Nemocenská kontrola po 21dni

Od: Datum: 18.09.12 23:15 odpovědí: 8 změna: 19.09.12 20:50

Dobrý den,

nevíte jak je to s kontrolou od 21 dne nemoci? Kdy nejčastěji chodí OSSZ kontrolovat na nemocenké? V kolik hodin mohou přijít? A i o víkendu?

Děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.12 23:34

Kontrola nemocných může přijít kdykoliv myslym že klidně do 21.00 u mne jednou byla kontrola v 11.00 a večer v 20.30 znovu a pak už zas měsíc nic spoléhat na to že nepřijde tomu nevěřte

Ohodnoceno: 2x
 
Od: askmenow*
Datum: 18.09.12 23:57

Tak tak, když vzpomenu na různé kontroly, které přišly k nám domů k různým členům domáctnosti, k někomu nepřišla za dlouho nemoc ani jednou, k někomu za kratší dvakrát... Dělejí to co nejvíce náhodně, koneckonců to je smysl. Měli jsme je v různou denní dobu, nikdy ne po osmé večer, ale nevím, zda je to pravidlo, čekala bych, že smějí i do dýl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 19.09.12 01:14
avatar

Dobrý den, Pavlíkopranecký.

Je úplně jedno, kolikátý den jste nemocný, nebo kolikátý měsíc. Pravda je taková, že víkend, pro kontroly neplatí, venku se raději držte jen času, kdy máte vycházku, jinak musíte být doma. V sobotu, půl hodiny před vycházkou, byla kontrola, aby to nebylo málo, večer v sedm, byla kontrola zase, jiná osoba, přišla na kontrolu. V neděli v deset hodin, byla opět kontrola. Jediná výhoda byla, že nemocný měl psaný neschopenku u nás, jinak by musel sedět doma, sám i když byl nemohoucí. Sešroubován po nehodě, nohu a ruku. V invalidním vozíku můžete cestovat, tak vás kontrolují několikrát za týden. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 19.09.12 07:04

Dobrý den.

Pracovníci Správy sociálního zabezpečení můžou provádět kontrolu opravdu kdykoliv (večer, ráno, víkend,svátky). Kontrulu po 21. kalendářním dni neschopnosti často provádějí na podnět zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 19.09.12 08:12

Přesně jak píší ostatní. Kdykoli je napadne. Nevím, jak je to v nočních hodinách, ale přes den vím, že pacient je dokonce povinen zajistit možnost kontroly. To znamená, že výmluva, že nefungoval zvonek se neomlouvá a bere se to, jako by pacient nebyl doma. Ptal jsem se na to, protože zvonek nemáme, neb na každou návštěvu nás upozorní pes. Bohužel (nebo bohudík) nikoho nepustí až k domu, aby zabouchal na okno.

Jinak mám dojem, že tady na poradte se něco podobného řešilo a někdo zmiňoval, že vzhledem ke snižování rozpočtů ve státním sektoru už kontroloři nechoděj o víkendech (nebylo to z čeho platit), ale bylo to jen "jedna paní povídala", takže bych tomu moc nevěřil a neriskoval. Opravdu jsou schopni přijít na kontrolu 10 minut po ukončení vycházek a je zle. Ačkoli paradoxně kolegovi přišla kontrola v den, kdy poprvé po nemoci nastoupil do práce. Naštěstí se to vysvětlilo, opožděná informace o ukončení neschopnosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.09.12 13:49
avatar

Kontrolu dodržování léčebného režimu může OSSZ provést kdykoliv od 1. dne nemoci až do jejího konce (v době od 1. do 21. dne nemoci to však bývá na podnět zaměstnavatele, který může být i opakovaný). Kontroly mohou chodit 24 hodin denně 365 dní v roce. Zpravidla nechodí mezi 22. až 6. hodinou, protože domy bývají uzamčeny. Ale ani na to bych nespoléhala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.12 18:25
avatar

Jen doplním.Nevím jak kde,ale myslím že to platí plošně-většina kontrol probíhá v rámci jejich pracovní doby,zbytek ,tj. ve večerních hodinách a víkendech převážně jen na udání nebo při podezření že pacient zneužívá.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pavlikopranecky
Datum: 19.09.12 20:50

Jej tak to se budu muset držet raději doma, děkuju za info od vás, jste chytří tady všichni

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.