Změna jména chlap

Od: Datum: 18.09.12 11:29 odpovědí: 5 změna: 19.09.12 16:08

Zdravím,

Chtěl bych se zeptat, jestli je možné změnit svoje jméno a příjmení (když je člověk svobodný a chlap), co to obnáší a kolik to tak může stát. Díky A.M.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: aranka91
Datum: 18.09.12 12:07
Ohodnoceno: 0x
 
Od: am23
Datum: 18.09.12 20:20

Otázkou je jak si představují vážný důvod (nejde o příjmení směšné nebo zkomolené), je problém se zneužitém sociálních sítí vážný důvod? Toť otázka.

Datum: 19.09.12 07:42
avatar

I když by Vám třeba bylo vyhověno, víte, jaký kolotoč po úřadech Vám nastane a co za to zaplatíte? Změna OP, ŘP, platební karty, kartičky ZP, odhlášení SIPA /+ k tomu všechny jednotlivé položky - televize, voda, plyn, elektřina a kdoví co ještě+ vytvoření nového/, převedení auta, bytu...Bude Vám trvat rok, než to dáte všechno znovu dohromady. A navíc si každý něco naúčtuje.

Změnu jména a příjmení bych považovala za vhodnou jen z jednoho důvodu: při změně pohlaví. Znám docela pěknou paní, která byla mužem, tam to pak chápu.

Pokud by to mělo být k zakrytí trestné činnosti /jsem profláknutý, schovám se za jinou identitu/, nebo mě hledají po republice ženy kvůli alimentům *smich*, to by tady pak byl brzy pěkný guláš ve jménech. Jako už je ve všem jiném.

Navíc je to jméno už v člověku zakořeněné a když jste třeba 30 let Pepa Novák, a byl s tím sžitý, těžko si budete najednou zvykat na Roberta Vopičku. Zdá se mi to jenom zbytečná marnivost. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 19.09.12 07:56

Zneužití sociálních sítí? To není důvod ke změně jména. U nového jména ti hrozí úplně stejné zneužití jako u původního.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: am23
Datum: 19.09.12 16:08

@ladaadal - Nejde o zakrytí trestné činnosi, ani nejde o dluhy, povinnost alimentů také nemám, nic nikomu nedlužím a navíc by to stejně bylo lehko dohledatelné, tak tedy ne. A kolotoč po úřadech - ano ale ne takový. Jen OP, Platební karta a pojišťovna.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.