Přítel po mě chce zvrhlosti

Od: Datum: 24.09.12 22:01 odpovědí: 8 změna: 27.09.12 22:07
Dobrý den, sem homosexuál a s přítelem sem kamarádil 2 roky, to bylo všechno O.K., jenže sme se nedávno vdali a on po mě chce různý sexuální zvrhlosti, třebas mě chce svázat a pak dělat ty různý věci (který radši nebudu tady říkat), nebo chce abych nosil sado-maso oblečky a bičoval ho. Nikdy předtím tohle po mě nechtěl. Sem z toho nesvůj, můžete mi poradit co mám dělat? Myslíte že bych si s nim o tom měl promluvit? Jak mu to mám říct? Já se bojím jeho reakce, dům je psanej na něj (a rodiče mě dávno odepsali) a je to spíš cholerik, ale nikdy by mi doopravdy snad neublížil.
Děkuji za jakoukoliv radu

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 24.09.12 22:02

Nebojte se mu to říct v klidu na rovinu, třeba u dobrý večeře s lehčím vínem, pokud se Vám to nelíbí a neužil byste si to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidbanonym
Datum: 24.09.12 22:08
Vám se to řekne... ale jak mu to mám vhodně říct? Mám ho moc rád a nechtěl bych aby se něco v našem vztahu změnilo.
Datum: 24.09.12 22:15
avatar

Dobrý den, pokud má rád i on vás, tak bude respektovat vaše přání. Vztah není o tom, abyste partnerovi ve všem vyhověl, ikdyž se vám to nelíbí. Je to o vzájemném respektu a porozumnění. Nikdo vám nic jiného neřekne, jak to vyřešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.12 09:45
avatar

Vhodně říct? Zcela normálně, třeba u večeře nebo povídání, se zmínit, že podobné praktiky tě spíše odpuzují a že na ně nejsi.

POkud je partner tím "správným" partnerem, pochopí to a nebude na tebe tlačit, pokud si to bude bude vynucovat, bude uražený apod., tak to holt správný partner není. Milovat neznamená se ve všem podřídit a dělat vše, co druhý chce.

Na druhou stranu - ono je bičování a bičování:). Může to být lehké, jen takové větší pohlazení, nemusí to hned být do krve. Co kdybyste to jednou polehounku zkusil? Třeba se Vám to zalíbí, nikdy nevíte... ovšem na nějaké svazování a mlácení se také nejsem, to musím přiznat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 24.09.12 22:15
avatar

Davide, podobné záležitosti mezi životními partnery je nutné řešit tím, že se dohodnete na praktikách, které vám oběma budou vyhovovat. Pokud je mezi parťáky strach nebo nedůvěra, je to pomalý začátek rychlého konce. Jestli Tě přítel nechce ztratit, pochopí to. A pokud mu na Tobě nezáleží, určitě si brzo najdeš někoho lepšího, který si Tě zaslouží...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.09.12 08:07
avatar

Měli byste dělat to, co je příjemné pro oba z vás. Ne aby jeden poroučel a druhý se trpně podvoloval. V každém vztahu, ať už jde o stejné či odlišné pohlaví, by se oba aktéři měli dohodnout, co se jim líbí a co bude tabu. Přítel by Vás měl respektovat.

Při nějaké příjemné chvilce, po večeři, otevřít si vínko, se mu vyzpovídejte a klidně si určete mantinel. Tohle se mi nelíbí, protože... a dělat to nechci. Hotovo. Snad Vás přítel pochopí a vše se urovná.

Velice mě pobavilo Vaše prohlášení, že jste se nedávno VDALI. *smich* Je to roztomilé, nic ve zlém. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: patriktorri*
Datum: 26.09.12 15:43
Chcete říct, že před formálním potvrzením svazku (asi registrace) po Vás nic takového nechtěl, počkal, až na Vás bude mít papír a teď Vás tlačí ke zdi? To by bylo na pováženou. To by znamenalo, že jste vlezl do pasti.
.
Nenechte se do ničeho nutit. Ve vztahu musí být rovnoprávnost. Partner Vám nemá právo cokoliv nařizovat. Řekněte mu jasně, bez emocí a bez okolků (nevím, proč by to mělo být u večeře) co si přejete a co ne. V případě, že by odmítal respektovat Vaše přání a došlo např. na citové vydírání ("jestli mě miluješ, tak to uděláš"), případně násilí, bude třeba vztah co nejrychleji ukončit a vypadnout. Cholerik, necholerik, dům, nedům, tady jde o Vaši důstojnost a sebeúctu.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: davidbaanonym
Datum: 27.09.12 22:07
Taky mi to tak připadá a hodně se tim trápím.
Dneska vařím večeři (je sice už na pořádné jídlo pozdě, ale je to spíše zelenina, trochu masa a grilovací koření, omáčka)... a chystám si s nim u večeře promluvit. Mám strach, jak na to zareaguje... ale bude lepší když si "vyndám karty na stůl", jak říkáte.
Všem vám moc děkuji za rady, zítra vám řeknu jak to dopadlo.
David
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.