Chycení při krádeži - špatný popis krádeže

Od: Datum: 17.09.12 18:25 odpovědí: 3 změna: 23.09.12 19:23

dobry den,potreboval bych poradit nutne.

mam kamarada a kamaradku kteri pracuji v druzstvu,jedno dne kamaradka nabrala kamaradovi mlezivo bylo toho 40litru ale pri vsi smule byl kamarad chycen jak to dava do autakamardku nevideli pritom oba dva dostali vypoved.kdy bylonapsano ze 60 litru ikdyz bylo 40litru a jeste ke vsemu napsane dobre mleko pritom to bylo spatne,da se nejak zabranit vypovedi kamaradce kdyz nebyla pri činu spatrena a dostanou podporu vim ze se nema krast ale itak jim chci pomoc dekuji moc vsem za jakoukoliv radu moc dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.12 19:29
avatar

Okamžité zrušení pracovního poměru (PP) pro porušení předpisů vzathujících se k práci vykonávané zaměstnancem zvlášť hrubým způsobem podle § 55 není výpověď.

Uchazeč o zaměstnání, kterému byl v předcházejících 6 měsích zrušen pracovní poměr podle § 55, nemá nárok na podporu.

Podle mne není pro okamžité zrušení PP rozhodující, zda zaměstnance při činu někdo viděl, nýbrž to, že se jej zaměstnanec dopustil. Je-li např. zřejmé, že kamarádovi nemohl mléko/mlezivo předat nikdo jiný, je jedno, jestli ji při krádeži někdo viděl.

___ Považuje-li kamarádka zrušení za neplatné, musí to bez zbytečného prodlení písemně sdělit zaměstnavateli a následně se neplatnosti okamžitého zrušení PP domáhat soudně. Žalobu by soudu musela doručit (odeslání nestačí) nejpozději do dvou měsíců ode dne, kdy měl pracovní poměr skončit.

Chce-li kamarádka řešit situaci soudní cestou, nedoporučuji používat žádný vzor z internetu, ale obrátit se na právníka - specialistu na pracovní právo.

doplněno 17.09.12 19:34:

Práva a povinnosti uchazečů (informace o nároku na podporu v dolní polovině stránky)

doplněno 18.09.12 14:43:

Zaměstnavatel těžko dá výpověď podle § 52, protože by kamarádce musel ještě platit odstupné. Výpověď podle § 52 písm. d) až h) nepřipadají v úvahu, v případě § 52 písm. a) až c) by zaměstnankyni náleželo odstupné.

Kamarádka by se mohla pokusit se zaměstnavatelem dohodnout o rozvázání pracovního poměru dohodou bez uvedení důvodu. V takovém případě by se kamarádce po celou podpůrčí dobu krátila podpora na 45 %, ale neztratila by na ni nárok.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: matomato*
Datum: 23.09.12 19:23

dekuji vam vsemmoc za odpovedi dekuji achtel bych se jeste zeptat bude mu pracak platit zdravotni kdyz dostal tuu 55 dekuji za odpoved

Od: fram
Datum: 18.09.12 08:31

Přemluvit zaměstnavatele, aby tu kauzu změnil na normální výpověď paragraf 52 - a najít si jinou práci. Třeba se kamarádky chtěli zbavit už před krádeží.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.