Leksellův gamma nůž-zákrok

Od: Datum: 20.09.12 07:01 odpovědí: 4 změna: 20.09.12 22:10

Prosím,zda máte někdo zkušenost se zákrokem Leksellův gamma nůž?Mám se podrobit také této chirurgicko-radiologické operaci a zajímalo by mne:

je to jednorázový zákrok?Jaká příprava je?Budu hospitalizována a jak dlouho?Je to bolestivé?Jaký efekt do budoucna mohu očekávat?

Děkuji za jakoukoli radu.nebojím se,ale nic o tom zatím nevím.S lékařem o tomto rozhodnutí budu teprve mluvit. Díky! S.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.12 08:47

Určitě zákrok sám,podle principu,bude bezbolestný v první fázi.Jde o přesně mířený svazek paprsků gama,který zničí zhoubnou tkáň,aniž se dotkne okolí-.Nepříjemná asi bude spíše rehabilitace.Moji matku takto zbavili nádoru.Bez přímých následků.

JABRAKA

Od: simonatt*
Datum: 20.09.12 22:06

Děkuji za odpověď.Můžete mi ještě říci,zda byla Vaše maminka při tom hospitalizována?A ještě,jak asi dlouho byla nějak zákrokem omezena?Jsem s rozhodnutím srozuměna,čekám na konzultaci s odborníky,ale předběžně si musím zařídit rodinné věci/pečuji o blízkou osobu a tak tedy zástup/.Pak to všechno půjde rychle a já nebudu mít k zařizování dost času.Hlavně proto jsem se chtěla dovědět takové ty věci okolo spíše rodinného typu.Ještě jednou děkuji.S.

Od: drejdl*
Datum: 20.09.12 10:08

Před zásahem tohoto druhu budete obšírně poučena a informována o možných nežádoucích účincích. Neshánějte takto informace, zásahů je mnoho druhů a každý má jiná rizika. Zbytečně se vyděsíte a načerpáte mylné informace.

Ohodnoceno: 1x

Od: simonatt*
Datum: 20.09.12 22:10

Moc děkuji za odpověď.Se zákrokem jsem srozuměna,ale zařizuji si spíše za sebe náhradu v péči o příbuznou a nevím,na jak dlouhou dobu.Proto spíše hledám informace o omezení na jak dlouhou dobu.Alespoň pro představu.Dík S.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.