Zápal plic - projevy

Od: Datum: 23.09.12 12:36 odpovědí: 5 změna: 23.09.12 14:07

Dobrý den,

kamarádka dostala zápal plic, chtěl bych se vás zeptat co je to za nemoc a jak se projevuje?

Jak se léčíí, ějakými léky? Musí člověk ležet doma nebo co to obnáší?

Děkuji za informaci

Mikinyy


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 23.09.12 12:48

Jde o zánět plic, obvyklá je kombinace se zánětem průdušek... Projevy jsou obtížné dýchání, teplota.

Léčí se antibiotiky a klidem - takže člověk by měl ležet - ale jestli doma nebo u kamaráda je fuk... ;) Potřebný je dostatek tekutin.

Dneska je tato nemoc poměrně snadno léčitelná, ale nevyplatí se ji podceňovat - následkem mohou být třeba srůsty na plicích (snížení vitální kapacity plic) až obtížně doléčitelná hnisavá ložiska... Bez antibiotik byla často smrtelná...

doplněno 23.09.12 12:50:

´Pěkný pokec´ je na Wikipedii...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 23.09.12 12:50

Dobrý den.

Zápal plic je zánětlivé onemocnění plic. Je to virové infekční onemocnění, přenáší se kapénkovou infekcí, prochlazením. Projevuje se kašlem, bolestí na hrudi, vysokou horečkou. Léčí se především antibiotiky. Starší a oslabení lidé většinou leží se zápalem plic v nemocnici.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: daniell*
Datum: 23.09.12 13:01

Když máš zápal plic tak tě bolí na hrudy těžko se ti mluví bolí tě hlava máš vysoké horečky často i kolem 40°C a spíš a spíš a spíš seš hodně osláblí nemůžeš pořádně ani chodit lečí se antibiotyky sám sem zápal plyc měl už několikrát je to nepříjemná nemoc prospal sem týden téměř v kuse.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.12 13:06
avatar

Zapal(zánět) plic samozřejmě je bakteriální napadení plicní tkáně.Jeho začátek může mít různý původ,působení virové infekce,mechanické poškození,alergická reakce,zavodnění plic či vniknutí cizího tělesa.Může znamenat postupně až edem plic.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 23.09.12 14:07
avatar

Dobrý den, Miki. Zápal plic můžete dostat uprostřed parného léta, když venku je 35 stupňů. Začnete jen pokašlávat, bolí vás jak kašlete, ale protože je venku, 35 stupňů, tak s kašlem, nepůjdete k lékaři. Nakonec si i lehnete, berete léky na kašel, který začíná otravovat nejen vás, ale i vaší rodinu. Nezabírají žádné léky. Po týdnu, už nevydržíte a jdete k lékaři, ten zjistí, (podle rentgenu) že máte oboustranný zápal plic. I tak je možný, získat zápal plic uprostřed léta. Léčba pak trvala 2 měsíce.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.