Krácení hodin v zaměstnání

Od: Datum: 24.09.12 14:02 odpovědí: 5 změna: 24.09.12 21:51

pracuji v marketu, kde nás vedoucí když není mnoho lidí zasílá dříve domů, hodiny nám ale nedopíše. může mi někdo poradit kam se stím obrátit, na konci mesíce nám vždy tímpádem chybí hodiny a tím i peníze na vyplatě.

děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.12 17:49

Je to normální. Vedoucí vám nemůže dopisovat hodiny, které jste tam nebyli. To si dovolit nemůže. Přece nemůžete pak chtít peníze za práci, kterou jste neodvedla. Takže se s tím nemůžete ani nikam obrátit, každý by se Vám vysmál.

Hodně podniků a firem to tak dneska praktikuje. Když není dost práce nebo zákazníků, pošle lidi domů. Nechat je sedět u kas či stát za úsekem, když tam lidé nejsou, opravdu nemá cenu. I když je to pro ty zaměstnance nepříjemné. Zažila jsem to také. Zkuste se s ní domluvit, když tam bude málo zákazníků, zda byste tam mohla zůstat třeba uklízet nebo doplňovat zboží. Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Od: vanda*
Datum: 24.09.12 17:53

to co jste napsala chápu, je to logické, taky jsem takovou odpověd nečekala, asi jsem to špatně napsala, já jen že nám pak chybí hodiny, a tímto nemáme odpracovaný svůj úvazek,přece to není naše chyba že lidé méně nakupují, a co jiné firmy kde dávají 60 procent. plat, když nemají pro ně práci, já zadarmo peníze nepožaduji

Datum: 24.09.12 19:30

No ale tak, jak je problém popsaný, tak je to překážka v práci na straně zaměstnavatele, a potom je věcí zaměstnavatele, aby buď zaměstnance nějak zaměstnal, nebo aby jim proplatil náhradu, i když je nechá doma. Ale jak toho docílit, to netuším. Toereticky je možné upozornit zaměstnavatele na existenci Zákoníku práci, případně na něj poštvat kontrolu z inspektorátu práce, nicméně prakticky to taky může znamenat přijít o místo. Tady v tom já zastávám názor, že je na zaměstnanci, aby si sám určil, jestli mu u zaměstnavatele stojí za to pracovat, nebo jestli si najde místo jinde.

Datum: 24.09.12 18:28

úřad práce.popřípadě na inspektorát práce.

Od: ron*
Datum: 24.09.12 21:51

Dobrý den.

Jaký pracovní úvazek máte ve smlouvě? Pracujete na hlavní pracovní poměr nebo na dohodu o provedení práce (či pracovní činnosti)?

Pokud Vám na konci měsíce chybí hodiny , co Vám tedy vykazuje? Co máte na výplatní pásce? Neplacené volno?

V každém případě platí, že nemůže-li zaměstnavatel přidělit zaměstnanci práci v rozsahu týdenní pracovní doby z důvodu dočasného omezení poptávky po jeho službách, musí činit náhrada mzdy, která zaměstnanci přísluší, nejméně 60% průměrného výdělku.

Právní úprava překážek na straně zaměstnavatele vychází z toho, že zaměstnavatel nese vždy ekonomické riziko z výkonu závislé práce a toto riziko nesmí přenášet na své zaměstnance.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.