Exekuce v zahraničí

Od: Datum: 22.09.12 17:38 odpovědí: 3 změna: 22.09.12 21:33

Dobrý den,
je možné aby český exekutor mohl provést exekuci na účet povinného (občan ČR), který má vedený účet v zahraničí (v rámci EU)? Nebo vůbec jakýmkoli způsibem provést exekuci? Třeba zabavit auto, které vlastní a má ho hlášené v zahraničí nebo jeho movitý majetek z bytu v zahraničí?

Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tesi05*
Datum: 22.09.12 17:48

V EU exekutor může, pouze Dánsko tuším evropský exekuční tutil pro nesporné nároky nepodepsalo.doplněno 22.09.12 17:50:

omlouvám se za chybičku ve slově TITUL

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tajc
Datum: 22.09.12 19:27

Myslíte, že jako může např. v Německu (členský stát EU stejně jako ČR) jít Vám vykrást byt, tak jako to dělají ty svině tady? Myslím, že tam musí dodržovat zákony, které platí tam a vůbec nemůže zabavit auto. Je to přece majetek cizího státu! Na to nemá nárok. Zablokovat účet, taky nesmí! Kde bychom to potom byli. Aby si mohli krást kdekoli ve světě když už ty hajzlové jako třeba Vrána z Přerova kradou neviným lidem po celé ČR. Musí dodržovat zákony demokratických zemí EU a ne zákony totalitní ČR! Co znamená Evropský titul pro nesporné nároky? Jaké nesporné nároky? Já jsem soudu nikdy nic neuznal, vždycky jsem se odvolával a všechno jsem rozporoval! Tak se přece potom nemůže jednat o nesporný nárok! Myslím, že se tady jedná o nejtěžší zločiny proti lidskosti, potlačování lidských práv a spoustu dalších porušení demokratických zákonů. Podám žalobu na exekutory, Exekutorskou komoru, soudy, advokáty, celou zkorumpovanou justici u Evropských soudů! Tohle si nikdy nesmí dovolit!

Od: tesi05*
Datum: 22.09.12 21:33

Nevím, jak Vy, ale já vycházím z platných zákonu České republiky (resp. z nařízení společenství EU). Tudíž soudní exekutor má možnosti, jak vykonat exekuční příkaz i v zahraničí (EU kromě Dánska).

Přípojím taktéž můj subjektivní názor. Nenazíval bych výkon exekučního příkazu krádeží, spíše tím, jak dát někomu jinému (věřiteli) to, co mu patří (dlužná částka). Pokud plníte své závazky tak, jak máte, nikdo Vám nic ,,vykrádat" nebude a nemusíte se ničeho obávat. Stojím spíš na druhé straně, na té, kdo je nucen exekucemi řešit neplatiče, a věřte, že vysmívání dlužníků není příjemné stejně tak, jako ,,vykrádání" bytu.

Tím bych opravdu považoval tuto diskuzi za vyřešenou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.