Otec má na mě půjčku

Od: Datum: 18.09.12 14:12 odpovědí: 4 změna: 18.09.12 21:27

Otec si bral leasing na auto a protože by mu ho nedaly nebot je v registru a prosil mě,tak jsem souhlasila,leasing je psaný na mě.Asi 5 let bylo vše ok,otec platil.Nyní je to asi rok co mu auto ukradli,pojištovna zaplatila pouze část a zbylo tam přes sto tisíc kč doplatit.Otec přestal platit hned jak ho ukradli a nyní neplatí.

Banka už předala celou věc vymáhací agentuře a ti mě posílali dopisy na adresu trvalého bydliště,kde již více jak tři roky nežiji a o dopisech jsem nevěděla.Ted mi volali jak se věci mají,a že chtějí splátky jinak,že mi hrozí exekuce.

Celou věc jsem probrala s otcem,který se ke svému dluhu zná,chce ho splácet,ale v menších částkách než požadují.

Jak mám postupovat?Otec chtěl na ně telefon,že se s nimi dohodne,a já bych nejraději požádala pokud je to možné o přepsání úvěru na otce,ten s tím souhlasí nebo sepsat papír,že se k půjčce doznává a že si jí splatí,a otec by toto podepsal ,je to možné nějak papírově ošetřit?jaké je pro mě nyní nejlepší řešení?Prosím o pomoc a moc děkuji

Vím,že to byla moje blbost,ale pořád doufám,že je pro mě nějaké řešení.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.12 14:32
avatar

Pochybuji, že by poskytovatel přistoupil na přepsání leasingu na problémového platiče. Podle mne byste si měla nechat od otce napsat a podepsat uznání dluhu a sepsat s ním smlouvu o splátkách. Lesing je psán na Vás, takže Vy byste jej měla splatit. Nebude-li otec splácet podle smlouvy, můžete po něm dluh vymáhat soudně.

doplněno 18.09.12 20:33:

Při čtení dalších odpovědí jsem si uvědomila, že jsem byla příliš stručná: I já jsem měla na mysli, že leasing je Váš závazek, který máte splatit Vy, a že písemná smlouva s otcem nemá s leasingem ani s vymáháním prostřednictvím agentury nic společného.

Vy splatíte leasing. Smlouva s otcem Vám poslouží vpřípadě, že by Vám otec nesplácxel smluvenou částku, k vymáhání od něj.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: viky®
Datum: 18.09.12 17:35
avatar

Dobrý den, ILo. Nejsem odborník, napíši jen svůj názor.

Rada, která Vás snad může zachránit. Sepsat s otcem smlouvu u notáře, o uznání dluhů, jaké má dluhy a komu. Určit měsíční splátky, které bude platit otec přímo Vám, který den v měsíci.

Vy se musíte dohodnout s Vymáhací agenturou, na nějakých splátkách, které Vy sama budete schopná splácet.

To znamená, splátku od otce + Váš nějaký doplatek, aby agentura, byla spokojená, neposlala exekuci. Zápisem u notáře, budete zajištěná, aby Váš otec Vám částku splatil. V případě neplacení, se částka dá vymáhat.

V žádném případě, nenechte jednat otce s agenturou, ani ho nenechte splácet dluh. Neměla byste přehled, zda platí, nebo neplatí. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.12 18:06
avatar

Dobrý den. Ilo, Vám jde zřejmě o to, abyste se ze závazku, který máte na sebe napsán, vyvázala a plnil si jej Váš otec. Ale to, bohužel, nepůjde, aniž by s tím souhlasil věřitel. A pochybuji, že by věřitel na toto přistoupil. Ve Vašem případě tedy budete muset závazek splatit Vy. Nejlepší řešení pro Vás je tedy splácet závazek, abyste se vyhla exekuci. Ani uznání závazku, ani notářský zápis Vás nezbaví povinnosti dlužnou částku uhradit. Vždy budete zodpovědná za tento dluh jen Vy. Bez ohledu na to, jaký "papír" mezi sebou s otcem budete mít. Exekutora to zajímat nebude, dlužník budete vždy jen Vy. Tak si na toto dejte pozor a nespoléhejte se na otce. Vy platit budete muset za každé situace, je to Váš závazek. A to nezmění ani fakt, že si s otcem mezi sebou sepíšete uznání závazku a způsob úhrady. To je dokument jen pro Vás, aby jste dlužnou částku případně mohla vymoci soudní cestou. Jen na to upozorňuji, abyste nenabyla snad dojmu, že Vás to vyváže ze splácení leasingu a zbaví odpovědnosti. Příště takovou chybu již neudělejte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: itan71*
Datum: 18.09.12 21:27

Pokuste se domluvit s tou leasingovkou osobně nebo telef. že jste se dostala do finanční tísně a že chcete platit ale jen asi polovinu většinou takové věci chtějí písemně.

doplněno 18.09.12 21:30:

Když je otec v registru tak pochybuji že to půjde na něho přepsat většinou ani telef.paušál nedají když je v registru

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.