Náhrada nákladů při podání svědectví

Od: Datum: 20.09.12 15:02 odpovědí: 5 změna: 21.09.12 18:42

Dobrý den.Jsem předvolán na městský magistrát ohledně podání výpovědi ve věci souseda co pálí bordel a ruší noční klid.Mám nárok na náhradu ušlého zisku,parkovného apod? (nejedná se o policïi,ale úřad,tak jak to tam je?)Jak to řešit?Daj mi nějakej formulář nebo bych se musel soudit? Děkuji.

doplněno 20.09.12 15:08:

Jelikož tam jdeme společně s manželkou máme právo být při jednání oba?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.09.12 10:44

nenapsal jste pořádně (úplně a srozumitelně) otázku,

nicméně, pokud tam jste předvolán jako jiná osoba ke svědecké výpovědi, právo na svědečné máte..

musíte je uplatnit u správního orgánu do 8 dnů (jinak právo zaniká), takže ideálně na místě

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.09.12 11:41

Samodzřejmě že budu chtít všechno zaplatit.Mě taky zadarmo nikdo nic nedá.Tak nevidim jedinej důvod proč bych já měl tomuhle státu něco odpouštět.Jo jsem tam předvolán jako svědek.

Datum: 21.09.12 11:51
avatar

Na tom není nic zlého, ani nepochopitelného. Svěděčné si dává proplatit spousta lidí a naprosto běžně. Budete potřebovat potvrzení od zaměstnavatele o výši příjmu, doložíte lístek za parkování...Oni Vám tam všechno poví a sami se vás zeptají, zda budete svědečné žádat. Lidé předkládají i lístky z autobusu, tramvají...aby jim byly vynaložené náklady proplaceny. Není to nic výjimečného. Pokud je i Vaše manželka pozvána jako svědek, budete vypovídat každý zvlášť.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 21.09.12 13:44

Dobrý den.

Vy i manželka předložíte zaměstnavateli pozvánku na Magistrát, na kterém máte svědčit. Na pozvánce bude datum a hodina jednání. Pokud v době jednání budete mít plánovanou směnu, kterou tedy nebudete moci odpracovat vlivem účasti na jednání(celou nebo její část - dle místa zaměstnání a bydliště), tak Vám mzdová účetní potvrdí, že u Vás dojde ke ztrátě na výdělku a zároveň doplní Váš hrubý průměrný hodinový výdělek, počet zameškaných hodin. Přiložíte i doklady o případných nákladech na dopravu. Náhradu budete žádat přímo na Magistrátě. Pozvánku na jednání máte, formulář na potvrzení od zaměstnavatele si na Magistrátu vyzvedněte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.09.12 18:42

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.