Kam posílat neschopenku?

Od: Datum: 19.09.12 21:58 odpovědí: 10 změna: 23.09.12 19:13

Dobrý den,

chtěla bych si zaslat po 21. dni nemoci neschopenku s příslušnými dokumenty pro výpočet nemocenské na OSSZ.

Jsem z okresu Vsetín, nevíte na jakou adresu mohu tyto podklady odeslat?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.12 22:20

Okresní správa sociálního zabezpečení sídlila ve Vsetíně vždy na Smetanově ulici.

Pokud byste jela osobně,je to asi 100 metrů proti ředitelství Policie,cca 200 metrů od vlakového nádraží.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: laybor*
Datum: 20.09.12 02:58

Samozřejmě zaajda 888 odpovídá špatně - nemocenka i po 21 dnu náleží odevzdat zaměstnavateli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: millenaa*
Datum: 19.09.12 22:36

Děkuji za informaci, chtěla bych se ještě zeptat, co tammám přesně poslat za doklady? Nevíte náhodou?

Datum: 20.09.12 01:02
avatar

Jde-li o nemoc v ochranné lhůtě, předávají se podklady pro výpočet nemocenských dávek zaměstnavateli. Jinak si na OSSZ můžete zavolat a domluvit se přímo s nimi (bývají vstřícní).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 20.09.12 06:50

Dobrý den.

Předpokládám, že jste už zaměstnavateli odevzdal III. modrý díl -počátek neschopenky. Po 21. kalendářním dni pracovní neschopnosti odevzdáváte zaměstnavateli díl IV. s červeným pruhem a lístek na peníze (potvrzení o trvání pracovní neschopnosti) ke stejnému datu. Lístek na peníze podepíšete. Na druhé straně IV. dílu vypíšete číslo účtu nebo doručovací adresu, na kterou chcete nemocenské vyplácet, podepíšete. Trvá-li nemoc do dalšího měsíce, ke každému poslednímu dni v měsíci vždy odevzdáváte zaměstnavateli opět podepsaný lístek na peníze. Po ukončení nemoci odevzdáváte díl. V. (s červeným pruhem). Všechny doklady odevzdáváte zaměstnavateli, který je s příslušnou přílohou (údaje o vyměřovacím základu a vyloučených dnech) odesílá Správě sociálního zabezpečení. Doklady odevzdávejte zaměstnavateli řádně vyplněné a včas. Předejdete tak opožděné výplatě nemocenksých dávek.

doplněno 21.09.12 06:45:

Ano. A raději doklady pošlete doporučeně.

doplněno 21.09.12 07:00:

Ještě se zeptám: jaké podklady pro výpočet nemocenské máte?

doplněno 21.09.12 10:07:

Mzdový list rozhodně nestačí. Ze mzdového listu Vám pracovnice Správy sociálního zabezpečení nemocenskou nespočítá. Doklady o pracovní neschopnosti odevzdejte mzdové účetní. Ta k nim doloží dle zákona povinnou Přílohu k žádosti o nemocenské. Uvede v ní údaje o započitatelném příjmu v rozhodném období - vyměřovací základ, vyloučené doby.Také rozhodoné období se musí stanovit správně, dle platné legislativy. Doklady o pracovní neschopnosti odevzdáváte zaměstnavateli nejen, jako podklad pro výplatu nemocenských dávek, ale i jako omluvu nepřítomnosti v práci. Jakým jiným dokladem chcete svou absenci omluvit?

Pokud trváte na zaslání dokladů přímo na Správu sociálního zabezpečení, učiňte tak. Ale Správa doklady vrátí zaměstnavateli a výplata nemocenských dávek se Vám podstatně prodlouží. Zaměstnavatel Vám nemůže uzavřít mzdu, nebude znát délku Vaší pracovní neschopnosti. Jen přiděláte problémy sobě i Vaši mzdové účetní.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: millenaa*
Datum: 21.09.12 09:59

Děkuji, mám podkady: mzdový list za období leden až srpen, stačí to?

Děkuji

Datum: 21.09.12 10:03

Rozhodně to nestačí, protože jednak se nemocenská počítá z 12 měsíců, které přecházely nástupu na nemocenskou a jednak neschopenku stejně musí potvrdit zaměstnavatel. Nemluvě tedy o tom, že pokud zaměstnavateli neodevzdáte podklad o tom, že nemoc stále trvá, nebude mít jak vám vykazovat absenci a taky se vám může stát, že vám ji bude vykazovat jako neomluvenou a vy si s následným řešením budete zbytečně přidělávat problémy *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: millenaa*
Datum: 20.09.12 20:51

Díky, já si však chci posílat všechno sama, mám už i podklady pro výpočet nemocenské, mám to tedy zaslat na OSSZ na Vsetín a poté každý poslední den v měsíci zasílat lístek na peníze a ukončení poté také na OSSZ?

Děkuji

Datum: 21.09.12 06:55

Sama asi těžko. Jak má mzdovka asi udělat výplaty? Ono taky existuje třeba souhrnné hlášení zaměstnavatele, které on musí odevzdat a tudíž Vaší neschopenku MUSÍ mít. Mě tohle někdo udělat, tak ho přetrhnu jak hada. Za 15 let mé praxe nikoho takováto blbost naštěstí nenapadla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milenna
Datum: 23.09.12 19:13

Je to přesněji takto, onemocněla jsem jak mi skončila prac. smlouva v ochranné lhůtě, zaměstnavatel mi řekl ať si posílám neschopenku sama na OSSZ a dal mi k tomu mzdový list za období leden - srpen, já už to všechno poslala na OSSZ.

Prosím poraďte mi co mám teď dělat, když už to tam mají? Ať v tom není binec?

Děkuji Vám

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.