Odejmutí osvobození od soudních poplatků

Od: Datum: 18.09.12 14:52 odpovědí: 3 změna: 18.09.12 16:07

Potřebovala bych poradit. Jsem vedena v evidenci ÚP a současně je proti mě vedeno soudní líčení, kde jsem dostala osvobození od soudních poplatků (měla jsem jen sociální dávky) . Včera jsem po 3 letech našla práci a podepsala smlouvu. Další soudní přelíčení mám za 14 dní, jenže když doložím na ÚP tuto pracovní smlouvu, soud mi osvobození odejme - nástup do zaměstnání se musí nahlásit do 8 kalendářních dnů od nástupu. Dá se s tím něco dělat? Nemám na to abych platila soudní poplatky cca 20000,- a náhradu škody žalující straně (ručila jsem a bratr neplatil) cca 15000,- celkem nějakých 35 tisíc. Nemám ani korunu, výplatu dostanu cca 9600,- čistého a z toho musím zaplatit nájem 5300, 1300 dojíždění do zaměstnání, 400 elektřina, 500Kč alimenty na syna. Zůstane mi cca 2100 na jídlo a další potřeby... Co se stane když nástup do zaměstnání nahlásím až za těch 14 dní? Dostanu pokutu? vím, že by mě sankčně vyřadili, ale dá se něco dělat?


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rudolf*
Datum: 18.09.12 15:32
 

podle všeho se mylně domníváte, že osovobození od soudních poplatků se vztahuje na povinnost zaplatit odsouzenou částku a náklady řízení žalobce.. můžete být klidná, na to osvobození podle § 138 o.s.ř. nemá vliv (tzn. budete mít povinnost zaplatit, k čemu vás soud odsoudí, tak-jako-tak)

 
Datum: 18.09.12 15:37
 

jde mi o ty soudní poplatky (náklady na znalečné) ve výši cca 20000...

Datum: 18.09.12 16:07
 
avatar

Nástup do zaměstnání jste povinna v zákonné lhůtě oznámit a doložit, jinak se vystavujete možnosti dalšího postihu. Pracovní poměr vznikne Vaším nástupem do zaměstnání a bude existovat, i kdybyste jej neoznámila. Neriskovala bych vedle odejmutí osvobození vyměření pokuty.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.