Kdy s tím jít na ÚP?

Od: Datum: 22.09.12 17:33 odpovědí: 8 změna: 22.09.12 20:28

Zdravím,

mám problém se kterým si nevím rady..Jsem evidován na ÚP, ale zároveň pracuji, měl jsem v plánu si vydělat max. 4000,- aby jsem mohl být stále na ÚP, ale dostal jsem nabídku jet na tři týdny pracovně pryč. Problém je v tom, že když jsem dostal smlouvu (DPP) tak jsem měl za to, že změnu musím nahlásit do 8 dní a tak jsem i udělal, jenže jsem dostal vynadáno, že jsem to měl ohlásit nejpozději v den nástupu do práce..Tentokráte jsem tedy jel s předčasem na ÚP požádat o vyřazení a oni mi řekli, ať přijedu až s papírem o měsíční odměně a na základě toho mě vyřadí, ale ať s ním přijedu hned jakmile ho dostanu..Jenže já se tam mohu dostavit nejdříve 15.10 protože budu logicky pryč, papír ovšem budu mít už 1. nebo 2. Nevím tedy co s tím..Asi dostanu zase sprda, že jsem neuposlechl jejich přesné podmínky bla bla..Na jednu stranu má ÚP lidem pomáhat a na druhou tu cestu co nejvíc komplikují...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.09.12 18:47

Zajděte si na úřad práce a nechte se na vlastní žádost vyřadit z evidence, můžete jim doložit kopii dohody. Bude-li Vám zprostředkovatelka dělat nějaké problémy, nechte si zavolat jejího nadřízeného.

Od: pt®
Datum: 22.09.12 18:51

"axlík", pokud jste již mimo republiku a dostanete to lejstro, co chce zprostředkovatelka na ÚP, tak jej oskenujte a pošlete mejlíkem a dopředu jí to zavolejte, že tak učiníte. přece nemusíte osobně. Nebo lejstro pošlete poštou rodičům, jiným příbuzným, aby ho zprostředkovatelce donesli, ale zavolejte jí to. Myslím, že se to takto dá vyřešit. - pt

Od: axlik*
Datum: 22.09.12 18:56

Ono to není mimo republiku, jen hodně daleko od místa bydliště..No s dohodou jsem tam už byl a maj mě zaevidovanýho že pracuju, ale ohledně tohodle mi řekli, ať okamžitě jak dostanu papír o měsíční odměně příjdu a že mě vyřadí..Bohužel se na ÚP již nedostanu protože jedu v pondělí..Jedině kdyby to šlo vyřídit na jiné pobočce ÚP ikdyž jsem zaregistrovaný zde..?!

Od: pt®
Datum: 22.09.12 19:06

Na jiné pobočce detašovaného pracoviště snad ano, ale pokud jiné město spadá pod jiný ÚP, tak to nepůjde. Zavolejte zprostředkovatelce, ať Vám poradí, já bych oskenovala a poslala mejlem a má to úřednice hned. - pt

Datum: 22.09.12 19:09

No tak jedině zavolat v pondělí teda a vysvětlit situaci + poslat oskenované..No a nebo bych to taky mohl poslat dopisem přímo na jejich adresu..

Datum: 22.09.12 20:28

Dobrý den. Axlik, pokud nemáte jinou možnost, poslala bych ten den, kdy dokument obdržím, e-mailem a vysvětlením a následně i dopisem s doručenkou. Budete tak mít doklad, že jste tak učinil bezprostředně po obdržení požadovaného dokumentu.

Ohodnoceno: 2x

Od: peha
Datum: 22.09.12 19:00

Bohužel jste natrefil na mimořádně hloupou úřednici. Samozřejmě jste se měl odhlásit z evidence ÚP a po ukončení činnosti dle DPP znovu přihlásit do evidence. Za tři týdny si snad 4 000 Kč musí vydělat i methanolový alkoholik sběrem prázdných lahví. Škoda, že se tady neradíte dříve, než něco uděláte.

Datum: 22.09.12 19:03

Potvrdili mi to dva pracovníci..Konkrétně ti dva co mě nejdřiv zdrbali, že jdu pozdě s tím, že jsem podepsal smlouvu (DPP) a že mi hrozí vyřazení..Tak jsem raději přišel dříve a řekli mi, že ať donesu papír o odměně a pak mě vyřadí..Já jim na to řikal, že nechci abych něco zase porušil a byl vyřazenej za to, že jsem něco nedodržel a oni, že v pořádku, ať pak dojdu s papírem..Uvedomil jsem si to až dnes, že se tam vlastně nedostanu :(

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.