníky, že vám ten zbytek doplatí a oni tak budou mít internet až do vypršení smlouvy zadarmo.

Od: uska®
Datum: 25.09.12 16:57

Oficiálně lze převést smlouvu na nového majitele .Musíte někoho sehnat, kdo bude ve vaší smlouvě pokračovat, bez problému O2 přepíše smlouvu.

Od: mss*
Datum: 25.09.12 23:05

No, moc tomu nerozumím.

Klidně za využité měsíce vyrovnám rozdíl plné ceny a zvýhodněné ceny (tj. 250 Kč měsíčně), ale proč má člověk platit za neuskutečněné měsíce, že? To mi nejde do hlavy.

Obzvlášť, když jsem si zaplatil instalaci, musel jsem koupit modem a O2 vlastně se mnou neměla žádné náklady...

Těm cenám vlastně vůbec nerozumím: UPC účtuje za 30 Mbit internet 399 Kč (plná cena 499 Kč) a O2 za totéž chce 600 Kč (plná cena 850 Kč), rozdíl v plné ceně mezi dvěma konkurenty za zcela totožný internet dělá 350 Kč...

V novém bytě mi dokonce dealerka UPC nabídla cenu 299 Kč měsíčně! Takže o 50% méně, než nyní platím O2 za stejný internet.

Nemáte zkušenosti, že by se dal aspoň internet ADSL u O2 zrušit a převést měsíční závazek 600 Kč až do konce sjednané doby (tj. do července 2013) převést na mobilní internet do mého notebooku? Stejně jsem uvažoval, že si udělám nějaký mobilní internet od O2, T-Mobile či Vodafonu. Tak by se můj problém myslím mohl vyřešit.

Od: hop®
Datum: 25.09.12 23:09

Právěže budete muset zaplatit (asi smluvní pokutu) za neuskutečněné měsíce, protože společnost přijde o jistý výdělek...

Zítra nebo pozítří se tam kvůli podobnému problému půjdu rafnout, tak dám vědět výsledek...

Datum: 25.09.12 23:29

Určitě dejte vědět, nepochybuji, že to bude zajímat i ostatní.

Ještě mě napadlo, kdyby v blízké době O2 měnil všeobecné podmínky nebo ceník, tak by se to dalo využít jako záminka k odstoupení od smlouvy.

Datum: 25.09.12 23:37

To nevím, ve smlouvě si možnou změnu obchodních podmínek většinou vymiňují jako možnost s tím, že stávající smlouva jede dál,,,

Datum: 27.09.12 12:20

Tak jsem dnes navštívil pobočku O2.

Jen upřesním, že skončilo využití jedné mé SIMkarty, ovšem ještě na ní je závazek.

Bylo mi řečeno, že smluvní pokuta za každý měsíc (tedy za zúčtovací měsíc do vypršení závazku) činí 250 Kč bez DPH. V případě, že tedy chci zrušit telefon 14 měsíců před ukončením závazku, zaplatím 4200,-Kč...

Datum: 27.09.12 13:54

Ech, oni neslyšeli o win win technice...

O2 si asi myslí, že naštvaný zákazník = dobrý zákazník.

Místo, aby přistoupili na kompromisní dohodu, která vyhovuje oběma stranám a obě strany budou spokojeny, tak si takto proti sobě poštvou zákazníka, který se k nim do konce života už nevrátí, jakmile se bude moci vyvázat.

Datum: 27.09.12 14:16

Na druhou stranu je to ale v poradku. Berte to tak, ze Vam O2 vyjde se zavazkem vstric a nabidne vam na rok levnejsi tarif nez je obvykle. Vy se jim za to podepisete k pouzivani 12 mesicu. A po pul roce budete chtit odejit? Je jasne proc se O2 a vlastne vsichni takto brani. UPC neni v tomhle zadna vyjimka.

Datum: 27.09.12 14:45

Tak to není pravda, když jsem se naposledy stěhoval (necelé dva roky), tak UPC to naprosto bez keců na první telefonát akceptovalo, jen jsem musel doplatit 1 měsíc. Pokud správně chápu jejich web: http://www.upc.cz/internet/ tak závazek je jen na 6 měsíců, což mi přijde férové.

Navíc O2 s náma nemá žádné náklady, protože za instalaci jsem zaplatil asi 250 Kč a za modem 1000 Kč. No a těch 600 Kč měsíčně za 25 Mbit internet je také výsměch, když UPC stačí za podobnou rychlost polovina ceny (399 Kč). Dokonce teď v září má UPC akci a nabízí 30 Mbit internet za 149 Kč.

Teď sice budu za hajzla, ale mohl bych zkusit odstěhování na adresu, kde O2 není, nebo je rychlost podstatně nižší, což je zhoršení podmínek a to je důvod k ukončení smlouvy.

Datum: 27.09.12 10:00

Tak ti lišáci to nyní dělají tak, že ani nelze smlouvu se závazkem ukončit, dokud není zaplacena smluvní pokuta :)

Nejprve je tedy nutné zaplatit smluvní pokutu a až pak je možné požádat o zrušení smlouvy.

No a pokud smluvní pokutu nezaplatím, smlouva běží dál, jako bych žádnou výpověď nepodal, a je třeba platit měsíční platby.

Snažil jsem se s nimi aspoň domluvit, aby závazek převedli z ADSL na mobilní internet, takže by O2 o svoje penízky nepřišlo, ale o tom vůbec nechtěli slyšet, prý to nejde.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.