Problém štítné žlázy

Od: Datum: 23.09.12 13:15 odpovědí: 5 změna: 23.09.12 17:28

Zdravím,ctěl bych se zeptat ohledně toho,že když má někdo špatně pracující štítnou žlázu musí to nutně znamenat obezitu nebo přísnou životosprávou a pravidelným cvičením mít třeba pouze pár kilo navíc.Děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.12 13:39
avatar

Dobrý den. Nedostatečně nebo vůbec pracující štítná žláza má různé projevy. Někdo přibírá na váze a někdo hubne. Ve vašem případě bych navštívila endokrinologii a nechala se vyšetřit. V případě, že přibíráte na váze, tak je vhodné upravit jídelníček tak, aby jste nepřibíral. Po lékařském vyšetření vám lékař napíše vhodné léky. Mě při každé další kontrole lékař váží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 23.09.12 13:55
avatar

Dobrý den, Tomáši. Onemocnění štítné žlázy, jsou různá. Nedá se říct, máte nemocnou štítnou žlázu, jste proto silný. Máte nemocnou štítnou žlázu, můžete sníst, co chcete a přitom nepřiberete ani deko. Máte nemocnou štítnou žlázu, kde váha, skutečně může mít vliv, na léčení člověka. Další onemocnění štítné žlázy může být hypotyreóza, atd.

To vše, zjistí lékař Endokrinolog, odběrem krve. Ten také určí, jaké léky musíte brát, zda je vaše váha odpovídající, nebo musíte zhubnout a držet dietu. Onemocnění štítné žlázy, to není jen o hubnutí, to je z toho, to nejmenší. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomas447*
Datum: 23.09.12 14:44

Děkuji za odpovědi.Jen pro upřesnění já takový problém nemám.Jen když vidím takhle občas někoho dosti při těle,tak si říkám : chlape,dělej se sebou něco ale nevěděl jsem jestli to ten konkrétní člověk nemá třeba kvůli nějaké nemoci a jestli i s problémy se štítnou žlázou je možno mít dobrě vypadající tělo.

Od: drejdl*
Datum: 23.09.12 17:01

Hm, je v tom trochu zmatek. Tedy trochu osvěty? Štítná žláza je endokrinní žláza (žláza s vnitřní sekrecí, která produkuje dva hormony: Thyroxin a trijodthyronin, účinkem podobné. Je řízena jinou endokrinní žlázou, a to podvěskem mozkovým, který podle hladiny hormonů štítné žlázy v krvi produkuje řídící hormon, tzv. TSH, tedy thyreoideu stimulující hormon. Porucha funkce může být na kterékoliv etáži tohoto systému, při stanovení typu a stupně poruchy je základem vyšetření hladin hormonů v krvi. Tloustnutí obecně souvisí s nedostatkem hormonů š.ž., způsobeným buď nedostatkem TSH nebo sníženou funkcí š.ž. Hormony š.ž. jsou totiž značně důležité v metabolismu živin. Naopak zvýšená funkce vede k hubnutí, pocení, třesu, hyperreaktivitě nervového systému. Úpravou hladin hormonů nebo potlačením jejich nadprodukce lze dosáhnout úpravy nežádoucích změn metabolismu. Vzneste dotaz na svého ošetřujícího lékaře, rád vám vše vysvětlí.

doplněno 23.09.12 17:03:

Aha - teď vidím, že to byl spíše obecný dotaz. Nevadí, osvěty není nikdy dost*placni*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: martina0*
Datum: 23.09.12 17:28

Já mám špatně fungující štítnou žlázu (vůbec neprodukuje hormon, co by měla) a za dobu, než jsem brala prášky jsem přibrala asi 3 kila, ale to bylo zčásti i špatnou životosprávou (možná úplně?). Jak beru prášky, tak se váha drží a jde mírně dolů. Vím, že je mnoho typů, ale přibrat s tímto onemocněním např. 20 a více kg se mi zdá nereálné, bude v tom i něco jiného...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.