Moje máma je alkoholik

Od: Datum: 24.09.12 22:36 odpovědí: 8 změna: 26.09.12 07:41

Dobrý den, potřebovala bych pomoct.

Moje mamka je na tom špatně mám takový pocit že směřuje k silnému alkoholismu. Je ted 2,5 roku na mateřské tak se doma nudi a s toho usuzuju že pije. Pak dále měla problemy s jejim přitelem, ale je to všechno takové nějaké komoplikované. Prostě když se napije tak je uplně nepřistupná, vulgární, agresivní, nadává nám všem okolo nedá se sní mluvit.. Tolikrát mi za střizliva slibila že dojde k dokotrovi a že přestane pít, ale ještě ani jednou to nesplnila. Už si nevím rady. Nechci aby malému bráchovi zničila dětství tím že bude pít a zároveň nechci aby zničila sama sebe. Přemýšlela jsem že bych ji nějakým zpusobem dostala k psychologovi nebo k takovému nějakému doktorovi. třeba by ji pomohlo kdyby si o tom s ním jen promluvila.. ale netuším k jakému ji poslat jako jak vybrat toho správného aby se specializoval přímo na jeji problem.Prosím poraďte.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.12 22:40
avatar

Ahoj anetko, musíš najít psychologa či psychiatra, který se zaměřuje na závislosti. Ale nejdůležitější je, aby se mamka sama chtěla léčit, jinak ji žádný doktor nepomůže. Hodně štěstí a držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: arwi®
Datum: 24.09.12 23:45

Pro začátek by bylo dobré,kdyby si šla popovídat do krizového centra,takzvaného káčka.Tam by s ní všechno probrali a poradili ji,co dál.Je to tam anonymní.Ale hlavně musí chtít sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.12 07:22
avatar

Nevím, kolik je Ti let, ale usuzuji na základní školu. Je mi to moc líto, že ve svém dětství musíš řešit takový smutný problém.

Nikde není zmínka o vašem taťkovi. Jak se k tomu staví on? Pije také? Nebo spíš mamku brzdí?

Mamka by měla navštívit lékaře pro léčbu závislostí, říká se tomu ambulantní léčba. Ze zkušenosti z rodiny ale tvrdím, že nebyla nic platná. Pacient přišel, lékař byl velice milý, rozumný, popovídali, zeptal se pacienta, zda pije a když se dočkal záporné odpovědi, audience byla u konce. To ale nevěděl, že pacient se hned po odchodu ještě ten den ožral. Jen u lékaře si pokaždé dával pozor.

Bude asi třeba pobytové léčby. Ta trvá nejméně půl roku. A nikdy po ní není člověk zcela vyléčený, pozor, je jenom LÉČENÝ ALKOHOLIK, KTERÝ MOMENTÁLNĚ ABSTINUJE. Tak to je až do smrti. Bohužel.

A protože máš malého brášku, musel by se o něho někdo po tu dobu starat. Mohl by s ním být taťka doma? /ale zase by chyběl jeho výdělek/. Nebo máš šikovné babičky už v důchodu, aby se o cvrčka postaraly? Jinak se do toho vloží sociálka a pravděpodobně by jej umístili na tu dobu do kojeneckého ústavu /či dětského domova/.

Podotýkám, že toto všechno by mamka musela chtít sama, souhlasit s tím. Soudně lze odvykací léčbu nařídit jen tehdy, pokud byl pod vlivem alkoholu spáchán trestný čin. A možná by mohla zasáhnout i ta sociálka, kdyby se provalilo, že pije a nestará se o malého.

Promluv si o tom s taťkou a prarodiči. A ať to všechno dobře dopadne. Je to dlouhá a obtížná cesta, ale kdo chce, zvládne ji. Manžel už abstinuje 5 let /předtím ale půlroční pobytová léčba/. Dneska je z něj jiný člověk.

Hodně štěstí.*mala* Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: matrixi*
Datum: 25.09.12 14:50

Nejdříve je potřeba si vklidu promluvit jako rodina nenásilně bez rozčilování pokud možno aby nebyla přítomnostalkoholu u vaší maminky než začnete mluvit musíte ji nejdřív přinutit aby začala přemýšlet více na své následky říci ji upřímně a srozumitelně že vlastní rodina a jejich problémy jsou daleko duležitější hodnoty než se utápět ve svém trápení které nic nevyřeší a má za následek ještě horších psychických problému

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lucka98*
Datum: 25.09.12 17:51

Ahoj.

Moc dobře tě chápu u nás je alkoholik zase táta takže ti rozumím a vím, že to musí pro tebe být těžké.

Zkus si o tom s maminkou promluvit. Pokud bude souhlasit můžete třeba společně vyhledat odborníka na

drogovou závislost. (jedna je i u nás v malém městě) takže by to neměl být problém. Pokud by však matka opět

nedodržela slib chtělo by to svěřit se tátovi, někomu dospělému či sociální pracovnici.

Chápu tě a zajímalo by mě: kolik ti je let? A kolik je tvému bráškovi?

Každopádně držím moc palečky a přeji hodně štěstí:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: annetka93*
Datum: 25.09.12 20:02

Všem vám moc děkuju za odpovědi. Jinak je mi 19.. a bárchovi jednomu je 17 a tomu nejmenšímu 2,5.. Nemužu říct, že by se mamka o dítě nedokázala postarat, že by třeba zanedbávala výchovu to ne.. Jen prostě když se napije tak je to špatné. Když se s ní snažím o tom promluvit tak se ji do toho moc nechce. Usuzuju, že je ji asi trapně. A moje mamka s taťkou jsou rozvedení už několik let, ale mamka má nového manžela právě. S ním je to těžké. On celé dny tvrdě pracuje aby nás uživil a pak přijde domu a dá si panáky u něj nepadla žádná zmíňka o tom, že by alkohol přestal kupovat, protože by se musel omezit tím pádem i sám.. Myslím si že mamku do léčebny nedostanu.. Jen sem myslela, že by ji třeba pomohlo kdyby chodila k psychologovi a tam se mu vypovídala. Babičky bydlí na Moravě a my v Čechách. Takže tu mamka zná málo lidí a nemá moc zakým jít a vypovídat se mu. Takže si mylsím, že i to je jeden z duvodu. Taky mamka přiznává, že tu není právě šťastná, ale když ji řeknu ať se třeba rozvede nebo ejn odstěhuje zpět k babičce tak to zamítá.

Od: evates*
Datum: 25.09.12 21:03

Nejlepší je jít hned k panu psychiatrovi. Mně pomohla dcera a moje maminka, kteří mně k psychiatrovi dovedly. Já jít nechtěla, ale už jsem byla úplně "mimo"a udělala jsem co chtěli, hned další den jsem jela do Kroměříže, kde jsem byla 3 nezapomenutelné měsíce. Myslím to vážně. Byli jsme vynikající skupina, byli jsme kamarádi, řekli jsme si úplně všechno. Mně to léčení moc pomohlo a vděčím dceři a mé mamince a moc jim za to děkuji. Je to už 6 roků a nedělá mně to problém, prostě jsem ze svého slovníku úplně vyškrtla slovo alkohol. Annetko, ty to máš hodně složité, někdo by tě měl podpořit a pustit se do toho s tebou a mamce tím pomoct. Podle mě je nejlepší jít k psychiatrovi, poté na léčení a tam se obracet se vším možným na psychologa. Po léčení je také dobré chodit za psychologem. Ne jen povídání o alkoholu, ale o všem možném. Jsem teď abstinující alkoholik a míním tak zůstat. Důležité je během léčení ne jen psychologa poslouchat, ale hlavně to pochopit. Moc tě držím palce a moc tobě a mamce přeji, abyste přišli ke správnému a zdárnému konci. Jde to, opravdu to jde. Někomu lépe, někomu hůř, ale jde to. Nemusím mluvit o někom, koho znám, kdo se léčil, ale mluvím sama za sebe, protože jsem to já sama prožila. Léčení mně skončilo 6.12.2006 a tehdy mně celá rodina řekla, že je to nejlepší Mikuláš, co kdy dostali. Tak do toho, fandím tobě a celé rodině.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.09.12 07:41
avatar

Souhlasím s Evou. Je to pravdivé vyznání. Jenže to máš o to těžší, že "panákuje" i její partner, tudíž ji nepodrží. Spíš ji do toho zatahuje. Asi si nevybrala nejlíp.

Opravdu, v tomto případě nevidím nic jiného, než ústavní léčbu. Někomu pomůže, někomu ne, Záleží na síle vůle.

Měla jsem prima kamaráda. Příjemný, velice hodný, chytrý. Absolvent VŠ ekonomické. Ženatý, 2 děti. Málo lidí jsem znala, kteří by byli hodní jako on. O všechno ho připravil chlast. O rodinu, o obě dcery, o bydlení, o práci a nakonec i o život. Loni v září měl mít padesátiny. Bohužel, už je neoslavil.

Až sem alkohol vede. A je to cesta do pekel. *cert*Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.