Doplatek za pracovní úraz

Od: Datum: 18.09.12 20:37 odpovědí: 2 změna: 18.09.12 22:07

Zaměstnanec se vrátil po pracovním úrazu a není schopen (zdravotně) vykonávat všechny pracovní povinnosti. Žádá snížení pracovního úvazku a doplatek do plné mzdy. Neřešte morálku. Zajímá mě, kdo platí ten doplatek mzdy - zákonné pojištění (čili pojišťovna) nebo zaměstnavatel nebo v případě státní správy je možné požádat o navýšení mzdových prostředků k těmto výdajům.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.12 20:58
avatar

Je-li snížení pracovní způsobilosti důsledkem pracovního úrazu, půjde o plnění z povinného úrazového pojištění zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 18.09.12 22:07

Dojde-li vlivem pracovního úrazu (nemoci z povolání) k poklesu na výdělku, odškodňuje poškozeného zaměstnance do průměrného výdělku před vznikem škody pojišťovna, které zaměstnavatel odvádí zákonné pojištění. Je ovšem otázka, zda zaměstnavatel z provozních důvodů může zaměstnanci nabídnout zkrácený pracovní úvazek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.