Suchý dráždivý vs bronchitida?

Od: Datum: 28.01.13 22:37 odpovědí: 3 změna: 29.01.13 14:37

Zdravím. Jak tyto nemoci od sebe rozeznám? Nemůžu lítat po dokotrech kašlu už týden ale zase bych si nechtěl nějak exxtra zničit zdraví.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.13 08:21
avatar

Také zdravím. S určitostí to rozpozná jen lékař. A RTG plic. Návštěva lékaře je na místě. Doma si zkontrolujte, zda nemáte příliš suchý vzduch, někdy dráždí i prach...Při akutní bronchitidě se objevuje kašel hodně dráždivý a i bolest na hrudi. Při chronické je kašel trvalý a vykašláváte hlen...Opakuje se několikrát do roka...A pokud to člověk neléčí hned, je to vážně utrpení...Opravdu doporučuji návštěvu lékaře, zdraví máte jen jedno.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: andrea1*
Datum: 29.01.13 10:26

Ještě bych doplnila, že katar průdušek také lékaři poznají odposlechem fonendoskopem při hlubokém dýchání. Může se ale jednat i o zánět hrtanu. Většinou se těchto potíží dá zbavit až s oteplením na jaře. Záleží jakou barvu má vykašlávaný hlen atd. U zelené barvy je nutné léčení antibiotiky. Takže jestli to tak je, tak navštivte lékaře. Jestli kašlete týden, tak ještě o nic vážného nepůjde, ale nechce to zanedbat. Pak je těžké se toho zbavit. Jestli máte jenom samotný kašel, tak na ten se dají v lékárně zakoupit přípravky bez předpisu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jack®
Datum: 29.01.13 14:37

Takže asi ta brochitida podle přízaků. Sice po Sinecod se to dost uklidnilo ale zajdu si tam. Díky vám moc za rady :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.