Caste pichani na boku

Od: Datum: 22.09.12 19:10 odpovědí: 2 změna: 23.09.12 07:35

Dobrý den, trápí mě časté píchání na boku, hlavně při zátěži jako je hokej a fotbal. O prazdninách jsem měl brigádu celý 2 měsíce a dotoho jsem ještě chodil do posilky a na hok. tréninky a občas i na fot. tréninky. Je možné že je to jen špatným dýcháním nebo to může být i nečím jiným? Trápí mě to asi posledních 14 dní (Od doby kdy jsem se vrátil z vodáku).

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: poto1
Datum: 22.09.12 20:29

Jak ti to může někdo takto na dálku povědět? Na boku jako na hrudníku, nebo na břiše? Může to být dýcháním, může to být klidně něco od srdce nebo od páteře. Nebo z únavy. Zeptej se obvodního lékaře, raději, ať máš jistotu, že to není nic nebezpečného.

Od: drejdl*
Datum: 23.09.12 07:35

Píchání v boku se objevuje při vyšší tělesné zátěži proto, že máte v těle dva orgány, schopné zadržet část krevního objemu a vydat jej právě tehdy, když je potřeba. Ty orgány jsou játra a slezina. Změna jejich objemu, spojená s odlišným napětím pouzdra, vede k píchavým bolestem. Běžný člověk to zná třeba ze situace, kdy musí doběhnout tramvaj, pak se zhroutí na sedadlo a hořekuje, jak jej píchá v boku.

Ohodnoceno: 2x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.