Chyba kterou sem si neuvědomil a lituju toho

Od: Datum: 22.09.12 14:04 odpovědí: 18 změna: 29.09.12 12:20

Dobrý den. Potřeboval bych nutně radu. :( Udělal sem šílenou chybu. Se svou přítelkyní sem už 1 Rok a 7 Měsíců. A já sem skoro před měsícem si začal psát s jinou slečnou a psali sme si trochu intimějc a vubec sem si neuvědomil co dělám. A ted to je vše v háji. Přítelkyni to furt žere a já nevm jak to napravit a co udělat aby mi zase začla věřit. Strašně mě to rmzí a lituju toho co sem udělal a chci to anpravit ale nevim jak. Poradíte mi rposím? :( Nechci o ní přijít a ona se semnou chce rozejít. :( :'( Prosím Poradte mi :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.09.12 14:20
avatar

Nedá se dělat nic jiného, než si pořádně nasypat popel na hlavu a čekat. Teď je přítelkyně v ráži, za pár týdnů to nejspíš trochu vychladne. Těžko říci, co na ni platí, to musíte vědět Vy. Na někoho platí odstup a klid, na někoho dárky a pozornost.

Udělejte si s ní čas na rozhovor. Přiznejte, že jste udělal vekou chybu a že se omlouváte. Že víte, jak jste jí ublížil, a rmzí Vás to. Že ji milujete a chyby velmi litujete. Ale musí to být myšleno upřímně.

Pak už bude na ní, jak se rozhodne. Možná Vám odpustí, možná Vás nějakou dobu nebude chtít vidět a pak Vám odpustí. Možná Vám také neodpustí. To už ukáže čas.

doplněno 22.09.12 14:36:

Určitě je to dobrý nápad, aspoň z mého hlediska. Pokud je slečna aspoň trochu romantická, mohlo by to hodně pomoci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 17tiletejsmolar
Datum: 22.09.12 14:32

Dobrý den Martino. Děkuju az radu a zkusim tot ak udělat ale chtěl ybch se vás zeptat jesli by třeba taky pomohla náká písnička kdybch pro ní napsal a nazpíval. Už jsem dvě udělal a jedna je i na YouTube a tak sems e chtěl zeptat jesli by to třeba taky trochu pomohlo. :(

Datum: 22.09.12 15:09
avatar

Dobrý den. Myslím, že na ztracenou důvěru jedna písnička stačit nebude. Zraněné city chtějí čas. Nejde o to, co jste udělal, ale o důvod, proč se to stalo. A to je třeba přítelkyni umět vysvětlit. Ženské nevysvětlíte jednou písničkou, proč jste měl potřebu po roce a sedm měsíců vztahu, intimně si začít dopisovat s jinou. Pokud Vás má ráda, nechá Vás v tom vyráchat, ale že by to byl hned důvod k rozchodu, to asi ne. Prostě se cítí být zrazená a svým způsobem "podvedená" a myslím, že od Vás očekává něco jiného, než že pro ni složíte písničku. Je to sice romantické, ale mohl byste si také pěkně naběhnout. A vyslechnout si výčitky typu - tak vidíš, jaký jsi! Zatímco já se trápím tím, nemohu se soustředit na nic, k vůli tomu, cos mi udělal, Ty se dokážeš klidně soustředit na takovéhle věci, jakoby nic!...No, nevím, Vy jí znáte lépe, jen upozorňuji, abyste si nenaběhl ještě více...Zkuste jí říct - jestli mě máš ráda, jako já Tebe, necháš si to vysvětlit a snad pochopíš, že to byla z mé strany jen nerozvážná klukovina. Chápu, že Tě to zranilo, ale byl bych rád, kdybys mi to odpustila a přesvědčila se, že to neznamenalo nic víc...Zauvažujte i o tom, zda toto nebyla pro ni jen ta poslední kapka k rozchodu však. Jen Vy víte, jaký váš vztah je a s čím se mezi sebou potýkáte. Přeji Vám, ať si to dokážete vyjasnit. Snad je váš vztah dosti pevný na to, aby jste to zvládli bez rozchodu.

doplněno 22.09.12 15:29:

Není zač. Ale nedožouvejte se zase tolik. Jste svéprávný, ještě stále svobodný..a pokud je to pouze toto, pak by váš vztah zkrachovat nemusel. Ať slečna zváží, kolik věcí jste udělal dobře a kolikrát jste selhal...Ona jistě také udělá někdy chybu...A Vy jí odpustíte a nepřestanete jí mít rád...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 17tiletejsmolar
Datum: 22.09.12 15:17

Dobrý Den Trocha naděje. Chtěl bych též poděkovat za radu a zkusim ji to vysvětlit. Jenže ona mi stále píše že mi nemuže věřit a podobně. Ted si píšem na FB a stále ji píšu že sem si to enuvědomoval co dělám a že ěm to mrzí a že toho lituju ale že stále miluju jen jí a že o ní nechci přijít. Mám pocit že tomu asi už pomoct nejde. Ale zkusim co mi tu radíte a uvidim. Strašně moc děkuju...

Datum: 22.09.12 17:07
avatar

Těžko uvěřit tomu, že jste si neuvědomoval, co děláte. Podle mne jste neuvědomil jenom to, k čemu to může vést (že vedete intimní korespondenci s jinou dívkou jste věděl).

Možná si dostatečně neuvědomujete, proč jste to udělal. Možná Vám ve vztahu s přítelkyní chybí něco, co jste se pokusil hledat jinde.

Vaše dívka k Vám ztratila důvěru (čemuž se ani nedivím), což těžko napravíte skládáním písniček nebo prosbami o odpuštění. A budete-li trvat na tom nesmyslu (že jste si neuvědomoval, co děláte), ztratíte přítelkyni definitivně.

Spíše jí zkuste vysvětlit, co jste v té korespondenci hledal a proč. Doberete-li se příčiny, je šance ji napravit. Nebudete-li příčinu znát, nepravit ji nepůjde.

___ Zkuste si otázku otočit:

Váš nejlepší kamarád Vás podvedl nebo Vaše přítelkyně udělala něco podobného jako Vy. Oba tím ztratili Vaši důvěru.

Může zmíněný kamarád nebo přítelkyně opětovně získat Vaši důvěru?

Stačila by omluva (případně několik omluv) či písnička? Nebo byste se potřeboval přesvědčit, že to myslí vážně, a že jednají úplně jinak než doposud - odpovědněji?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.09.12 17:11
avatar

Záleží, jakou má tvoje dívka povahu a jak je vyzrálá. Když si vzpomenu na sebe v tomhle věku, takovouhle věc bych určitě neodpustila a netolerovala, tehdy jsem chtěla lásku ideální a bez chyb, kluka na 100% spolehlivýho a jenom do mě zamilovanýho... ;) - jestli je taky taky taková, máš smůlu. To až starší lidi jsou schopni leccos odpustit a pochopit...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 17tiletejsmolar
Datum: 22.09.12 18:44

ivzez. Ja si uvědomuju že sem ji psal vim to... ale ubec sem si neuvědomil následků.. a co jsem hledal u jiný a co mi chybý u tý svý to já právě nevim.. :(

Od: gue
Datum: 25.09.12 09:12

Tak tohle je fakt smutny. Jsem nestastny z toho, kdyz vidim, jak pokrivila nase vnimani ta nalejvarna z televize, filmu a blbych romanu. Proboha chlape prober se! Nic spatnyho jsi neudelal. Nikomu jsi nijak neublizil! Dal jsi snad nekomu facku? Ubylo ji, kdyz jsi poslal par smsek jine holce. Proboha nebudte lidi tak malicherni. Nebo to jako hrajete? Je to hra na to, ze nekomu ublizuje, kdyz nekdo posle smsku nekomu jinemu a pak zacne hrat, jako ze se rozejdou a pak tomu uveri natolik, ze se rozejdou? Ona to pak povi kamaradce, a ta hraje, jak byla podvedena... bleeee kecy.

To jako vas 19 mesicu trvajici vztah nestoji na nicem pevnym, ale zhrouti se kvuli par smskam? Jste padli na hlavu? Tohle mi prijde fakt komicke. Moji zene pise "smskovy milenec" prblble smsky pravidelne, dost se tim bavim, cteme si je, a ja je pri ruznych situacich parafrazuji. Oni se obcas schazi, a kdyz mi to vyjde, tak ji treba na rande hodim autem, nebo pokecame vsichni tri. Co je na tom, jde jen o paltonicky vztah. Dokonce si myslim, ze bych zkousl i to, kdyby to nebyl ciste platonicky vztah.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.12 09:56
avatar

Proberte se spíše Vy. To, co zde popisujete, není úplně normální vztah a málokdo by takový život ve třech asi chtěl. A také je rozdíl, když si to čtete dva a bavíte se u toho, nebo když o tom ten druhý neví a nic netuší.

Pokud někdo posílá erotické a kdovíjaké sms jiné slečně, a Vy napíšete, že nikomu nijak neublížil (a co přítelkyně?), a nic špatného neudělal (říká Vám něco třeba pojem virtuální nevěra?), tak máte asi nějak špatně nastavené hodnoty.

Ale to je Váš boj, pravda. Nevnucujte to ovšem klukovi, který ví, že chybu udělal, a snaží se to urovnat.

doplněno 25.09.12 09:58:

Jinak - samozřejmě Vás nechci nijak urazit, ale tak to prostě vidím. Možná je to dáno tím, že muži považují sms apod. za zcela normální, nic se neděje (znám dokonce i pány, co tvrdí, že líbání nebo orální sex není přece nevěra), a ženy to holt berou jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gue
Datum: 25.09.12 16:04

Martiono, velice si Vás vážím, za vaši práci tady v poradně. Ale v tomto s Vámi nemohu souhlasit. Ty smsky opravdu nikomu neubližují. Jó, kdyby se scházel s tou druhou a u té první kvůli tomu třeba zapoměl na narozeniny, tak to už je jiná. Přece kvůli pár smskám nezahodíme všechno co mezi námi je!

To s tou nevěrou se vymyslelo podle mě tak někdy v devatenáctém století. Je to úplně umělý koncept. Nechci šokovat, ale podle mě líbání, ani pohlavní styk není nevěra. Nevěra je, když koupím milence dovolenou u moře a manželce papuče.

Kdyby všichni tak nevyvádeli, tak by bylo daleko míň rozvodů. No a navíc, ten kluk přeci není ženatý, jen spolu chodí, a asi je jasný, že to není na celý život, takže je správné, když oba ještě trochu hledají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.12 17:10
avatar

Předem svého příspěvku děkuji:) Ale asi máme každý opravdu jiný pohled na věc... ono z Vašeho pohledu sms nikomu neulížily, ale co z pohledu tazatelovy slečny? Vždyť si píše erotické sms s jinou, není to tak trochu podrytí důvěry? Mě osobně by také vadilo, kdyby si přítel psal takové věci s jinou. Nevím, jestli by byl ve věci rozchod, ale vážný rozhovor určitě a pak by se vidělo. Teď píše sms, co to bude přístě?

I na onu nevěru mám jiný pohled:) Co už:D U mě by chlap skončil i kdyby se líbal s jinou, protože to je pro mne právě ono porušení té důvěry. O sexu ani nemluvě. A ty papuče:D... no, to nevím:D. Přijde mi, že dnes je ta doba právě tak uvolněná, že si každý vy.ukává, kde chce, a je to bráno jako normální.Asi jsem divná, pro mne to normální není.

Máte pravdu, určitě by ubylo rozvodů... ale byly by ty vztahy šťastné? Dovedete žít s někým, kdo si pravidelně odskakuje za jiným?

doplněno 25.09.12 19:18:

Víte, já na ty takzvané pudy moc nevěřím, dle mne je to jen výmluva. Člověk dostal do hlavy dokonalý mozek, a pokud se nezvládne ovládat, tak je to jeho problém:)

Jinde jste psal, že se nevěra bere moc vážně, že jste sám měl paralelní vztah a nikomu to neublížilo. To mluvíte i za svou paní? Jak víte, že jí to neublížilo (resp. že by jí to neublížilo, kdyby o tom věděla?)? Já na tohle nemám žaludek. A proč být s člověkem, který se líbá s jiným? Tak ať si jde za tím druhým... jeden bývalý mě podvedl a výsledkem byl okamžitý rozchod. Dnes, po pár letech, vidím, že jsem udělala velmi dobře, protože svoji současnou partnerku opět podvádí, a nechtěla bych být na jejím místě.

Líbání nebo sex s jiným je zcela dobrovolné, takže pokud to udělá ve výsledku dva nešťastné lidi, má to svého viníka, který do toho šel dobrovolně.

Jsme prostě každý jiný a asi se prostě neshodneme:) Pro mne je věrnost ve vztahu velmi důležitá, a přítel smýšlí stejně. Vy máte s paní jiný vztah a také Vám to zřejmě vyhovuje. Nu, což, sto lidí, sto názorů;)

doplněno 25.09.12 19:19:

Laadadal - děkuji;) jsem ráda, že nejsem sama, kdo má ještě nějaké ideály*placni*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: gue
Datum: 25.09.12 18:25

Mě zas příjde, že se s tou nevěrou moc nadělá. Že je to spíš takové zautomatizované myšlení. Je to jako v dopravě, všímněte si, že každý, kdo jede za náklaďákem najednou dostane pocit, že ho musí předjet - to vzniklo v dobách kdy náklaďáky jezdily pomalu. Dnes jedou stovkou a k předjíždění není důvod. A když se zeptáte řidiče, jestli byl ten riskantní předjížděcí manévr racionální, kolik tím ušetřil času a kolik riskoval, akorát vykoktá "...ale náklaďák, přece se za ním nepovleču..."

A tohle je podobné. Dojde k nevěře a hned se rozsvítí v hlavě řešení z přblblých telenovel a seriálů "nevěra -> rozchod"

Sama přece nevěříte, že kdyby se váš partner líbal s jinou, že je správné to řešit absolutním trestem. Prostě u mužů a podle mě i u žen jsou v životě chvíle, kdy jsou ovládání jistými pudy a jsou vlastně nepříčetní. Účinná lítost by pak měla být polehčující okolností. Bezmyšlenkovitá aplikace jednoduchých řešení nadělá spoustu škody a udělá zbytečně dva nešťastné lidi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.12 01:19
avatar

Mně je naopak smutno, jak dnešní nalejvárna z televize, filmů a blbých románů pokřivila vnímání reality, morálky a slušnosti. Poslední dva pojmy někteří lidé vnímají spíše jako hloupost, ne-li jako sprosté slovo.

Souhlasím s názory Martinaay.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 25.09.12 18:40

No, jak už jsem psal jinde, Martinko, mluvíš mi z duše.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: sharkis*
Datum: 26.09.12 08:32

Upřímně řečeno celkem souhlasím s guem, ač mám k Vašim názorům a práci zde stejný postoj jako on;)

Osobně jsem v otázce partnerského soužití zásadový a partnerku bych nikdy nepodvedl, ale toto mi už také připadá trochu přitažené za vlasy;) Myslím si, že pokud jde jen o virtuální komunikaci, tak se o nevěru jednat nemůže - virtuální nevěra je jen dalším paskvilem moderní doby, který si vymyslela nějaká zhrzená manželka, aby měla svého chotě z čeho obvinit*smich*

Naopak si myslím, že takovéto jednání není až tak úplně od věci - znám hned několik párů, kterým něco podobného zachránilo vztahy (a nepsali vždy jen muží) - člověk takhle může najít to, co mu ve svém vztahu chybí a může mu to pomoci k dalšímu setrvání v jeho "neúplně naplněném" vztahu (nebuďme naivní, perfektních vztahů bez jediné chybičky opravdu moc není a někdy ani rozhovory s partnerem/kou nic nevyřeší):)

Podle mě není až takový důvod to hrotit, pokud vše probíhalo jen na virtuální úrovni a nebylo to například domlouvání intimit v reálu, kor v takhle dlouhém vztahu - to by také mohly partnerky za nevěru považovat sledování pornografie*hi*

Pokud to partnerka nezkousne a bude trvat na rozchodu, tak si prostě najděte jinou;)

Ještě by mě zajímalo - jak se to vlastně dohmátla - to se Vám hrabala v telefonu?*bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: semtextodas*
Datum: 27.09.12 20:27

chlape vem vse co v sobe mas vselijake napady vsechny prachy a spln ji neco co ma opravdu rada romatica vylet nekde kde budete jen vy kde se ji budes venovat.udelej treba romaticky vecer vsude po baraku svicky udelej veceri a jen ty a ona nebav se o tom proste neco co to hulku posadi na prdel!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 28.09.12 01:38
avatar

Ahoj Smolaři, ve volné chvilce čtu Tvůj dotaz i reakce na něj...

Chybu jsi asi udělal, ale asi ne šílenou, spousta kluků se mimo vážný a fungující vztah takhle nezávazně baví, a často to dělají i ženský.

Jak se to dozvěděla? To ses jí dobrovolně přiznal (přiznání je polečující okolnost, ale jistý trest) anebo se ti hrabala ve Tvé osobní soukromé dokumentaci a komunikaci - to je námět k zamyšlení.

Strašně Tě to mrzí a lituješ toho. Ano to chápu, ale pokud to budeš své (ex)přítelkyni opakovat příliš často, ztratíš u ní respekt a autoritu a tím i přitažlivost, budeš pro ni už jen hadr o který neotře ani botu.

Nezlob se za moji upřímnost, ale pokud přítelkyně kvůli pitomému dopisování dělá takové problémy a hraje si na hérečku a princeznu, chce Tě jen ponížit, Tvé chyby jen využívá, kdyby Tě mela opravdu ráda, dávno by Ti odpustila...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mm*
Datum: 29.09.12 12:20

Nic to neni bylo to jen psani a ber to tak kdybys nahodou udelal vic nez si jen psal a doslo by treba i k nevere...tak je to jen kdo z koho kdo to z vas dvou udela jako prvni,je to soucast vztahu nevera je a bude

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.