Bolest kloubu

Od: Datum: 22.09.12 19:55 odpovědí: 15 změna: 23.09.12 09:58

Dobrý večer. Je mi 57let. Bolí mne kolena a klouby. V práci jsem celých 8hodin na nohou.Na internetu je hodně přípravku proti bolestem. Chtěl bych volit spíše kapky nebo sirup. Ale v ceně né vysoké. Co je tak vyskoušené a vhodné? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hablina*
Datum: 22.09.12 20:50

Zajděte si na revmatologii, v tomto věku je revmatoidní artritida docela pravděpodobnou diagnózou. Opravdu účinné léky jsou jen na předpis.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cinematic*
Datum: 22.09.12 21:15

Určitě zajděte k lékaři. Artritida je zánětlivé revmatické onemocnění. Ale vzhledem k věku a zátěži bych to tipoval spíše na artrózu, spojenou případně s osteoporózou. http://www.artroza.biz/lecba-artrozy.html

Žádné potravinové doplňky nejsou tak účinné, jak se často ukazuje v reklamách. Pokud vůbec nějak pomůžou, tak spíš jen jako prevence a na tu už teď asi bude pozdě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 22.09.12 21:11

mi jak jsem byla V NEMOCNICI tak mi primář řekl,že na revma je nejlepší Acylpyrin.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hahanaj*
Datum: 22.09.12 21:14

ano taky mi to řekl primář na klinice ,ale mně nedělá dobře acylpyrin

tak použiji konopnou mast /doma dělanou/ a pomáhá

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cinematic*
Datum: 22.09.12 21:18

Tak před 20ti lety možná, ale dlouhodobým užíváním acylpyrinu si můžete poškodit žaludek., játra, ledviny...Dnes už vám doktor může předepsat kvalitnější a šetrnější analgetika.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.09.12 21:25
avatar

Rozhodně může předepsat či doporučit jiná analgetika, ale s tou šetrností bych byl opatrný. Č´Šetrnější mořná, ale neškodné analgetikum je oxymorón.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 23.09.12 00:13

ale Acylpiryn není analgetikum pomáhá!Ale musí se hodně zapít a neužívat na lačno.

doplněno 23.09.12 00:21:

ono bohužel v tom věku to začíná opoteřbování kloubů což se nespraví,,jen pomohou na čas tablety.Také jsou dobré koupele.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.12 21:22
avatar

S tím aspyrinem souyhlasím (pokud ho snášíte), ale na bolest kloubů se užívá v masivních dávkách, takové "třikrát nenně jednu až dvě tablety" jako na nachlazení v této souuvislosti nestojí ani za řeč. No a ve velkých dávkách ničí žaludek a zvyšuje nebezpečí krvácivoasti (ředí krev).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 22.09.12 21:40

Osobně mám zkušenost, že než se léčit sám, je lepší zajít k doktorovi. Kolena a klouby - zkusil bych ortopedickou rehabilitaci nebo reumatologii. Co si člověk léčí sám měsíce, může mu rehábka udělat za pár týdnů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.12 21:44
avatar

Také to tipuji na artrózu. Návštěvu revmatologa doporučuji (potřebujete doporučení praktického lékaře). Kromě medikace Vám revmatolog může předepsat rehabilitace, což je jediné, co mně pomáhá (léky mi nepomáhají žádné, antirevmatika navíc mívají negativní vliv na zažívací trakt). Ale každý snáší léky jinak, třeba právě Vám pomohou.

doplněno 22.09.12 21:50:

Artróza je vlastně degenarece způsobená věkem a zátěží, nejde o nemoc v pravém slova smyslu. Proto se nedá vyléčit, různé léky ji pouze zpomalují a pomáhají od bolesti. Rehabilitace pomáhá zvyšovat hybnost kloubů, což se v důsledku také projevuje snížením bolestivosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: polinek*
Datum: 23.09.12 00:22

ivzez...,,souhlasím dávám bod

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.12 21:54
avatar

Já acylpirin nemohu užívat. Nejdříve mi podráždí žaludek a potom následuje průjem. Dobré zkušenosti mám s Ibalginem. APO - IBUPROFEN zmírňuje bolest kloubů a svalů. APO - DICLO SR 100 s prodlouženým účinkem je antirevmatikum a analgatikum. S těmito léky mám dobrou zkušenost. Pokud bolesti neustoupí po lécích na tlumení bolesti, tak je lépší navštívit lékaře. Odborný lékař po vyšetření vám napíše vhodné léky jak na bolest, tak možné onemocnění. Dlouhodobou samoléčbou utlumíte pouze bolest, ale nevyléčíte případnou rozvíjející se nemoc.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.09.12 06:33
avatar

Nepíšete kolik máte váhu, pokud máte nějaké kilo navíc, moc Vám pomůže zhubnout a tím méně zatěžovat kloubní aparát.

Jak píšete, že jste celý den v práci na nohou, tak si doma zacvičte. Místo sezení u televize, u piva, si dejte na podlahu karimatku, deku, /já si dávám přikrývku z postele/ a zacvičte si v leže pár cviků. Cvičte několikřát v týdnu různé cviky, hlavně vleže, na boku, v kleče. Kupte si nějakou rehabilitační knížku, nebo půjčte v knihovně, internetu. Nebo nějaké cviky budete mít v hlavě. Ze začátku uděláte nějaký cvik třeba jen třikrát, ale postupně se budete zlepšovat a deset cviků bude jako nic. Také v práci stojím, běhám a tahám věci a proto cvičím pouze v leže, protože si tím i v uvozovkách odpočinu a nezatěžuji nohy cvičením ve stoje.

Je to dost nepopulární a nezvyklé, aby si muž doma lehnul na zem a začal cvičit, ale proč ne!

Kupte si kostivalovou mast a tou si mažte kolena a kotníky.

Dobrý je Artritin plus z české firmy Mirba. Není tak drahý, ale jsou to prášky. Mě pomohl.

Pokud máte možnost, utrhněte si listy bezinky, nebo měsíčku lékařského, rozemněte je, nadrťte a šťávou si potírejte postižená místa.

Máte-li v dosahu plavecký bazén, běžte si jednou za týden zaplavat. Jenom tak lehce rekreačně, postupně přidávat cviky. Voda nadnáší a při cvičení ve vodě nejsou klouby tak namáhány.

doplněno 23.09.12 06:40:

A ještě mohu doporučit super věc - jodobromovou sůl. Jestli máte vanu, udělejte si koupele. Sůl si objednejte přes internet, nejlépe Dárkovskou. Účinkuje i na jiná onemocnění.

doplněno 23.09.12 13:29:

babkazov a ostatní, nevím, jestli je pan nebo paní ,,otázka,,, v zadání používá mužský rod, ale proč hned strašit těmito jistě těžkými nemocemi. Není náhodou ten človíček jenom unavený a ty klouby chtějí odlehčit, prostě starat se o sebe, mít se rád. Začít tou jednodušší péčí a postupovat k té náročnější? Tím, že tělo trochu odlehčím, trochu se mu budu věnovat, tak mu prokáži dobrou službu. Pokud je tam velký zádrhel a bolest je nepřekonatelná, tak je samozřejmě nezbytná návštěva lékaře.

Dnešní doba klade vysoké nároky na potenciál člověka a není divu, že po celoživotní těžké práci je na tom špatně. Ale bohužel do důchodu daleko a tak člověk hledá různé způsoby, jak svou výkonnost udržet, ne-li zlepšit. Ne každý může pracovat v sedě, ale i ten kdo pracuje v sedě má různé potíže.

Můžeme jenom souhlasit s příslovím: práce šlechtí, ale huntuje tělo!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.12 09:46
avatar

otazka, já jsem revmatik a vím, co to obnáší, nejen z vlasních zkušeností, ale i z čekáren a ordinací lékařů a ze spousty zkušeností ostatních. Opravdu vám nepomůže žádné obkládání listy, mazání, aspirín, obklady, nápoje, geladrinky, rehabilitace. Musíte k revmatologovi se žádankou od obvoďáka. Revmatolog vám vezme krev a pak nasadí léčbu. *ee*Kdybyste byla mladší, tak by použil biologickou léčbu, která jediná opravdu řeší problém. Ale v tomhle věku je to jen velmi smutný příběh. *stop*A také vás revmatolog určitě pošle k ortopedovi. U mě to opadlo tak, že ortoped mi vyměnil kýčelní kloub, se zápěstím neudělá nic, jen mi ho nechal srůst a také sleduje ostatní klouby. K revmatoložce chodím 4x do roka. Před kontrolou na odběry, jaterní testy a ještě pár věcí a také hladinu něčeho, co určuje, jak je artritida silná. *jasne* Vždycky se ptám, co já moho udělat pro to, abych něco zlepšila, případně si pomohla od bolesti. Všude slyším, že vůbec nic. Jen brát poctivě prášky. Vím, že mi pomáhá teplo, takže termofor z drogerky nebo lékárny a elektrická poduška. Když už nic jiného, horká voda do pet láhve.*hej* Artroza-poškozená chrupavka na kloubech, jakoby chlupatá, odrbaná. Při tomhle problému kloub vymění. Artritida, zánět, který se musí léčit prášky. V mnohých případech je to systémové onemocnění, zblblá imunita, která se obrátí proti vlastnímu tělu. Ale to všecičko je zastřešeno strašným slovem REVMA. *plac*A aby se odlišilo jedno od druhého, musíte k revmatologovi. Je pravdou, že najít revmatologa a ortopeda, který vás vezme je problém. Proto je lepší, vnutit se do dobré nemocnice, kde jsou oba pod jednou střechou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 23.09.12 09:58
avatar

No tak to je šílené, stát v tomto věku celou šichtu na nohou. To si neumím vůbec představit. Mně také bolí klouby a svaly, kolikrát úplně na dotek. Jak píše "babkazov", chce to revmatologa. Může to být také nemoc "Fibromyalgie", trpí jí mnoho lidí, ale u nás není specialista na léčbu, snad jen v Praze. pokuste se pohledat informace po internetu a hlavně se nechejete vyšetřit u odborníka. Držím palečky. - pt

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.