Jsem na vozíčku-naco mám vše nárok?

Od: Datum: 21.09.12 18:50 odpovědí: 1 změna: 21.09.12 19:35

Dobrý večer, jsem skoro 1rok na vozíčku.Přiklepli mi plný invalidni duchod.Nevíte kolik to je? je mi 49let.a naco vše mám narok.děkuji vám.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.09.12 19:35
avatar

Splníte-li podmínky pro výplatu invalidního důchodu (máte-li odpracován potřebný počet let), budete mít nárok na něj. Nárok na případné další dávky státní sociální pomoci a/nebo pomoci v hmotné nouzi se bude odvíjet od výše Vašich příjmů a od životního minima . Žijete-li ve společné domácnosti s někým dalším, budou se společně posuzovat všechny příjmy.

Invalidní důchod se stejně jako starobní důchod skládá ze dvou částí: základní výměry 2.270 Kč (ta je pro všechny stejná) a z procentní výměry, která závisí na Vašich dosavadních výdělcích.

Zajeďte si na místně příslušnou OSSZ (případně někomu dejte plnou moc, aby tam mohl jednat za Vás), kde Vám důchod předběžně vypočtou (půjde ale jen o orientační výpočet, konečný výpočet bude až výsledkem řízení).

___

Invalidní důchody

ČSSZ, kontakty

doplněno 23.09.12 20:34:

Ještě jeden odkaz: dávky pro osoby se zdravotním postižením

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.