Moj osobní tři bank.účty a exekuce

Od: Datum: 19.09.12 22:01 odpovědí: 4 změna: 22.09.12 09:05

Zdravím, mám exekuci.Dozvěděl jsem se to z banky, mám tři bankovní účty.Dva jsou zablokované a v debetu, exekučně.Volal jsem na exekutorský úřad a dohodl se na splátkách, když budu plnit to co mám tak se obávat nemusím exekuce takové jako majetkové.

Takže budu plnit to co mám.Ale exekutor my zablokoval pouze dva účty a vlastním tři.U třetího blokaci stále nemám a exekuci mám cca dva týdny.

Chci se tedy zeptat, myslíte si že na účet přijde a zablokuje mi ho? Poslal jsem si na něj dvě částky které jsou na cestě, mě by spíše zajímalo zda nějak upozorňuju na příjmy tím že sem si na tento účet poslal dvě částky, zda exekutor dodatečně uvidí že jsem využil této mezery a účet používal nebo zda účet zůstane nezablokovaný, děkuji za odpověď a spolupráci.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bobkan*
Datum: 19.09.12 23:06

Pro to, co teď napíši nemám žádný důkaz ze zákona (práva), jsou to vše mé zkušenosti a vyptávání se jak u exekutora, tak v bance.

Exekutor na účet nevidí. Nějak zjistí (to ještě nevím jak), jaký účet máte a pošle bance soudní příkaz k exekuci zůstatku na účtu. Pokud tam není dost peněz banka účet zablokuje a čeká se na celou částku. Až bude na účtě celá částka exekuce, bak banka tuto částku odešle exekutorovi a exekutor dá pokyn bance ke zrušení blokace. Bez pokynu exekutora nesmí banka blokaci zrušit. Exekutor může blokovat účet jen 6 měsíců, pak jej musí uvolnit, i když se mu nepodařilo získat celou částku.

A teď perličku: mám v nejmenované bance účet a k němu zřízený spořící podúčet. Stejně tak to má má přítelkyně žijící se mnou ve společné domácnosti. Měli jsme exekuci a mně byl zablokován hlavní účet a mé přítelkyni zase spořící podúčet. Čili můj spořící podúčet a její hlavní účet zůstaly po celou dobu exekuce (6 měsíců) volné. Ovšem nikdo Vám nezaručí, že exekutor nedostane informaci o tom, že máte ještě další účty.

Ohodnoceno: 1x

Od: lofasos
Datum: 19.09.12 23:18

Aha.Teď to již docela chápu.Exekuce mám cca 30 000,-Kč částka.Paní z exek.úřadu chce abych na začátku hradil částku 4000-5000,-Kč, za půl roku by to tedy mělo být cca splacený.

Jen doufám že když budu splácet že exekuce zůstane pouze u bankovního charakteru.Ano nezablokoval vše a to je pro mně výhoda, může zablokovat ale než to zabloluje budu účet využívat.Vždycky hned jak přijde platba tak účet vyberu.

Dále se zeptám mám dvě banky zablokované, vybírat nemohu z účtu a co když nastřádám na kdaždý účet cca částku 10 000,-Kč, mám pak dát vědet ex.úřadu že si mají tyto částky strhnout prosím? Nebo jak to funguje?

Od: bobkan*
Datum: 22.09.12 00:24

Jestli jsem to dobře pochopil, tak dokud není na jednom účtě celá částka exekuce, tak exekutor z účtu nic nebere a čeká, až tam bude vše. Toto mám ale z ústního podání pracovnice za přepážkou v bance. Doporučuji s Vaším exekutorem více komunikovat a zeptat se ho, jak to máte raději splácet, jestli ty peníze spořit na těch blokovaných účtech, nebo je dávat exekutorovi ve splátkách. Osobně si myslím, že vybere ty splátky, protože když exekuuje účet, tak s tím má určitě nějaké papírování.

Takže já osobně bych ty účty teď nepoužíval a snažil se to zaplatit splátkama. Pokud splácíte, tak z mých mnoha exekucí vím, že exekutor nevyvýjí žádnou další činnost.

Datum: 22.09.12 09:05

Jen ještě připomínka: počítáte i s odměnou exekutorovi? Skutečná částka, kterou budete muset zaplatit bude vyšší, než je váš dluh (včetně útoků).

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.