Problém s nadměrným nadýmáním

Od: Datum: 23.09.12 10:46 odpovědí: 8 změna: 23.09.12 17:59

Dobrý den, prosím zda nemáte někdo zkušenosti: manžel má už roky velký problém s nadýmáním. "Uchází" snad každou hodinu a ten zápach je nesnesitelný. Problém v jídle myslím nebude, protože jíme skoro to samé, nejí vyloženě nezdravě, řekla bych tak normálně. Před nějakou dobou zkoušel espumisan a jiné "komerční" přípravky, ale je to ničemu, vůbec to nezabírá. Nadýmání je opravdu velmi časté a ten zápach je vražedný. Prosím, neberte to jako legraci, je to pro nás (resp. pro mě) opravdu velký problém, když musím uprosřed noci na několik minut odejít z ložnice, protože bych se snad musela jinak pozvracet. Asi budu muset manžela vyslat konečně k doktorovi, ale prvně se chci zeptat tady, jestli jste někdo neměl podobný problém a třeba ho nějak nevyřešil. Děkuji...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 23.09.12 10:49

ono kdyby 10 lidí jedlo stejnou stravu, každý ji jinak stráví - bude zřejmě problém v jeho trávicím traktu- lékaři ať se nebrání -jistě mu pomůže

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 23.09.12 10:56

Dobrý den.

Já bych při tak intenzivních problémech určitě volila návštěvu lékaře. Až po vyloučení zdravotního problému bych nasadila dietu nebo přípravky proti nadýmání (poptala bych se v lékárně). Možná by pomohla i procházka před spaním.

doplněno 23.09.12 10:58:

http://zdravi.doktorka.cz/priciny-nadymani/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 23.09.12 11:10

Ono to není jen v noci, ale v průběhu celého dne, v podstatě nečekaně kdykoli.

Datum: 23.09.12 11:07

Tady asi nikdo jiný než doktor nepomůže. Neberte to blbě, ale mám dva psy, oba dva jí úplně stejně a ten jeden taky věčně pšouká vražedné plyny. A hlavně tohle asi není plně normální, takže bych s doktorem neotálela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 23.09.12 11:23

skye vím o čem píšete. Manžel za to nemůže, za to může slinivka a následně málo trávicích enzymů. Také to může způsobovat špatné žlučové cesty... prostě ve střevech se nedokáže potrava sama zpracovat. Je volně prodejný Pangrol 20000, ale stojí 50 ks asi 250 Kč. Vyšlete manžu k lékaři, postoupí pár vyšetření a pak Pangrol může dostávat na předpis bez doplatku. Já před každým jídlem musím spolknout 2 tablety. Jsem odpůrce léků (chemie), ale v tomto je chemie minimální. Pangrol mě dodává enzymy, které tělo nedokáže vyrobit.

Může jít o úplně něco jiného, proto je návštěva lékaře nutná.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: skye*
Datum: 23.09.12 17:59

Děkuji za tip, k tomu doktorovi ho pošlu, tak uvdíme.

Od: claire*
Datum: 23.09.12 11:54

Se střevama není sranda, rozhodně přesvědčte manžela, ať se nechá vyšetřit. Pozor, někteří lékaři mají tendenci tyto problémy podceňovat a řešit právě espumisanem a podobnými prostředky, proto se nebojte vyžádat si názor dvou, klidně tří lékařů. Nechci Vás strašit, ale tyhle problémy vážně není radno brát na lehkou váhu.

Samozřejmě není nutné hned malovat čerta na zeď, může to být prostě jen stravou. Každý člověk je jiný a to, co nevadí Vám, může dělat problémy manželovi. Hádám, že dostane doporučení držet diety k vyloučení vlivu potravin - např. (pro ilustraci) týden bez mléka, jestli to pomůže. Týden bez pečiva včetně chleba. Týden bez sladkostí atp. - ne přesně takto, ale je možné, že prostě trpí nesnášenlivostí nějaké potraviny a projevuje se to takto.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: drejdl*
Datum: 23.09.12 12:00

U Vašeho manžela nastala zřejmě kvasná dyspepsie, která má právě za následek vznik střevních plynů s obsahem merkaptanu, což je jedna z nejhůře páchnoucích látek vůbec. Je narušený střevní chemismus, fyziologickou střevní floru přerostly kvasinky a jiné bakterie či améby. Podle mne by mohlo pomoci zkusit obnovit normální floru - například přípravkem Hylak gtt., k tomu koupit Lactobacillus v kapslích /vše volně v lékárně/, vynechat silně kořeněné a dráždivé pokrmy, zbytkovou stravu - hodně vlákniny.

Ohodnoceno: 5x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.