Majetkove vyrovnání

Od: Datum: 19.09.12 12:37 odpovědí: 5 změna: 21.09.12 09:06

Dobrý jsem rok rozveden a v dobe manželstý jsme prodaly společný byt kde peníze byly poukazany na muj učet a ja vyplatil hypotekuu a další bankovní uvěry.soud mi zveryl 14letou dceru do me peče a starší 18 letou do peče byvale manželky kde ja platím na dceru alimenty 2000kč a byvala manželka mi dle rozhodnutí soudu nemusí paltit na nezletilou nic kvuly malemu prijmu . ted podala navrh na vyrovnání majetku kde jsem všechno zaplatil uvěry a pujčky v dobe manželstvý podotíkam ne po rozvodu a zybtek penez jsem utratil na potreby pro dceru a bydlení podnájem ted chce po mě pulku častky.ale je mi známe že penize v dobe manželstvý muže pri utratit každej co by se pri nemelo stahovat na majetkoprávní spor po rozvodu. nebo po rozvodu jsme nevlastnily žáden majetek a ani dluhy jak mám postupovat. dekuji

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.12 12:43
avatar

Dobrý den. Při vyrovnání majetku jsou téměř vždy neshody. Vezměte si dobrého právníka. Situaci s ním proberte, bude hájit Váš zájem. Vím, že to stojí peníze, ale ta investice do právníka se leckdy opravdu vyplatí. Je to pro Vás, myslím si, nejlepší řešení ve Vaší sutaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 19.09.12 13:20
avatar

ano, právník je dobrá volba.

Nicméně - ten byt jste prodali za trvání manželství a dluhy poplatili také před rozvodem? Pokud ano, neměl by být problém a dělily by se věci až po rozvodu. Musíte papírově dokázat jak to všechno bylo - co jste dostali za byt, kolik jste kde splatili...

A pak se můžete dohadovat o ten rozdíl, který prokazatelně v době rozvodu existoval. Další záležitost jsou pak věci, které jste spolu vlastnili (TV,PC atd)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.12 13:42
avatar

Takhle na dálku nelze situaci posoudit, bylo by potřeba vidět veškeré podklady (kdo si kdy vzal jaký úvěr či hypotéku, ...). Jestliže jste prodali společný byt, byly získané peníze Vás obou. Tzn., že bylo možné jimi vyplatit společnou hypotéku nebo společné úvěry, ale už např. Váš úvěr, pokud byl z doby pře uzavřením manželství.

I já doporučuji obrátit se na právníka a hned na první návštěvu či konzultaci vzít veškeré podklady.

doplněno 21.09.12 21:21:

Také někdy píšu jako Tatar, oprava: ... ale už ne např. ... před ...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ivan*
Datum: 20.09.12 13:27

Děkuji za raqdy jdu za pravnikem

Datum: 21.09.12 09:06

promiňte, ale píšete jak tatar, nechcete si to po sobě alespoň přečíst, aby měli ostatní šanci pochopit otázku v celku?

z vaší otázky není zcela zřejmé, jestli existoval majetek (peníze) a závazky v okamžiku rozvodu, a co přesně exmanželka požaduje (polovinu kupní ceny bytu nebo nějakého nespecifikovaného zůstatku?)

alespoň obecně:

vypořádání společného jmění manželů se vztahuje k majetku (a závazkům), které existovaly v okamžiku jeho zániku (tj. rozvod)..

pokud v takový okamžik SJM neexistovalo, není co vypořádat

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.