Zrušení učtu vs exekuce

Od: Datum: 25.09.12 08:52 odpovědí: 4 změna: 20.11.12 04:21
Dobrý den, byla mi uvalená exekuce na učet 25000,-.S exekutorem jsme se domluvili na splátkách a jsem na mateřské,takže si ted penizky nechávám posílat složenkou.Ale chci se zeptat...mužu si zrušit učet,když je na něj exekuce?měla jsem tam na něm peníze na víc a zjistila jsem že se z toho nestrhávají poplatky za vedení...jak to mám tedy udělat..dostávám se tím opět do mínusu a nechci mít zase dluhy...za chvilku bych měla dostat s-kartu, takže bych byla ráda kdyby učet šel zrušit...ale nevím jestli to vubec jde:(a proč si banka nevezme ty poplatky z peněz co tam zustaly?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.12 08:59

Já bych řekla, že s účtem, na kterém je exekuce, nelze nijak nakládat - tedy ani ho zrušit. Banka si poplatky z těch peněz nestrhne, protože ty jsou blokované pro exekutora.

doplněno 25.09.12 09:00:

Protože i když jste se s exekutorem domluvili na splátkách, tak exekuci na účet evidentně nezrušil a ta stále trvá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.12 09:05
avatar

Dobrý den. Lenko, pokud je na účet uvalena exekuce, nemůžete ho zrušit. S účtem nemůže nakládat nikdo, ani banka ne. Jediná cesta je, domluvit se s exekutorem, aby zrušil blokaci účtu, na který stejně peníze nejdou. Jeho rozhodnutí by Vás nemělo by poškozovat tím, že Vám naroste dluh. Pro exekutora je důležité, aby dostal peníze a pokud přistoupil na splátky a Vy je budete plnit, není, dle mého soudu, důvod blokovat účet z kterého nic nemá a není předpoklad, že bude mít.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 25.09.12 11:57

A proč se pro přesnou informaci nezeptáte u své banky? Vím, že podnikatelé je rušili, ukončili podnikání, nic na účet něšlo, jen by naskakovaly poplatky, Nebát se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.12 04:21
avatar

Účet lze zrušit i v případě exekuce, (nařízení exekuce neznamená, že by Vám exekutor mohl nařídit, abyste dále vlastnila účet, který nepotřebujete) přesné informace zjistíte ve své bance. Ovšem pokud si později založíte další účet v jiné bance, může exekutor obstavit i ten.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.